Yazarlar Ne Dedi ?

Beşiktaş'ın Tottenham karşısında oynadığı oyunu ve aldığı 1-1'lik sonucu, spor medyasının önde gelen isimleri değerlendirdi.

GÜNDEM 04.10.2014, 09:44
1071
Yazarlar Ne Dedi ?

Mükemmel organizasyon

Beşiktaş, Asteras maçında olduğu gibi Londra’da da sağlam bir planla sahadaydı. Olcay ve Gökhan, Demba Ba’yı beslemek konusunda iyi kurgulanmış, bir de üzerine Sosa eklenmişti. Aynı şekilde oyuncularımızın vuruş kaliteleri de iki gündür seyrettiğimiz seviyenin çok çok gerisinde. Eğer bu iki noktada çok az fark yaratabilsek, Beşiktaş 6 puanla grubun tepesindeydi. 
Mehmet Demirkol - Fanatik

Türkiye için futbol vakti

Bir takım hücumda ne yapması gerekiyorsa Beşiktaş hepsini yaptı, ancak olmadı. Maç boyunca aradı durdu, bir deplasman takımı olarak rakibini bunaltıp son dakikalarda da Ba’nın penaltı golüyle alması gerekenin azına razı oldu. Beri yandan bu tempolu ve zevkli maç için hakem Manuel Grafe ve taraftarı tribüne özendiren İngiltere Futbol Federasyonu’na da teşekkürü bir borç biliriz.

Cem Dizdar - Fanatik

Her kuşun eti yenmez

Beşiktaş bu maçı kaybetseydi, bundan sonra futbolun adaletine inanmazdım... Futbolun kitabı, böyle bir oyunun karşılığını mağlubiyet yazsaydı, inanın o kitabı okumazdım... Öyle bir maç oldu ki, tıpkı Nasrettin Hoca’nın hikayesi gibi... İngilizler, Galatasaray‘ın 'pes' etmesinden sonra, Tottenham karşısında da böyle bir Türk takımı bekliyorlardı... Ama her kuşun eti yenmiyor...  

Şansal Büyüka - Milliyet

Bu Beşiktaş'a 1 puan çok az

Beşiktaş bir futbol takımının, bir deplasman maçında girebileceği gol pozisyonlarını fazlasıyla buldu. Sadece pozisyon bakımından değil, oyun olarak da hiçbir bölümde Tottenham'dan geri kalmadı. Kalesinde hiç gol pozisyonu vermeden ekstra bir gol yedi. Ancak her şeyin ötesinde Sosa'nın ve Beşiktaş'ın mükemmel oyunu, Siyah-Beyazlılar'a gönül verenleri gelecek adına umutlandırdı.

Güntekin Onay - NTVSpor

Yorumlar (0)