Vatan Gazetesi'nin haberine göre; Ocak ayında bir kaleci ve bir de stoper alıp şampiyonluk hedefine daha güçlü şekilde yürümek isteyen siyah-beyazlılar, Dnipro forması giyen Denys Boyko ve Douglas Silva konusunda ısrarcı...
Yönetimin bu iki oyuncuya kilitlenmesinin sebebi teknik direktör Şenol Güneş’in takımlarında oynayan oyuncular istemesi... Tecrübeli teknik adamın, ekibe katılacak 2 oyuncuyu direkt olarak ilk 11’e yerleştirmeyi düşünmesi nedeniyle yönetim, aynı takımdan gelecek olan Boyko ve Douglas’ın uyum sorununu da kolay aşabileceğine inanıyor.

SABIRLA UĞRAŞIYORLAR

Siyah-Beyazlılar, Dnipro yöneticilerinin günü gününe uymayan tutarsız davranışlarına rağmen her iki futbolcuyu da alabilmek için sabırla yoğun uğraş veriyor. Gelinen son noktada Dnipro, Ukraynalı kaleci Boyko ve Brezilyalı stoper Douglas için toplam 6 milyon Euro bonservis bedeli istiyor. Beşiktaş yönetimi ise bu rakamı aşağı çekmeye çalışıyor. Ukrayna ekibinin borçları nedeniyle UEFA organizasyonlarından 3 yıl men edilme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bilen siyah-beyazlılar, pazarlıkları sürdürüyor.