Yönetimde tasarruf tedbirleri

Geçmişte sütten ağzı yanan Başkan Fikret Orman ve ekibi, yoğurdu üfleyerek yiyor.

GÜNDEM 01.07.2017, 09:56 01.07.2017, 16:35
1442

Son 2 sezon gelen şampiyonluğa rağmen yapılan stat ve tesis yatırımları borçların artmasında büyük rol oynadı. Siyah-Beyazlılar, bu nedenle tasarruf ve kemer sıkma politikalarıyla, kulübü zarar eden bir kurum olma pozisyonundan çıkartıp, kâr eden bir işletmeye dönüştürmek istiyor... Bunun için de önümüzdeki sezon giderlerin kısılması için bir 'Eylem planı' hazırlandı. Bu planla Beşiktaş yönetimi bir yıl içinde 20-25 milyon TL'lik bir tasarrufa gitmeyi hedefliyor. Kulüp de rahatlayacak. 

***

BAYAN VOLEYBOL KAPATILMAYACAK

Halen taslak halinde masada duran ve eyleme dönüşmeyen bu paket, Başkan Fikret Orman'ın onayını ve yönetim kurulunda karara bağlanmayı bekliyor. Paket, Başkan Fikret Orman'ın tatilden dönmesinin ardından yönetim kurulunda oylanacak. Karar onaylanırsa, bazı amatör şubelerde kapatmaya ve bütçe kısıtlamasına gidilecek. Kapatılacak olan amatör şubelerden ikisi bayan basketbol ve erkek voleybol şubesi. Bayan voleybol ise kesinlikle bu kapsamda yer almıyor. 

***

YARIŞ DEĞİL, SPORCU YETİŞTİRMEK

Yönetim, bazı amatör şubelere sponsor bulmak için ise girişimlerini sürdürüyor... Böyle çözümler üretilirse, amatörlerin güçlendirilmesi mümkün olacak. Aksi halde iddialı takımlar kurup, üst sıralara oynamak yerine, sporcu yetiştirmeye yönelik çalışmalar ve tesis yatırımları öne çıkacak. Futbol ve erkekler basketbolda ise iddialı olunmaya devam edilecek... Yapılacak tedbir paketinde personel çıkartmadan, araç kullanımına kadar pek çok kalemde tasarruf öngörülüyor.

***

Kaynak: Akşam

Yorumlar (0)