"Yarı Beşiktaşlıyım"

FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik, Vodafone Arena'da açıklama yaptı.

GÜNDEM 10.04.2016, 22:58 10.04.2016, 23:00
574

 FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik, Vodafoen Arena'nın açılışının ardından yaptığı açıklamada Beşiktaş'ta büyüdüğünü belirterek, "Yarı Beşiktaşlıyım." dedi.

TFF'de başkanlık görevi yaparken İnönü Stadı'nda Beşiktaş'a çok kupa verdiğini belirten Erzik, "Beşiktaş'ta Çarşı'da büyüdüm. Şeref Stadı'nda ve İnönü Stadı'nda top oynadım. Dolayısıyla yarı Beşiktaşlıyım. Federasyon başkanıyken, rahmetli Süleyman Seba ile burada kupalar verdik. Rıza Çalımbay elimden çok kupa aldı. Heyecan doluyum. İnşallah Beşiktaş burada büyük başarılara imza atar." değerlendirmesinde bulundu.

Kulüpler Birliği Vakfı ve İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ise, "Vodafone Arena'nın Türkiye'nin en güzel ve modern stadı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Stat, dünyanın en güzel lokasyonuna sahip. Türkiye'de böyle bir stadın açılması çok önemli. İnşallah Beşiktaş, uluslararası zaferler kazanır. Türkiye'de birçok yeni stat açıldı. Bunlar Türk sporunun ve futbol ekonomisinin ne kadar önemli yerlere geldiğini gösteriyor. Bütün zorluklara, imkansızlıklara ve saha sıkıntısına rağmen stadı bitiren başkan Fikret Orman'a ve yönetim kuruluna başarılar diliyoruz."

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç da stadın yapımında emeği geçenleri kutlayarak, "Muhteşem bir stat oldu. Başkanımızı ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu statta muhteşem futbol oynanacak ve Beşiktaşımız şampiyon olacak. Hem Beşiktaşımıza hem de Türk futboluna hayırlı olsun." diye konuştu.

Yorumlar (4)
Hako1903 5 yıl önce
BEŞİKTAŞ lılığın yarısı olmaz. Bir adam ya BEŞİKTAŞ lıdır ya değildir.....
Beşiktaş Herkesin 2. Takımıdır 5 yıl önce
Beşiktaş, Beşiktaşlı olmayan herkesin 2. takımıdır, bu yüzden halkın takımı denir.
Fırat 5 yıl önce
Biz Avrupa maçlarından biliyoruz senin ne kadar Beşiktaş,lı ne kadar cinconlu olduğunu..
kartal yürekli 5 yıl önce
hadi ordan senes ezik