Yola kiminle devam edecekler?

Cem Dizdar, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini değerlendirdi.

GÜNDEM 23.03.2015, 02:52
2242
Yola kiminle devam edecekler?

“Hikayesi ne zaman başlar” diye merak ettiğim maç ağır aksak tempoda giderken ‘Emenike efekti’yle bambaşka bir hal aldı. Ben hakem kararı konuşmayı ne becerir ne tasvip ederim. Lakin bu maç Fırat Aydınus’un veremediğini düşündüğüm kartlarıyla bambaşka bir hale büründü. Emenike’nin ‘bileşik sarı kartları’nı -taraftarla kurulan centilmenlik dışı ilişki, forma çıkarma, sahayı izinsiz terk etme ve izinsiz içeri girme- atlamadı, vermedi. Veremedi... Aynı süreçte Emre Belözoğlu’nun Beşiktaş yedek kulübesine dönük tavrını da -küfür içeren- görmezden gelinmemesi, not edilmesi gerekir diye düşünüyorum. Beri yandan sormak gerek. “Sahi, hakem sayısı neden bu kadar artırılmıştı? Sadece bürokratik nedenlerden dolayı mı?”

Gelelim maça... Beşiktaş esasen Brugge’e karşı oynaması gereken düzen ve oyuncu topluluğuyla sahadaydı! Atiba/Veli formasyonlu Beşiktaş ideal düzenini yakalıyor, rakibine gol pozisyonu verme konusunda da cimrileşiyor, bu açık. Sahaya ideal düzeniyle çıkan Fenerbahçe ise üst üste iki stoper hatasıyla yakaladığı Emenike’nin pozisyonu ve gol dışında dişe dokunur bir tehlike yaratamadı. Alper’in şutu ise sadece şuttu. Bu maçla birlikte onun için sıklıkla dillendirilen, ‘adam eksilten, ‘dikine oynayan oyuncu’ retoriği de bir süreliğine rafa kaldırılır umarım..

Sakatlıklar hocaları zorladı


Dün akşam en düşük seviyede oynanan bir derbi izledik. İki kale arkası tribünü kapatılınca taraftarlar da tezahürat konusunda organize olamadı. Sadece ıslık ve Emenike aleyhine bağırış çağırış!
Kuşkusuz ki sakatlıklar nedeniyle zorunlu oyuncu değişiklikleri hocaların elini bağladı ama görüldü ki Fenerbahçe’nin istatistik üstünlüğüne rağmen ‘takım hızı’ düşük ve bu da onların ayağına dolanıyor.

Doğru oyuna rağmen...


Beşiktaş doğru oynadığı maçı ‘orta-ileri’de verimli olamayınca kaybetti. Bu zevksiz maç sanırım ‘Sow mu, Emenike mi?’ sorusuna yanıt olmuştur. Ancak yine sanırım bu maç Beşiktaş yönetimini de yakıcı birkaç soruyla başbaşa bırakmış olmalı; “Gelecek sezon yola kalede en kritik maçlarda belirsiz olan Tolga ve yedek kulübesinde Biliç’le devam mı edilecek?”

Yorumlar (7)
hamit 6 yıl önce
Su takimin basina adam gibi bir teknik direktor getirin artik yeter. Bu bilic'in kahrini bize cektirmeyin. Vallahi yeter.
antilop 6 yıl önce
maçta KURAL HATASI var..Yönetim UYUMA...
MEHMET EFE 6 yıl önce
nasıl bir kural hatası antilop ?
antilop 6 yıl önce
forma çıkarıp saha dışına çıkıp izinsiz içeri girmek KURAL HATASIDIR.
antilop 6 yıl önce
forma çıkarıp saha dışına çıkıp izinsiz içeri girmek KURAL HATASIDIR.
SARI KART NERDEE?
fatih 6 yıl önce
fener aragonesten sonra ( bizim son şampiyon olduğumuz sene feneri çalıştırmıştı ) 2. kötü sezonunu şimdi yaşıyor eğer feneri aragonesten sonra şimdi yenme fırsatını kaçırdıysak kusura bakmayında şampiyon koca bir NAHHH oluruz tren artık bu maçla kesinlikle kaçtı arenadada gayse 2 taneyi takar en iyi olursak 2. yiz yoksa gene 3. lüğe hoşgeldin diyeceğiz senin rakibin 47. dakikada 3. oyuncu değişikliğini yapmış bir oyuncusu sakatlansa yada kırmızı görse değişiklik hakkı yok galibiyet senin için avantaj oğlu avantaj olmuş ama sen halen tolgay sakatlanana kadar değişiklik yapmıyorsun oğuzhanı erken sokmuyorsun erken soksaydın oyuna girer girmez pozisyona girdi o pozisyonu erken girdiğinde değerlendirebilirdi yani oyuncu değişikliklerinide geç yapıyorsun biliç artık kusura bakma sen derbi kazanamazsın dediğim gibi gaysede bizi yenip şampiyonluğunu ilan eder bizde gene olduğumuz yerde sayarız yukarıdaki olayları sıcağı sıcağına değerlendirdim inşallah bana tersten bakan olmaz burada
baki 6 yıl önce
her durumdan kendisine pay çıkaran egosantrik tutumla biliçin bokunda boncuk aramaya devam ediyorsun.vasatsın ve vasata tapıyorsun herkese eyyam yaparak idare ediyorsun.