Zarrab’a nasıl loca satarmışım diye eleştirildim

Fikret Orman, UEFA Avrupa Ligi'ne çeyrek finalde veda etmelerinin üzüntüsünü hâlâ yaşadığını söyledi ve ekledi: "İçim yanıyor"

Zarrab’a nasıl loca satarmışım diye eleştirildim

Beşiktaş Başkanı, Belçika’dan avantajla dönmelerine rağmen Brugge’e elenmelerini bir türlü kabullenemediğini ifade etti, “Finaldeki Dnipro-Sevilla eşleşmesini görünce içim yanıyor. Açık söyleyeyim finalin bir takımı biz olmalıydık. Tarihi bir fırsat kaçırdık” dedi.

 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bitmekte olan sezonun muhasebesini yaptı, düşüncelerini aktardı.

Özellikle UEFA Avrupa Ligi’nden Club Brugge’e elenmelerini bir türlü içine sindiremeyen Orman, “Bizim alacağımız sonuç bu olmamalıydı. UEFA finaline baktıkça, Dnipro-Sevilla eşleşmesini görünce içim yanıyor. Dnipro takımının bütçesi ve futbolcu kadrosuna bakın, bir de bizimkine. Adalet mi bu? Brugges maçında ilk maçı avantajlı dönüyorsun, rövanşında gol atmana rağmen fark yiyorsun. Bunu kabullenmem mümkün değil. Açık söyleyeyim finalin bir takımı biz olmalıydık. Tarihi bir fırsat kaçırdık” ifadelerini kullandı.

Başkan Orman’ın açıklamalarından diğer satırbaşları şöyle:

- Gaziantepspor maçından önce futbolculara 30 milyon TL dağıttık. Aldığımız sonuç 1-1... Akhisar Belediye karşısında galibiyet golünü atamayışımız ayrı bir felaketti. Hâlâ sinirim geçmiş değil. Bu bakımdan teknik direktörümüzün yaptığı hataların üstünü örtemem.

- Hakemler konusuna gelince... Yardımcı hakem iki metre dışardan geçen topa bakacağına, orta hakeme bakıyor. Yani, hoca ne yapayım der gibi... Her maçtan sonra hakemi konuşmak doğrusu işime gelmedi. Hakkımızı korumak adına birkaç defa açıklama yaptık. Ama ben hakkımızı daha çok kamuoyu önünde değil, farklı olarak aradım.

‘Parayı verdi, sattık’

- Benim kişisel olarak en büyük arzum, yerime geçecek bir genci başkanlığa hazırlamak... Bunun için genç ve çalışkan isimlere ağırlık veriyorum.

- Yeni gelecek teknik direktör için bir şey demesem daha iyi. Önce önümüzdeki şu iki maçı bir bitirelim, duruma bakacağız.

- Efendim, Reza Zarrab’a nasıl loca satarmışım diye eleştirildim. Biz görüşmemizi gizli saklı değil, Ümraniye’de yaptık. Adam futbolcu alayım dedi, olmaz dedim. Başka ne yapayım derken loca fikrini ortaya attık. Parayı verdi, sattık. Ne var bunda?

 

MİLLİYET

YORUM EKLE
YORUMLAR
karakartal
karakartal - 4 yıl Önce

"Benim kişisel olarak en büyük arzum, yerime geçecek bir genci başkanlığa hazırlamak..." hiç gitmeye niyeti yok :(

Kapalı alt
Kapalı alt - 4 yıl Önce

Benım kısısel olarak arzum zarrab la batan aynı gemıde bulunman denızın dıbınde stad yaparsın sonra locaları sararsın fikıooooooı

kamil
kamil - 4 yıl Önce

karılar nerede fikoooooooo

mersin
mersin - 4 yıl Önce

ağzı çok laf yapanın eli az iş yaparmış

Black Eagles
Black Eagles - 4 yıl Önce

Zarraba loca satmanda mani yok. Her loca sattığına kulübü gezdirip yemek yiyormusun sorun orada... Yemekte yiyebilirsin ama tesisleri başkan olarak gezdirirsen kulübü bağlarsın sayın başkan...

Mehmet ince
Mehmet ince - 4 yıl Önce

Sayın orman,bizlerde sizin gibi club buruja elenmeden önceilk maçta bu işin olmayacağını anlamıştık.Çünki sahadaki futbolcular bitik ve yitik durumda idiler.birileri onlara şunu anlatmaları gerekiyordu.liverpulu eleyen.totnımı eleyen takım nerede üstünüzden dozermi geçti.

mehmet ince
mehmet ince - 4 yıl Önce

ancak burada esas suçlu olanlar teknik kadro neden bu kulübün bir yılını boşa harcadın yanına bir tane yerli aklıbaşında yardımcı istemedin. burası türkiye burada herşey olur demek sadece tireni kaçırınca aklına geliyor.

selim
selim - 4 yıl Önce

adam mali götürüyor bizim bjk li taraftarlar ses cikarmiyorlar bir kac kisi haric .. gercekten bukadar mi korkuyorsunuz bu göt killarindan ??