Yılmaz Vural'dan kura yorumu!

Yılmaz Vural, UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimiz Beşiktaş ve Trabzonspor'un eşleşmelerini değerlendirdi.

GÜNDEM 16.12.2014, 02:51
1878
Yılmaz Vural'dan kura yorumu!

Yılmaz Vural, UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimiz Beşiktaş ve Trabzonspor'un eşleşmelerini değerlendirdi.
 
Beşiktaş'ın şansı olduğunu düşünüyorum
 
Beşiktaş'ın daha önceden İngiliz takımları ile yaptığı maçlara bakarsak Liverpool'u eleyebileceğini rahat bir şekilde görebiliriz. Şampiyonlar Ligi ön elemesinde şanssız bir şekilde Arsenal'e yenildi. UEFA Avrupa Ligi gruplarında Tottenham ile dışarıda berabere kaldı evinde mağlup etti. Liverpool'un geçen seneki performansının gerisinde kaldığı açık şekilde ortada. Suarez'i sattıktan sonra forvet hattında özellikle bir eksiklik çekiyorlarlar. 
 
Beşiktaş'ın haddini bilerek oynaması gerek
 
Beşiktaş'ın hızlı tempo ve adam eksilten bir oyun tarzı var bu oyun tarzı Liverpool'u zorlar ama unutulmamalı Liverpool İngiltere'nin en önemli takımlarından bir tanesi ve geçen sezon Premier Lig şampiyonluğunu kıl payı kaçırmış bir takım Beşiktaş'ın bu takıma karşı haddini bilerek oynaması gerekli.

 
İlk maçın dışarıda oynanması avantaj
İlk maçın dışarıda oynanması büyük bir avantaj.O maçtan alınacak iyi bir skor Beşiktaş'ın tur şansını belirler. Sahasında seyirci desteği ile bu turu geçer.
 
Trabzonspor'un Napoli'den aşağı kalır yanı yok
 
Trabzonspor'un geçmiş Avrupa maçlarına bakarsak İtalyan takımları ile yaptığı bir sürü maç vardır. Bu maçlarda İtalyan takımlarının üstünlüğü olsa da futbol sadece istatistik oyunu değildir. Trabzonspor'un Napoli'den aşağı kalır yanı yoktur. Beşiktaş gibi onlarında turu geçme şansını bir hayli yüksek görüyorum. Ancak Trabzonspor'un Beşiktaş'a nazaran tempsonu biraz tık daha artırması gerek. Kaliteli oyunculardan kurulu bir takımın daha yüksek bir tempoda futbol oynaması gerek. Sonuçta Avrupa maçına çıkıyorsunuz yüksek tempoda futbol oynamanız gerek. Trabzonspor'un da turu geçme şansı en az Napoli kadar vardır.
 
(Maraton)

Yorumlar (6)
Hasan 6 yıl önce
Liverpool maci cok zor mac. Bazilari gibi hemen palavra atmak istemiyorum. Fakat su GS' yi bu seferde yenemesseniz, alin bavulunuzu fikretle birlikte defolup gidin. Bir boka yaradiginiz yok!
Egede 6 yıl önce
Beşiktaş başkanına arkadaşınmış gibi Fikret demen senin seviyeni gösteriyor. Bu takım GS'yi yensin ya da yenmesin sonuna kadar arkasındayız, senin gibi günlük düşünen sığ beyinlilere inat
aslanavcisi 6 yıl önce
hasan kime demiş acaba başkanla gidin diye yoksa yılmaz vuralı bizim hocamı sanıyor bu toz pembe renkli kardeş.
hasan 6 yıl önce
ayıptır ya hiç mi işiniz yok gidin kendi sayfanızda yapın yorumlarınızı
Fatih 6 yıl önce
hasana aslında katılıyorum 6 sarayı artık yenmemiz lazım galip gelemezsek deplasmanda zaten yenemeyiz gs yi yenemezsek fikret orman değil 5 maçtır gs ve fb yi yenemeyen biliç bavulunu alıp gitsin gerçeğe gerçek konuşmak gerekirse samet hoca feneri yendi 6 saraylada burak meziyetsizi kendini yere atmasaydı onlarıda yenmiştik şampiyon olmak derbi almaktan geçer ülkemizde hiçbir takım bugüne kadar tek derbi alamadan şampiyon olmamıştır dolayısıyla gs derbisi biliç için son bir fırsat yoksa bu senede hayal arkadaşlar EGEDE isimli arkadaş hasana yüklenmişsin ama birazda doğru taraflarını söylüyor işin öyle deme
Hasan 6 yıl önce
Ulan got yalayicilar. Benim sayfam burasi. Sizden fazla besiktasliyim ve besiktasimin iyiligi icin orman istifa diyorum ve sizede siktir cekiyorum!