Yönetim Kurulu Toplantısı Bitti...İşte Detaylar

Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Albayrak, Spor Toto Süper Lig'deki Sivasspor maçını Ankara'da oynama kararı aldıklarını, Ankara 19 Mayıs Stadı'nda aynı tarihte maç olması nedeniyle de Yenikent ASAŞ Stadı'nda karar kıldıklarını söyledi.

GÜNDEM 09.10.2014, 20:59
3150
Yönetim Kurulu Toplantısı Bitti...İşte Detaylar

Siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Albayrak, ligdeki Sivasspor maçını Ankara'da oynama kararı aldıklarını kaydederek, "Yönetim kurulu olarak Sivasspor maçını Ankara'da oynama kararı aldık. Ankara 19 Mayıs Stadı'nda aynı tarihte maç olunca, Yenikent ASAŞ Stadı'nda karar kıldık. Bize bu konuda anlayış gösteren Osmanlıspor'un yönetimine ve başkanına da teşekkür ediyoruz" dedi.

Geride kalan sezonda da maçlarını Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynama konusunun gündeme geldiğini aktaran Albayrak, şunları söyledi:

"Bildiğimiz bir yerdi. Osmanlıspor Kulübü'yle temasa geçtik ve sağolsunlar statlarını açtılar. Arkadaşlarımız bugün gidip gerekli incelemelerini yaptı. Bizim için en önemli kriter saha zemini. Atatürk Olimpiyat Stadı'nın saha zeminini iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Sivasspor maçını başka bir yerde oynama isteğimizin nedeni de sahanın bir süre dinlendirilmesinin gerekmesi. Bizim için önemli olan, takımımıza iyi bir saha zemini sunmak ve iyi bir futbol atmosferi yaratmak. Bugün Ankara'ya giden arkadaşlarımızdan aldığım bilgi, Yenikent ASAŞ Stadı'nın yaklaşık 20 bin seyirci kapasitesiyle tam bir futbol tesisi olduğu yönünde."

Sivasspor maçının ardından ilk iç saha maçlarını Fenerbahçe ile yapacaklarını hatırlatan Metin Albayrak, bu derbi karşılaşmasında yeniden Atatürk Olimpiyat Stadı'na döneceklerini aktardı.

Albayrak ayrıca, Ankara ile çevre illerdeki tüm Beşiktaşlıları da Sivasspor maçına gelerek takıma destek olmaya davet etti.

Yorumlar (0)