Vodafone Arena yine ertelendi

Beşiktaş'ın yapımı süren yeni stadı Vodafone Arena'nın ne zaman tamamlanacağı tam bir yılan hikayesine döndü. 2013 Haziran'da başlanan inşaatın bitiş tarihi 3. kez ertelendi ve stadın ekim ayı sonunda tamamlanacağı duyuruldu.

GÜNDEM 01.05.2015, 06:17
2314
Vodafone Arena yine ertelendi

Beşiktaş camiasına, tamamlanması dört gözle beklenen Vodafone Arena Stadı ile ilgili üzücü bir haber daha geldi. İnönü Stadı’na ilk kazma vurulduğu gün bitiş tarihini Ağustos 2014 olarak belirleyen Siyah-Beyazlı yöneticiler, mali sıkıntıları sebep göstererek inşaatın 1 sene sonra yani 30 Ağustos 2015 tarihinde tamamlanacağını, yeni sezonun ilk maçının Vodafone Arena’da oynanacağını açıklamıştı. 

Fakat ne yazık ki stadın çatısının kapatılması, zeminin çimlendirilmesi, koltukların yerleştirilmesi işlemlerinin tahmin edilen süreden daha uzun zaman alacağı geç de olsa farkedildi, hemen ardında düzeltme açıklaması yapıldı.

Son tarih ekim sonu

Gelecek sezonun açılışını Vodafone Arena’da yapma hayalleri kuran taraftarlar, son olarak Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı açıklama ile hayal kırıklığına uğradı. Vodafone Arena’nın çatı çalışmasına başladıklarını belirten Çebi, “Haziran ayı sonunda çatıyı tamamen bitireğiz. Daha sonra da çimle ilgili çalışmalara başlayacağız. Bir aksikik olmazsa ekim ayının sonuna doğru yeni stadımızda oynamaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

9. hafta özlem bitecek

Planlamada bir değişiklik olmadığı takdirde, Beşiktaş 2015-2016 sezonunun 9. haftasında yeni stadı Vodafone Arena’da taraftarıyla buluşabilecek. Kartal arada geçen sürede en az 4 maçı bu sezon olduğu gibi farklı statlarda oynamak zorunda kalacak.

 

FANATİK

Yorumlar (9)
aslanavcisi 6 yıl önce
2016 ya sarkmasında ekim başı bitsin bu iş
bjk 6 yıl önce
şerefsiz basın.
şeref hakkı 6 yıl önce
Rahat olun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı açılacak.
murti 6 yıl önce
biraz utanmanız varsa istifa edin artık.29 ekimde de açılamaz.ancak şu ayrıntıya dikkat edin;açılsa bile önümüzdeki sezon yine oynanamaz.çunku yayılan çimin oturup oynanacak hale gelmesi 6 aydır.öyle bugun ektim yarın oynarım olayı yok.fiko ağustos 2014 de açıyordu :)))
şeko 6 yıl önce
bi tutunacak dalları stattı.onda da sayelerinde milletin eğlencesi olduk yine.kombineleri itelesinler diye hep yalan söylediler.alanlara geçmiş olsun.seneye de olimpiyattayız.alttaki arkadaşın dediğiği gibi suni çim olmadıktan sonra çimin oturması 6 ay.çimi bugun yaysan 29 ekimde anca oynarsın.
grkan 6 yıl önce
2016 sonuna tamamen bitecektir, inş 2017ye sarkmaz
serkanatlı 6 yıl önce
kaba inşaat ve prefabrik montaj bitmiş,parasal sıkıntı yoksa çatı montajı ile birlikte koltuk oturtma ve diğer tesisat işleri yapılacak.çim oturması diye tabir edilen konu eskisi gibi değil dışarıda yetirtirilen çimler sahaya yayılıyor ve 1 ay sonra oynanabilir hale geliyor.koordine iyi ve para sıkıntısı yoksa 4-6 ay arası tümü biter.bu da en uzun hali ekim ayına denk geliyor.hayırlısı, stadyumunun tamamını kendisi yapan tek kulübüz her gurur bize.
black eagle @ black sea 6 yıl önce
Aferim serkanatlı, böyle olumlu ve yapıcı olmak lazım, stadını kendi kaynaklarıyla yapan tek kulüp olduğumuzu asla unutmamak lazım...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın