Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe ile girdiği üçüncü şampiyonluk yarışını kaybetmemek için kendisinden de ödün vermeye çalışıyor.

Gözden kaçırmayın

İmzaya gelen Weghorst, İsmael'in liste başıydı İmzaya gelen Weghorst, İsmael'in liste başıydı
 1996 ve 2011 yıllarında Fenerbahçe'ye iki kez şampiyonluğu kaybeden Şenol Güneş, bir kez daha sarı-lacivertlilerle şampiyonluk yarışında başbaşa kaldı. Bir kez daha aynı şanssızlığı yaşamak istemeyen Güneş bu kez işi sıkı tutuyor. Daha önce yaptığı hatalardan ders çıkaran tecrübeli teknik adam oyuncularını strese sokmadan bu durumu kendileri için avantaja çevirmenin yollarını arıyor. Fenerbahçe'ye şampiyonluğu kaybettiği iki sezonda da oyuncularının strese yenildiğini hatırlayan Güneş'in, "O Trabzon takımları da yıllarca şampiyon olamıyordu. Şu an da sizde yıllardır şampiyon olamamanın verdiği stresi yaşıyorsunuz. Bunun çaresi sakin kalmak" sözlerini kullanıyor.

Güneş şampiyonluk için kendisini yenilemeye aldı

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe ile girdiği üçüncü şampiyonluk yarışını kaybetmemek için kendisinden de ödün vermeye çalışıyor. Katı ve futbol ile ilgili farklı görüşlere hoşgörüsü olmayan tavrından vazgeçmeye karar veren Güneş, hamlelerini gündelik yapma ve bildiği taktik ayarlardan vazgeçme konusunda yardımcıları ile daha fazla görüş alışverişinde bulunuyor. Daha önceki yıllardaki konuşmayan tartışmayı sevmeyen ve gergin havasından kurtulmaya çalışan Güneş, ayrıca gece gündüz başarı için çalışma felesefesini de yumuşatarak daha basit düşünmeye çalışıyor.


FOTOSPOR