Yıldızlardan FEDAkarlık istenecek

Yeni sezonda maddi konularda sorun yaşamak istemeyen Beşiktaş, tecrübeli yıldızların aldıkları ücretlerde indirim talep edecek.

GÜNDEM 06.06.2019, 12:27 08.06.2019, 12:28 kartalbakışı.com
792

Siyah-beyazlılar, Quaresma, Gary Medel, Jeremain Lens, Domagoj Vida ve Adriano gibi oyuncularına  ‘fedakarlık’ teklifini götürecek. Maaş skalasını 40 milyon euroya çekmeyi hedefleyen yönetim, Abdullah Avcı’ya parasal anlamda sıkıntısı olmayıp şampiyonluk yarışında sorun çıkarmayacak bir takım sunacak.

Beşiktaş’ta transfer dönemi resmen başlıyor. Teknik direktör Abdullah Avcı ile birlikte yeni bir yapılanmanın içerisine giren Beşiktaş Yönetimi, transferde gelecek isimlerden çok, gidecek ve kalacak isimler üzerinde yoğunlaşma kararı aldı. 

Hem takımın bütçesini düşürme hem de şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurmanın peşinde olan yönetim, Ricardo Quaresma, Gary Medel, Adriano, Domagoj Vida, ve Jeremain Lens gibi futbolcuların ücretinde indirim talep edecek.

Planlanan indirimlerin kabul edilmesi halinde, takımın tecrübeli oyuncularını kadroda tutmayı isteyen ve istikrarı sürdürmeyi düşünen yönetim, aksi durumda yollarını ayıracak. Takımın maaş skalasını 40 milyon euro seviyesine çekmek isteyen yönetim, önce kıdemli oyunculardan fedakarlık isteyecek. 

Bu görevi İkinci Başkan Serdal Adalı’ya verecek olan Başkan Fikret Orman, transfer çalışmalarının en önemli bölümünü ise bu görüşmelerden sonra başlatacak. Önümüzdeki sezon maaş ödemelerinde gecikme olmaması için böylesine çözümlerin üzerinde duran Beşiktaş Yönetimi, geçen sene kaçan şampiyonluğun en önemli sebebi olarak bu durumu görüyor.

Yeni teknik direktör Abdullah Avcı’ya, parasal sorunları olmayan bir takım teslim etmek isteyen siyah-beyazlı yönetim, çeşitli finans kuruluşlarıyla olan görüşmelerini de sürdürüyor. Bu konuda da Serdal Adalı, elini taşın altına sokarken, şahsi kefaletini kullanarak kulübe maddi kaynak sokmaya çalışacak.

Skorer / Serdar Sarıdağ

Yorumlar (1)
karakartal- 2 yıl önce
ne fedakarlığı kardeşim ne fedakarlığı işine yaramayan oyunculara ne diye dünyanın parasını vereceksin rocco necip caner atiba lens larin q7 mirin medel karyus Allah aşkına bunların ne işi var beşiktaşta bunlara ödenen paraları bir toplayın ne ediyor yazıktır günahtır kartala hiçbir şey vermeyen bu adamlardan beşiktaşın bir an önce kurtulması şarttır. indirim isticez lafları acz içinde olan beceriksiz yöneticilerin söyleyeceği söylemlerden başka bir şey değildir profesyonellikte sana nekadar katkı yaptığı önemlidir bunlara çakıl taşı vermiyorsun herhalde 3e 5e bqakmadan hepsini bir an önce göndereceksin sonrada bunların transferlerini yapanların yakalarına yapışacaksın ki bir daha böyle paralara böyle yeteneksiz oyuncuları 4-5 sene kulbün başına bela etmemeye yemin edecekler.popolarını kaldırıp araştırıp öyle futbolcu transferi yapacaklar.yeni moda çıktı her mevkide oynayabiliyor .kardeşim adam gibi her mevkinin en az 2-3 oyuncusu olacaktır olmadığı zaman ne oluyor efendim şunu şuraya çekeriz devşirme tabiki o taraf rakip tarafından koridora çevriliyor onun için sağ bekse sağ bek sol bekse sol bek mutlaka her mevkinin 2şer 3 er futbolcusu olacak devşirme olmayacak yapamıyorsanız millete ızdırap çektirmeden gidin yapan biri çıkar elbet saygılar