Ya bizim istediğimize ya da...’

Son olarak Boyko'yu 7 milyon Euro'dan başlayan görüşmelerin sonunda 3,3 milyon Euro'ya Dnipro'dan alan Orman, bu konuda adeta bir çığır açtı. Şu anda kadroda bulunan 8 ismi sıkı pazarlıklar sonrasında takıma kazandıran Başkan, kulübü tam 115 milyon TL ek giderden kurtardı.

Ara dönemde kadrosunu; Denys Boyko, Aras Özbiliz ve Alexis Delgado’yla güçlendiren Siyah-Beyazlılar, son dönemdeki başarılı transfer yöntemiyle dikkat çekiyor.

Özellikle hedefindeki futbolcuların kulüpleriyle yaptıkları pazarlıklarla maliyetleri oldukça düşüren Beşiktaş Yönetimi, bu konuda diğer camialara adeta örnek oldu. Son olarak Ukrayna ekibi Dnipro’yla 7 milyon Euro’dan başlayan görüşmeleri yaklaşık 1 ayın sonunda 3,3 milyon Euro’ya indiren Başkan Fikret Orman; Mario Gomez, Ricardo Quaresma, Jose Sosa gibi futbolcuları da benzer şekilde transfer etmişti.

‘Ya bizim istediğimize ya da...’

Konuyla ilgili olarak FANATİK’e açıklamalarda bulunan Siyah-Beyazlılar’ın 1 numarası Fikret Orman, “Başkan olmadan transfer yapmanın en zor iş olduğunu sanıyordum. Yanılmışım. En kolay iş. Diyelim Gomez’i alacaksın. 5 dediler... Yaz oraya 6! Üç dakika sürmez, aldın bitti. Sonuçta cebinden vermiyorsun. Baba parası da değil. Al namın yürüsün. Ama kulüp borç batağına girsin. Batsın! Benim için kulübün menfaatleri her şeyin önünde. Kim ne isterse istesin, ya bizim istediğimiz rakamlara olur ya da olmaz” sözleriyle durumu özetledi.

Kâr, milyonu aştı!

Şu anda takımda bulunan 8 ismi uzun süren pazarlıkların ardından renklerine bağlayan Başkan Fikret Orman, bu durumla beraber kulübün kasasını yaklaşık 35 milyon Euro’luk (115 milyon TL) ekstra giderden kurtardı.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 03:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
aslanavcisi
aslanavcisi - 3 yıl Önce

bu adamın eleştirilecek tek tarafı yd den hesap soramaması ve hakemler hakkında yumuşak tutumu onun dışında kimse birşey diyemez ama halen içimizdeki renkliler karalasın b.k atsın dursun.

Veli
Veli - 3 yıl Önce

Iyi baskanda Eminonu spor ya da Ayvalik spora filan uygun bir Baskan! Buyuk Besiktasa degil! Borc eski parayla 1 katrilyonu gecmis, Sampiyonluk,kupa yani Basari 0, Lobisi ,gucu yok,Besiktasin haklarini savunamiyor. En onemliside taraftar tribunden kacti. Koca Besiktas 6-7 bin taraftara oynuyor. Mutlaka Mayista gitmeli. Haa hatirlatayim yasim 50. Cocuk degilim.Stad bitince hemen gitsin bir zahmet!

ff
ff @Veli - 3 yıl Önce

yasini hatirlattigin iyi oldu unutmustuk.

alperk
alperk - 3 yıl Önce

50 yasina gelmissin ama ergenlikten cikamamissin, istersen yildirim demiroren tekrar gelsin,