Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli teknik direktörlerden Şenol Güneş, uzun ve başarılı kariyerini Süper Lig şampiyonluğuyla taçlandırmaya hazırlanıyor.

 Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli teknik direktörlerden Şenol Güneş, uzun ve başarılı kariyerini Süper Lig şampiyonluğuyla taçlandırmaya hazırlanıyor.
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Spor Toto Süper Lig'de 32. haftayı en yakın takipçisi Fenerbahçe'nin 6 puan önünde lider kapatan siyah-beyazlı takımın, kalan iki haftada en az bir puan alması ya da rakibinin puan kaybetmesi halinde antrenörlük kariyerinde ilk kez şampiyonluk sevinci yaşayacak.

Trabzon'da 1952 yılında dünyaya gelen ve bordo-mavili takımda kaleci olarak 6 kez şampiyonluk kupasını kaldıran 63 yaşındaki çalıştırıcı, 1988 yılında başladığı teknik direktörlük kariyerindeki ilk şampiyonluğa oldukça yakın bulunuyor.

İki kez şampiyonluğun kıyısından döndü
Şenol Güneş, teknik direktörlük kariyerinde iki kez şampiyonluğu ligin son bölümünde kaçırdı.

Tecrübeli teknik adam, Trabzonspor ile 1995-1996 ve 2010-2011 sezonlarında şampiyonluk kupasını son haftalarda Fenerbahçe'ye kaptırdı.

Güneş idaresindeki bordo-mavili ekip, 1995-1996 sezonunda 84 puanla şampiyon olan sarı-lacivertlilerin iki puan gerisinde kalırken, 2010-2011 sezonunda ise iki takım da sezonu 82 puanla bitirdi, Fenerbahçe ikili averajla şampiyonluğa ulaştı.Köy okulunda öğretmenlik yaptı
Hayatının büyük bölümünü futbolun içinde geçiren Şenol Güneş, kısa bir süre köy okulunda öğretmenlik de yaptı.

Tecrübeli teknik direktör, Trabzonspor'da kalecilik yaptığı dönemde Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Enstitüsünde sosyal bilgiler öğretmenliği okudu.