Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Lokomotif Moskova maçı öncesinde konuştu.

 Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Lokomotiv Moskova ile oynayacağı karşılaşma öncesi teknik direktör Şenol Güneş ve oyunculardan Andreas Beck, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Güneş, şu anda grupta avantajlı tarafın Lokomotif Moskova olduğunu kaydederken, kazanarak bu durumu değiştirmek istediklerini vurguladı.
Güneş, ilk olarak rakibi değerlendirirken, "Kura ilk çekildiği zaman yarışın Sporting, Beşiktaş ve Lokomotiv Moskova arasında olacağını düşünüyorduk. Şu anda en avantajlı takım Lokomotiv Moskova. Dolayısıyla 3 takımın iddiası devam ediyor. İki maçımız çok önemli olacak. Güçlü bir takımla oynayacağımızı biliyoruz. Tanıdığımız bildiğimiz oyuncuları var. Büyük bir şehirde oynayacağız. Umarım yarın sıcak bir maç olur. Beklentimiz, kazanarak dönmemizdir." diye konuştu.

"BİZİM İÇİN DE TEST GİBİ OLACAK"

Mücadeleyi bir 'test' olarak gördüğünü belirten teknik adam, "Olcay ve Ramon dışında tüm oyuncularımız oynamak için hazırlar. Hem maça gelenlerin, hem televizyon başındakilerin keyifli bir maç izlemelerini bekliyorum. Diğer maçlara göre zor bir maç olacak. Bizim için de test gibi bir maç olacak. O açıdan da gücümüzü göreceğiz." dedi.

"KİMİN OYNAYACAĞINI BEN DE BİLMİYORUM"
Mücadelenin kadrosunu henüz belirlemediğini kaydeden Güneş, "Büyük takımlar her yerde kendi futbolunu oynarlar. Her maçın kendi içinde çözümleri vardır. Ama özünde vazgeçemezsiniz. Bizim için içeride de dışarıda da fark etmez. Yarınki maçta kimin oynayacağını ben de bilmiyorum. Ama kim oynarsa oynasın takımın kazanması için elinden geleni gösterecektir" cevabını verdi.

"TEK HEDEFİMİZ YARINKİ MAÇ"

Avantajlı tarafın Lokomotif Moskova olduğunu söyleyen çalıştırıcı, "Bizim tek hedefimiz yarınki maç. Biz şu anda yarınki maça odaklanıyoruz hem puan hem güven hem moral açısından... Şu anda 6 puanla avantajlı olan Lokomotiv. Biz yarın kazandığımızda öne geçeceğiz. Biz bunu başarmak istiyoruz. Beraberlikde ise denk devam eder. Bu yüzden biz yarın kazandığımız büyük bir yol alacağımız için kazanmak istiyoruz." diyerek basın toplantısını noktaladı.

BECK: "RUSYA LİGİ'Nİ TAKİP EDİYORUM"

Andreas Beck ise, ''Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Biz genelde oyuna hükmeden bir oyun anlayışına sahibiz ama yarın oyunun senaryosu farklı olabilir ama kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Rusya Ligi'ni takip ediyorum. Bu ligde bazı arkadaşlarım var. Ligi takip ediyorum ama asıl odaklandığım nokta tamamen Beşiktaş'' ifadelerini kullandı.