Vodafone sağolsun!

Aktifbank’la 100 milyon liralık kredi anlaşması yapan Beşiktaş Kulübü, Vodafone’la imzaladığı 145 milyon dolarlık sponsorluk sözleşmesini teminat gösterdi. İngiliz şirketi, Vodafone Arena’nın kaba inşaatı bitince sözleşmedeki engeli kaldırdı.

Vodafone sağolsun!

Beşiktaş Kulübü ile yaptığı 145 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasıyla Türk spor tarihinin en yüksek rakamını ödeyecek olan Vodafone’un, siyah-beyazlıların Aktifbank’tan alacağı kredinin onaylamasında çok önemli bir rol oynadığı ortaya çıktı.
Daha önce yapılan anlaşma gereği Vodafone Arena bitmeden bu sözleşmeyi kredilerde kullanma hakkı olmayan siyah-beyazlı kulüp, stat inşatının kabasının bitime çok yaklaşması nedeniyle rahat bir nefes aldı. Merkezi İngiltere’de bulunan Vodafone Yönetimi’nin bu saatten sonra stadın bitmesinde hiçbir engel kalmadığını göz önünde bulundurarak, Beşiktaş Yönetimi’ne, yapılan sponsorluk sözleşmesini, bankalardan kredi alırken kullanabilme imkanı verdi.
Beşiktaş’ın hem eski hem de yeni sponsorlarla kurduğu iyi niyet ilişkilerini de referans olarak kabul eden Vodafone Yönetimi, aldığı bu kararla stat inşaatında siyah-beyazlılarla birlikte adeta elini taşın altına soktu.

3’te 1’i borca
Aktifbank’tan alacağı 100 milyon liralık krediyi 7 senede geri ödemeyi planlayan Beşiktaş Yönetimi, Vodafone’dan her sene gelecek olan paranın üçte birini kredi borcu için kullanacak.
Yönetim paranın geri kalan kısmını ise kulüp kasasına koyarak diğer harcamalara aktaracak. Vodafone ile 145 milyon dolarlık anlaşma imzalayan siyah-beyazlı yönetim her yıl gelecek olan yaklaşık 21 milyon doların 8 milyon dolarlık bölümünü kredi ödemesinde kullanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Ne farketti? Yıldırım Demirören de böyle şişirmişti. Verilen söz tutulmadı. Sponsorluk gelirlerini kredi veya diğer yöntemlerle bloke etmeyeceklerdi. Şimdi en büyük anlaşmalarını bloke ettiler. Zorunda kalsalar bile hataları bu kadar büyük konuşmak oldu.

karakartal
karakartal - 4 yıl Önce

aktifbank a bak hele. 2-3 yıl önce adı bile duyulmayan aktif bank birden 100 milyon dolar krediler vermeye başladı. anladınız mı şimdi passolig e neden bu kadar karşıyız ?

coşkun mevsim
coşkun mevsim - 4 yıl Önce

FO yönetimini tebrik ederim.Yoktan varettikleri gelir kaynaklarıyla taraftara dünya standartlarında bir mabet hediye ediyorlar.Borçlanmadan hiçbir şekilde böyle bir yapılamazdı zaten.Önemli olan akıllıca borçlanmak.

marco
marco - 4 yıl Önce

karakartal iş bankası nasıl büyüdü onu açıklarmısın ? cehape nin vatandaşı soymak için kullandığı banka

henry
henry - 4 yıl Önce

marco bir bilim adamı gibisin dahiyanesin

marco
marco - 4 yıl Önce

henry maşallah sende de albert einstein zekası var.ergenler bilmez baba bankla çalıştıkları için. ticaret yapıyoruz siyaset değil en az faizle en yüksek vadeyi hangi banka verirse o bankayla çalışırız.

Necip
Necip - 4 yıl Önce

Bu kadar banka kredisiyle kulubu borca sokarak bende oyle ufak stad yaparim. Ne var bunda. Orman cebinden 5 kurus harcamadi.kendi reklamini iyi yapti. Adali cebinden 9 milyon dolar verdi.geri de almadi. Guclu adam boyle olur. Palavra atarak degil!