Yolsuzluğun Üzerine Kararlılıkla Gidiyor

Beşiktaş, Kartal Yuvası'ndaki yolsuzluk nedeniyle harekete geçti...

GÜNDEM 27.05.2014, 12:20
201
Yolsuzluğun Üzerine Kararlılıkla Gidiyor

Siyah beyazlı kulüp dün resmi sitesinden yaptığı açıklamada KartalYuvası Beşiktaş mağazasında yapılan denetim sırasında farkına varılan458 bin TL’lik açık nedeniyle dönemin mağaza müdürü E.S. hakkında 10Ekim 2013’te Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunubildirdi. Açıklamada şüphelinin kaçma ve delilleri karartma ihtimalinekarşılık tutuklanmasının talep edildiği de belirtildi.

Bu açıklamanın ardından konuştuğumuz Beşiktaş’ın Kartal Yuvası’ndanSorumlu Yöneticisi Emre Kocadağ “Başkan Fikret Orman yolsuzluğun üzerinekararlılıkla gidiyor, o Beşiktaş’ın 1 lirasını dâhi kimsede bırakmaz”dedi.

‘GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI, BENZERİ YAŞANMAZ’Emre Kocadağ, daha önce basında çıkan haberlere de tepki göstererek,“Biz konuyla alakalı gerekli mercilere açıklamalarda bulunduk. Olayınüstünün örtülmesi söz konusu değil. Hukuki olarak yaptığımız işlemlerinyanında daha sonra bu tarz olayların yaşanmamasına ilişkin gerekliönlemleri alacağız” şeklinde konuştu.

Perakende satışlarında bu tarz yolsuzlukların çokça yaşandığınadikkat çeken Kocadağ, “Biz gerekli sistemimizi kurduk. Depolamaanlamında da önlemimizi aldık. Bundan sonra Kartal Yuvaları’nın ismi butarz yolsuzluk haberleriyle anılmayacak” ifadesini kullandı.

Kocadağ, 458 bin TL’lik açığın yaklaşık 250 bin liralık kısmınınforma, -ki bu yaklaşık 2 bin 500 adet formaya denk geliyor- geri kalan208 bin TL’lik tutarın ise giyim eşyası ve aksesuar olduğunu belirtti.

NE OLMUŞTU?Kartal Yuvası’nda geçen ağustos ayı sonunda denetimlerde ortaya çıkanyolsuzlukta mağaza müdürü E.S.’nin alışverişlerinde fiş istemeyen veödemeyi nakit yapanları hedef aldığı, ürün barkotlarını 2 kez okutarakkasayı eksiye geçirdiğinin farkına varılmıştı. E.S.’nin mağaza çalışanıbir kadınla işbirliği yaptığı da öğrenilmişti.

Yorumlar (0)