Şenol Güneş, çalışmalarını sürdürürken bir yandan da altyapı ziyaretinde bulundu. Kartal'ın hocası, altyapıdan 5 ismi A takıma çıkarıyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Josef de Souza'ya izin yok Beşiktaş'ta Josef de Souza'ya izin yok

Süper Lig 'e verilen Dünya Kupası arasında Beşiktaş 'ın teknik direktörü Şenol Güneş çalışmalarına devam ediyor. Valerien Ismael sonrasında takımın başına getirilen Şenol hoca, Ümraniyespor'u 5-2 yendikten sonra Galatasaray deplasmanından 2-1'lik mağlubiyetle ayrılmıştı. Son oynayacakları Antalyaspor maçı Taksim'de yaşanan bomba saldırısı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Araya giren Dünya Kupası'nda takımdan 4 oyuncu ülkelerinin milli takımlarına gittiler. Diğer kalan oyuncularla çalışmalarını sürdürecek olan tecrübeli hoca, bu oyunculara 10 günlük izin verdi. Kendisi ise çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde siyah beyazlı takımın altyapısına ziyarette bulunan tecrübeli çalıştırıcı buradan 5 ismi gözüne kestirdi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fulya'daki altyapı tesislerini ziyaret etti. Altyapıdan sorumlu Futbol A.Ş. yöneticisi Fırat Fidan, Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi, akademi antrenörleri ve sporcularla bir araya gelen tecrübeli hoca, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 70 yaşındaki teknik adam, antrenörlere tek tek en beğendikleri isimleri sorarken, U19 ve U17 başta olmak üzere tüm futbolcuları listesine ekledi.

Sabah'ta yer alan haberde; siyah-beyazlıların hocası, hem İstanbul hem de Antalya'da yapacakları kampa altyapıdan en az 5 oyuncuyu dahil etmeyi düşündüğünü ifade etti. Güneş bu toplantıda, "Siz burada imkânsızlıklar içinde imkân yaratmışsınız. Beşiktaş'ın da Türk futbolunun da kurtuluşu altyapıdır. Burada büyük bir cevher var. Bunu en doğru şekilde işleyip vitrine çıkarmalıyız. Yavaş yavaş takıma entegre ederek gençlerden fayda sağlamalıyız" diye konuştu.