Güneş: Partizan Linz'den daha iyi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve oyunculardan Domagoj Vida, Partizan maçı öncesi basın toplantısında konuştu.

GÜNDEM 22.08.2018 - 21:28 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve oyunculardan Domagoj Vida, Partizan maçı öncesi basın toplantısında konuştu. Tecrübeli teknik adam, Tosic ile ilgili sorulan soruya; "Bana hocam demez, baba der" dedi. 

ŞENOL GÜNEŞ'İN AÇIKLAMASI;

"Partizan ve Kızılyıldız, Sırbistan'ın marke değeri. Sırbistan'da yetenekli futbolcular yetişiyor ve Sırplar futbolu sevip futbolu anlıyor. Türkiye'de bizim de olduğu gibi zaman zaman krizili geçiyor. Ancak, futbol kalitesi ve markası olan bir takımla oynayacağız."

"İyi bir takım, takım oyunu oynuyorlar, hucümda zenginlik yaratabilen kaliteli oyuncuları var. Bizim için zor bir maç olacak. biz de kendi futbolcumuzu oynayıp kazanmak istiyoruz."

"Takımları, oyuncuları, geçmişi ile konuşmamızın yarına bir yararı olacağını düşünmüyorum. Babel sakat, Negredo cezalı bildiğiniz üzere. Vida'nın da dediği gibi takıma geç katılanlar ve geç form yakalayanlar olucaktır ama takımımız hazır. Doğru ilk 11 ile sahaya çıkacağız. Futbol adına en güzel şeyi yapıp burdaki taraftarların da zevk alacağı şekilde iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyoruz."

"İki takımda da iyi oyuncular var. Biz Sırbistan'ı tanıyoruz, Sırbistan bizi daha iyi tanıyor. Çok konuda birbirimize yakınız, Geçmişten bu yana Türkiye'ye çok giden oyuncular var. Hocaları Mirkovic'de Türkiye'yi biliyor."

"Herhangi bir bilinmemezlik yok. Oyunlardaki verim çok önemli. Sezon başından beri geç takıma katılanlar, milli takımdan geç gelenler, bazı mevkilerde fazlalık gibi sıkıntılar var, bunların sıkıntılarını yaşıyoruz. Bu sezon kaybetmeyen bir takıma karşı oynayacağız."

PARTİZAN'IN BEŞİKTAŞ MAÇI ÖNCESİ LİG MAÇININ ERTELENMESİNE DAİR;

"Liglerine müdahale edilebiliyor. Kararlarına saygı duyuyoruz. Bizde geçmişten bu yana çok tartıştık, artık tartışmayı doğru bulmuyoruz. Bizim programımız neyse ona uyacağız. Evet, yorgunluğumuz olacaktır. Linz'e gittik, Erzurum'a gittik, buraya geldik. Böyle oldu diye bunu gündeme getirmek doğru değil, ama gerçek bu. Partizan'ın kararına saygı duyuyorum."

"Oyun ve sonuç olarak Linz bizim için kötü bir maçtı. Rakip daha iyi oynadı ve kazandı, hak ettiği bir galibiyet aldı. Biz de ilk maçta aldığımız sonuçta, averajla turu geçtik. Yarın ki maçı kazanmak istiyoruz, Partizan Linz'den daha iyi bir takım çünkü."

"Futbolu seven insanlar, heyecanlı, coşkulu. Gördüğüm kadarıyla, Beşiktaş'ı alkışlamaları ne kadar fair-play ruhu içerisinde olduğunu gösteriyor. Kaybetmesine rağmen."

"TOSİC, HAYATININ EN İYİ YILLARINI BEŞİKTAŞ'TA GEÇİRDİ"

"Tosic'i Gençlerbirliği'nden tanıyordum. Sol bek ve stoper oynuyordu. Sırbistan Milli Takımı'nda da oynuyordu. Oynadığı dönem içerisinde Beşiktaş'ta futbol hayatının en güzel günlerini geçirdi. İyi bir oyuncu. Oyuncudan çok daha fazlası iyi bir karakter. Ayrılmasına üzüldüm. Kalitesi ne olursa olsun Beşiktaş'a çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Kendisine Çin'de başarılar diliyorum, orada da çok başarılı olacağını düşünüyorum."

"TOSİC'İN BİR AİLESİ DE BEŞİKTAŞ'TA"

"O, ailesi vatanı burası. Ancak, uzun yıllar Türkiye'de kaldı, Beşiktaş'ta oynadığı süre içerisinde. Bir ailesi de Beşiktaş'ta oldu. Bana hoca demiyor, baba diyor zaten. Burda mühim olan kazanmak. Biz de kazanmak istiyoruz, Partizan'da. Futbolun da güzelliği burada zaten."

VİDA'NIN AÇIKLAMASI;

"Partizan'ın işi daha kolay olduğunu düşünmüyorum. Zor bir maç olacağını düşünüyorum ancak kazanacağımızu bekliyorum. Lig yeni başladı, biraz zamana ihtiyacımız var. "

"Enzo, Pepe ve ben savaşacağız. Bu oyunda sadece 2 kişi var. Kararı Şenol Güneş verecek."

"Partizan'a dün biraz baktık, bugün de biraz bakcacağız, iyi hücum sergiliyorlar."

Sporx