Yeni İddia Bielsa

Çılgın hoca Kartal'a Marsilya ile yol ayrımındaki Bielsa ile başkan Orman'ın bir ön görüşme yaptığı ileri sürüldü. Şili'yi çalıştırırken 'El Loco (çılgın)' lakabı verilen 59 yaşındaki isim, yönetime 2 de oyuncusunu önerdi Beşiktaş yönetimi, Slaven Bil

GÜNDEM 01.06.2015, 11:36
Yeni İddia Bielsa

Çılgın hoca Kartal'a
Marsilya ile yol ayrımındaki Bielsa ile başkan Orman'ın bir ön görüşme yaptığı ileri sürüldü. Şili'yi çalıştırırken 'El Loco (çılgın)' lakabı verilen 59 yaşındaki isim, yönetime 2 de oyuncusunu önerdi

Beşiktaş yönetimi, Slaven Bilic ile yollarını resmi olarak ayırdıktan sonra, yeni teknik direktör arayışlarına hız verdi. Siyah-beyazlılar, yeni sezonda şampiyonluğa ulaşabilecek bir kadronun yanı sıra, takımın ağırlığını kaldırabilecek bir teknik adamla yola devam etmek istiyor. Yönetimin şu anda üzerinde yoğunlaştığı ismin ise Arjantinli hoca Marcelo Bielsa olduğu belirtildi. 59 yaşındaki teknik adamın hırsı ve oyuncularla uyumlu olmasının, Beşiktaşlı yöneticilerin iştahını kabartıyor. Fransa'da Marsilya'nın başında bulunan Marcelo Alberto Bielsa Caldera, kulübüyle yol ayrımına gelmiş durumda.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜLER 
Siyah-beyazlılar da buradan çıkışla, Arjantinli teknik adamı takımın başına getirmek için yoğun bir çalışma içerisinde. Kulüp takımlarının yanı sıra, Arjantin ve Şili Milli Takımları'nın da başında başarılı işler başaran Bielsa'nın ise aklının karışık olduğu ve Marsilya'daki durumuna göre kararını vereceği ancak Beşiktaş'a da sıcak baktığı belirtildi. Kısa süre önce Paris'e giden başkan Fikret Orman'ın, burada Bielsa ve İtalyan menajeri ile yüz yüze görüştüğü de iddia edildi. Bielsa, hareketli yapısı, idmanlardaki çalışma stili ve maçlardaki taktikleri nedeniyle Şili Milli Takımı'nı çalıştırdığı dönemde 'El Loca (çılgın)' lakabıyla anılmaya başlanmıştı.

AYEW VE GİGNAC'I KARTAL'A GETİRECEK
Siyah-beyazlı yönetimin, Marcelo Bielsa ile anlaşması halinde, Arjantinli hocanın 3 oyuncusunu da birlikte getireceği ifade edildi. Fransız ekolüne dönmek isteyen yönetime, Bielsa'nın kendi takımında oynayan Andre Ayew ve Pierre Andre Gignac isimlerini verdiği de ileri sürüldü. Yönetim de bu oyuncular için şartların zorlanacağını bildirdi.

Yorumlar (6)
deserteagle 5 yıl önce
YA YINE YALAN DOLAN KIRET ORMAN HABERLERI ! 1-BIELSA HAYATA GELMEZ BIELSA DANDIK BIR BASKANLA CALISMAZ 2-AYEW VE GIGNAC MUHTEMELEN IKISINDE BIRI GALATSARAYA IMZA ATTACAK (GIGNAC GS'YE COK YAKIN)
MEHMET SARAL 5 yıl önce
Athletic bilbao seyircisi de kendisinin takımın başında kalmasını istemektedir.
30 bin kişiden aynı anda bielsa kal demiştir..


Taktisyen teknik direktörlerin şahı, futbol hakkında -muhtemelen- yaşayan en yetkin insan.
Mehmet Saral 5 yıl önce
Ali ece'nin futbolun mozart'i olarak tanimladigi hoca. Guardiola'nin teknik direktorluge baslamasina vesile olmus zamaninda şili milli takiminin basindayken. Şilideyken de bilbaodayken de ofansif futboldan ödün vermeyen, bilbaoyu kral kupasında finale, Avrupa liginde de büyük ihtimalle yarı finale taşıyan ve hücum futbolunu en iyi oynatan, dünyanın en iyi 4-5 hocasından biri. Futbolu istatistik zanneden trollerin anlayamayacağı insan.
Mehmet saral 5 yıl önce
Beşiktaşıma en çok istediğim tek hoca,ama nerdee bu vizyonsuz yönetim sittin sene getiremez bu hocayı..Ayrıca bu hoca türkiyeye çok bile,bizim medyamızda adamı maymun eder burda,gerçi yönetimde ona çanak tutar ya..Ahh keşke gelse,İbrahim Altınsayın 1 numaralı adamıdır..
kfay 5 yıl önce
zamanında messi barcelona ya gelmesi için çok uğraştı