Vodafone Arena'yı 90 günde bitireceğiz

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Ankara'da düzenlenen iftar yemeğinde Anadolu Beşiktaşlılar Derneği ve Anadolu Dernekleri ile bir araya geldi.

GÜNDEM 25.06.2015, 00:45
20475
Vodafone Arena'yı 90 günde bitireceğiz

İftar yemeğine Fikret Orman'ın yanı sıra 2. Başkan Ahmet Nur Çebi ile yönetim kurulu üyesi Deniz Atalay katıldı. Orman, programda yaptığı konuşmada Vodafone Arena, transfer ve özellikle bazı kesimlerin yürüttüğü muhalif çalışmalara değindi. İftar yapılmasının ardından kürsüye gelen Fikret Orman, hayırlı Ramazanlar dileyerek sözlerine başladı.

Orman, Ramazan'ın bazı şeylere vesile olduğunu vurgulayarak, "Ramazan Beşiktaşlı dostlarımızla bir araya gelmemizi sağlıyor. Hem yaptıklarımızdan hem de neler yapacağımız konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyoruz. Herkesin merakla beklediği ve sabrının kalmadığı bir stat projesinin sonuna geliyoruz. Aslında çok uzun zaman olmadı" dedi.

İki hafta içerisinde Vodafone Arena'nın çatısını havaya kaldırmayı planladıklarını dile getiren Orman, "Ondan sonra çimlerin yetişmesi için 75 güne ihtiyacımız var. Buda demek oluyor ki Eylül 20 gibi çim üzerinde top oynanır hale gelecek zemin. Bu günden itibaren 90 gün stadın içini ve dışını bitirme çabası içerisindeyiz. Herkes kadar sabırsızlık bizde de var" şeklinde konuştu.

Transferde çok aceleci olmayacaklarını ve çok futbolcu almayacaklarını değinen Orman, "Beşiktaş'ta artık al devri bitmiştir. Arada bir sat devride olacaktır. Dünyada ki büyük kulüplere baktığımız zaman oyuncu satarlar ve bütçelerini dengelemeye çalışırlar. Alıp satıp daha iyisini almaya gayret edeceğiz. Prensibimiz gereği çok fazla transfer yapmıyoruz. Çok transfer çok toplama takım manası çıkarıyor. Her sene 3-4 arada 1-2 transferle gideceğiz. Bu dönem ki stratejimiz aynı. Zaten kalabalık bir oyuncu grubumuz var. Tecrübesel olarak takviye yapacağız. Çok aceleci olmayalım Ağustos ayı sonuna kadar bir süreç var. Biz o zamana kadar beklemeyeceğiz ama transferler insanlarda heyecan yaratıyor.  Bizi anlayışla karşılayın, Beşiktaş menfaati için pazarlık etmemiz lazım" ifadelerini kullandı.
Son olarak bazı kesimlerin Beşiktaş'ı dışarıdan yıkmaya çalıştığını ancak başaramadığını ifade eden Orman şunları söyledi:

"Şimdi Beşiktaş'ı içeriden yıkmaya çalışıyorlar. Buna ben ve arkadaşlarım müsaade etmeyeceğiz. Kongrede tenkit edilen konular vardı. Bunlar sonuç doğurmayacak şeylerdi. Biz seçimle geldik. En son gün kimsenin aday olamadığı aday olmayı düşünüp te ortaya çıkamadıkları gün aday olduk. Şu an duyuyorum 6-7 aday varmış. Bu bizim ne kadar başarılı olduğumuzun göstergesidir. Sandığı koyacağız. Bizim niyetimizi Beşiktaşlılar iyi bilirler Sandık ortaya konulduğu zaman herke eteğinde ki taşları döker."

ERCAN ATA - ANKARA / DHA

Yorumlar (30)
hakan güzgülleri 6 yıl önce
90 gün üç ay yapar yani en iyi ihtimal 24 eylül. 20'sinde açmaya kasıp da tarla gibi stadda oynatmayın da. bırakın çimler adam gibi futbola musayıt hale gelsin. bir iki hafta geç veya erken fark etmez.
HasanD 6 yıl önce
112 yıllık bir kulübe tarihindeki 2., kendi yaptırdığı ilk mabedine bunca zorluklara rağmen vesile olan adamın başımın üstünde yeri var. Elbette hataları oldu ve oluyor ama ders aldığını da gösteriyor. Aziz, Aziz olduysa 17-18 yılın tecrübesi; kolay mı?! Üstelik yd'nin bıraktığı enkaz öyle 3-4 yılda temizlenemeyecek boyuttayken. Buradan kıl&tüy muhabbetlerle, basının dolduruşuyla yönetime sallayan, kulüp yönetmeyi çocuk oyuncağı zanneden arkadaşlara da gülüyorum, kapasiteleri o kadar malesef
asi kartal 6 yıl önce
fiko cümle alem sana götü ile gülüyor ...yalan makinesine seni koysalar makine patlar..suç sende değil seni yetiştiren anne ve babanda
as 6 yıl önce
ne güzel yalanlar bunlar pardon BEYAZ YALAN BU ADAMIN HAYATI YALAN AMA BİZİM YALANLARDAN FARKI VAR BEYAZ YALAN
kenan 6 yıl önce
La Fontaine Masalları ve Hikayeleri
Lahmacun 6 yıl önce
Zor bir zamanda işbaşına gelen bu yönetim günahıyla sevabıyla çalışıyor. Mevcut imkanları zorluyor. Dışarıdan sallamak kolay. Allah'ın izniyle yeni stat ile beraber yeni bir sayfa açılacaktır. Hayırlısı olsun. Bekleyip göreceğiz.
Bülent 6 yıl önce
Hasan kardes bu yönetimin neyini savunuyorsun. Bizi aptal yerine koyduklarini mi? Delikanli gibi ciksin arkadas bizde para yok 5-6 transfer edecek. Ama geveleyip yok kadromuz genis büyük takimlar 1 2 takviye yaparmis. Biz büyük takim gibi degiliz. Kadro da cok eksik var. Basari herseyin kiliti onu yakalamak icin kadron hem genis ve kalitesi yüksek olmazi sart. Bu fiko ve ekibi gelmis gecmic en sahtekar yönetim. Oyunculari bezdirdiler. Teknik adamlari en son da taraftari. Bunlari savunan gülünc halde birader
eses eses 6 yıl önce
LA BULENT samet aybaba doneminden beri para yok diyor borc bataginda UEFA ile anlasmalar var diyolar sen hala vidi vidi havliyon el insaf be
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın