Vodafone Arena'nın inşaatı durduruldu

Beşiktaş Kulübü'nün tamamlanması için yoğun çaba sarf ettiği yeni stadı Vodafone Arena'da çalışmalar durduruldu.

GÜNDEM 15.08.2015, 13:12
2253
Vodafone Arena'nın inşaatı durduruldu

Beşiktaş Kulübü'nün tamamlanması için yoğun çaba sarf ettiği yeni stadı Vodafone Arena'da çalışmalar durduruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekibi, stat inşaatına giderek, çalışmaların durdurulması kararını yetkililere tebliğ etti.

İnşaat durdurma tebliğinin iletilmesinin ardından çıkışta zabıta ekibi tarafından herhangi bir açıklamada bulunulmazken, stat yetkilileri de bilgilendirme yapmadı.

Albayrak: 2-3 günlük bir geçici duraklama söz konusu

Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Metin Albayrak, AA muhabirine telefonla yaptığı açıklamada, konunun yaklaşık 2 hafta önce meydana gelen ve 2 işçinin yaralandığı kazadan kaynaklandığını aktardı.

Çalışmaların durdurulmasının, gayriresmi bir işten ya da plan ve projeden kaynaklı olmadığını vurgulayan Albayrak, şunları söyledi:

"Stat inşası sırasında 2 işçimizin yaralandığı talihsiz bir kaza yaşamıştık. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bunun üzerine kulübümüzden işçi güvenliğiyle ilgili bazı isteklerde bulundu. Bu taleplerin karşılanması için geçici olarak iş bıraktırıldı. Pazartesi günü inşaatımızın iş güvenliğini sağlayan firma ile bakanlık yetkilileri, işçi güvenliğinin daha da üst seviyeye çıkarılması için gerekli görüşmeleri yapacak. İşçi güvenliğinin daha da iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında inşaatta 2-3 günlük bir geçici duraklama söz konusu. İşin özü bu."

Yaşanan kazanın, inşaat çalışmalarını hızlandırdıkları bir döneme denk geldiğini anlatan Albayrak, "Böyle büyük projelerde maalesef benzer kazalar yaşanabiliyor. Çok şükür ki can kaybı olmadı. Bu da bizim kulağımıza küpe oldu açıkçası. İnşallah tedbirleri daha da artırıp, yeni stadımızın inşasına hızlı bir şekilde devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (12)
Kartal EFEOĞLU 5 yıl önce
Problemimiz hazır, pazartesi günü çözümümüzde hazır, çözülünce basın toplantımız da hazır, basın toplantımızda neler söyleneceği de hazır fakat takımımız hazır değil...
MEHMET İNCE 5 yıl önce
Arkadaş bu nebiçim bir iş aklım bir türlü almadı eğer şu stadyum bir başka kulübün olsa idi inanın daha bitsin diye bütün kamu oyu medya siyasiler destek olmazlarsa ben bir şey bilmiyorum.arkadaş beşiktaş nerenin takımı hangi ülkenin kulübü bir ülkede bu kadar kulüp düşmanlığı olurmu,cehennemin dibine gidin,avrupada bir başka takımı desteklersiniz ancak türkiyede beşiktaş düşmanlığıyazıklar olsu spor medyasına.
grkan 5 yıl önce
kimsenin bize düşman oldugu felan yok normal birşey bu, bunu en çok bizim anlamamız lazımken neler neler üretilmiş boş kafalarda
Deli ziya 5 yıl önce
Tokinin yaptigi gassaray stadindan 2 ölü çikti, gazetede bile yazilmadi. O göt kılları stat bittikten sonra yiyorsa gelsinler arenamiza.
BAKKAL 5 yıl önce
DESIBEL REKORUMUZU KUFUR EDEREK KIRACAGIMIZ AKLIMA GELMEZDI. ILK MACA BEKLERIZ.
BAKKAL 5 yıl önce
DESIBEL REKORUMUZU KUFUR EDEREK KIRACAGIMIZ AKLIMA GELMEZDI. ILK MACA BEKLERIZ.
eses eses 5 yıl önce
aqyum ben turk futbolunun turk takimlarinin yetkililerin federasyonun topunun AQyim hepiniz serefsizsiniz alayiniz pezo
tek A$K BE$IKTA$K ulan taraftarlar sizde baskana suna buna sallamyi birakin piclik yapmayin herkez bize karsi zaten sizde adam gibi destekleyin takim git forma al bileklik al hicbirsey bilmiyosan git anaktarlik al akilli olun hepinizin AQrum layn delirdim iyice
fatih 5 yıl önce
arkadaşlar tamam sinirleniyorsunuzda yaralanan işçilerden dolayı durmuş 2-3 gün sonra tekrar devam edecekmiş ne var bunda kimsenin bizi engellediği falan yok olayı saptırmayın sadece işçilerden dolayı durmuş işte
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın