Güneş: "F.Bahçe veya Amed, bilmiyoruz"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası'nda kura çekiminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

GÜNDEM 02.02.2016 - 15:55 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 "HEM LİGİ, HEM KUPAYI BİRLİKTE GÖTÜRMEK İSTİYORUZ"

Antrenman sonrası konuşan Şenol Güneş, "Çeyrek finale gelmeyi 8 takım da hak etti. Herkese başarılar diliyoruz. Her takım, her takımı yenebilir. Amedspor'un oynadığı oyunclara ve aldığı sonuçlara bakarsak onlar da iyi bir iş çıkardı. Bu kura şans faktörü ama gücünüz varsa herkesi yenmelisiniz. Bunu zaman zaman yaşıyoruz, daha güçsüz takıma yenilebiliyorsunuz. Hem ligi hem de kupayı birlikte yönetmek istiyoruz. İlk maçta avantaj elde etmek istiyoruz" dedi.
"FENERBAHÇE VEYA AMED, KİMİN GEÇECEĞİNİ BİLMİYORUZ"
Kupada yarı finalde Fenerbahçe ile eşleşme ihtimalleri hakkında sorulan sorulara cevap veren Güneş, "Fenerbahçe de iyi futbol oynayan takım. Ligde de iddiası var bizim de var. Galatasaray da iyi takım onlar da kupada iddialı olacaklar. Fenerbahçe veya Amedspor, hangisi çıkarsa. Maçlar oynanmadam kimin geçeceğini bilmiyoruz. Konyaspor güçlü bir takım. Biz daha zayıf takımlara karşı da maç kaybettik" diye konuştu.
"FİZİKSEL SORUNLARI YOK"
Denys Boyko, Alexis Delgado ve Marcelo Guedes hakkında konuşan Güneş, "Yeni oyuncularla birlikte olduğumuz süre kısa ama fiziksel olarak bir sorunları yok" ifadelerini kullandı.
"TOLGAY ŞU AN İYİ DURUMDA"
Transfer döneminde takımdan ayrılanlar için de açıklama yapan deneyimli teknik adam, "Alexander ve Pedro genç oyuncular ama oynayamadılar. Güven kaybı yaşamalarındansa gidip oynamaları daha önemli. Tolgay da şu an iyi durumda, Veli gibi zaman zaman dalgalanmalar geçirecektir" diyerek sözlerini noktaladı.