Beşiktaş Teknik direktörü Şenol Güneş 4-1 kazanılan Çaykur Rizespor maçı sonrası basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, maç sonunda taraftarların kendisine yönelik tezahüratlarını şu ifadelerle yorumladı "Taraftarla ilgili söyleyeceğim bizim için de takım için de taraftar müşteridir. Takımın sembolü ve gururudur. Taraftarla bir mesaj ve imaj veriyorsun. Şahsıma olan teşekkür ve ilgiye teşekkür ediyorum ancak asıl ilgiyi oyuncular hakediyor." dedi.

Gözden kaçırmayın

Mert Günok'un oynamama sebebi ortaya çıktı Mert Günok'un oynamama sebebi ortaya çıktı

Oyuncularda taraftarların daha da kenetlenmesi gerektiğieni vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Hafta içinde bazı sıkıntılarımız vardı. Bazı oyuncuların da taraftar ve oyuncu ilişkisinin daha iyi olmasını bekliyordum. Bu takıma destek ve morali veren taraftar. Sahada hatalı olsalar bile bunlar bizim oyuncumuz. Birlikte başarıyı yakalayan camianın ayrılığa düşmemesi gerekiyor. Bizim de buna destek vermemiz gerekiyor. Biz burada işimizi yapıyoruz ama bize destek olan taraftar başı eğik olarak sahadan ayrıldığında bizi üzüyor. Daha mutlu olmak için daha çok el ele vermemiz gerekiyor." diye konuştu. 

Maçı değerlendiren Güneş, "Bugün sonuç iyiydi. Oyunun başında Rize de biz de hırslı çıktık. Sertlik oldu ama kazandık. Oyun kalitesi olarak daha iyi olmamız gerekiyor. Eksiklerimiz var. Daha farklı olabilirdi. 10 kişi de 9 kişi de olsa; hatta 11 kişi de olsa rakibin bizim kalemize gelmemesi gerekiyordu. Sarı kart nedeniyle hiçbir oyuncuyu kaybetmekk istemiyorduk, Ricardo'dan beklemiyordum. Hele ki maça iyi başlamıştı. Ricardo cumartesi günü (Başakşehir maçı) olmayacak. Medel ve Caner'i dinlendirmeye aldık. Bir tek kaybımız kart olarak Ricardo oldu. Yanlışlarımızı değerlendirip konuşacağız." ifadelerini kullandı. 

Maçı 2 golle tamamlayan Mustafa Pektemek'in bu karşılaşmada verilen şansı iyi değerlendirdiğini kaydeden Şenol Güneş, "Mustafa Pektemek çalışıyor. Fiziki olarak dalgalanma geçiriyor. Şans verdiğimizde onu iyi değerlendirmesi gerekiyordu ki; bugün bunu değerlendirdi. Orada başka bir oyuncu seçebilirdik ama kenara da iyi gelebiliyor. Ancak oyun temposu bakımından orta sahada eksik kaldık. İlk yarıda ileri iyi gittiler ancak geri dönüşler de zayıf kaldık." açıklamalarını yaptı. 

Sakatlanarak oyun dışı kalan Gökhan Töre'nin durumuyla ilgili ilk etapta bilgi sahibi olmadığını kaydeden Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "İlk darbeden sonra çıkabilirdi. Sonda bir süre devam etti. O süre içerisinde gidip geliyordu ama ilk baştaki hızını kaybetti. İnşallah ciddi bir şeyi yoktur." demekle yetindi.

Ntv Spor