Vodafone Arena İnşaat Ekibinden Taraftara

Yapımı hızla devam eden Vodafone Arena için inşaat ekibi kamera karşısına geçti ve taraftara “sabret” mesajı verdi.

GÜNDEM 27.01.2015, 12:22
1871
Vodafone Arena İnşaat Ekibinden Taraftara

Yapımı hızla devam eden Vodafone Arena için inşaat ekibi kamera karşısına geçti ve taraftara “sabret” mesajı verdi. Vodafone Türkiye tarafından hazırlanan ve inşaatta çalışanların rol aldığı filmde, inşaat sürecinde yaşanan zorluklara değinilerek, "İnşaat hızla devam ediyor, merak edecek bir şey yok. Biraz daha sabret” mesajı veriliyor. Sosyal medyada hızla yayılan filmde inşaat ekibinden 5 çalışan rol aldı.

Vodafone Arena’daki inşaat sürecini anlatmak için kamera karşısına geçen Vodafone Arena inşaat ekibinden elektrik teknikeri Erhan Ergönül, iş güvenliği üzmanı Emre Aygün, JCB kepçe operatörü Hüseyin Bayraktar, şoför Murat Beyazıt ve inşaat mühendisi Bülent Azizoğlu’nun yer aldığı filmin çekimleri iki günde tamamlandı. Filmde rol alan inşaat ekibi, kepçenin zeminden kaya veya su çıkarmasına, lokasyon itibariyle inşaat kamyonlarının her zaman alana sokulamamasına, binlerce ton kaya kırılmasına rağmen stadın bitmesine çok az kaldığını belirtiyor ve taraftara kendilerine emanet olan Vodafone Arena’nın en iyi şekilde tamamlanacağını, biraz daha sabretmelerini söylüyor.

BURUK: "TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN HIZLA YÜKSELİYOR"

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Vodafone Arena'nın İstanbul'un göbeğinde yapıldığını vurgulayarak, "Çalışmalar trafiğin çok yoğun olduğu bir bölgede, son derece zorlu koşullar altında sürdürülüyor. Diğer yandan, bulunduğu arazinin coğrafi özellikleri de inşaatın yapım hızını etkiliyor. Tüm zorluklarına rağmen Vodafone Arena, Beşiktaş yönetiminin ve işçilerimizin özverili çalışmaları sayesinde hızla yükseliyor. Çatı yapımına da başlanmış olması, inşaat sürecinin normal seyrinde gittiğinin önemli bir göstergesi. Vodafone Türkiye olarak hazırladığımız filmle, taraftarları sürece ilişkin bilgilendirmeyi ve bu süreçte ‘tek yürek’ olarak hareket etmenin önemine dikkat çekmeyi hedefledik. Vodafone Arena’nın yalnızca Vodafone ve Beşiktaş için değil, İstanbul ve tüm Türkiye için çok önemli ve anlamlı bir proje olduğunu düşünüyoruz" dedi.

KUTLU: "STADA KAVUŞMAMIZA AZ KALDI"

Beşiktaş Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu ise, Vodafone ile gönül işbirliği yaptıklarını ifade ederek, "Vodafone Arena lokasyon olarak hem Türkiye'nin en kıymetli hem de çalışma şartları açısından en zor bölgesinde yer alıyor. Her inşaat sahasında olduğu gibi karşılaştığımız zeminsel ve çevresel olumsuzluklar mevcut. Beşiktaş’a emek veren tüm çalışanlarımız da bu projeye sadece fiziken değil, ruhen de büyük emek veriyor. Gerçekleştirilen filmle de amacımız yaşanan tüm olumsuzluklara karşın, temelin atıldığı ilk günden bu yana stadımızın günden güne yükselmeye devam ettiğini sizlere göstermek ve ekip ruhunu sizlerle paylaşmak istememizdi. Vodafone Türkiye ekibine, başından beri bizlerle tek yürek olarak bu projeyi sahiplendikleri için Beşiktaş ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sadece Beşiktaşlıların değil, tüm Türkiye'nin sabırsızlıkla beklediği stada kavuşmamıza az kaldı" diye konuştu.

VODAFONE ARENA HIZLA YÜKSELİYOR

Tüm coğrafi zorluklarına rağmen hızla yükselen Vodafone Arena’ya toplamda 120 bin metreküp beton ve 94 bin 500 metrekare şap dökülecek. Ayrıca kaba inşaat için toplam 22 bin ton demir, çim saha altında ise yaklaşık 6 bin metreküp filtreli mıcır kullanılacak.

Vodafone Türkiye ile Beşiktaş arasında 20 Ağustos 2013’te imzalanan 15 yıllık sponsorluk anlaşmasıyla inşa edilen Vodafone Arena, futbol karşılaşmalarının yanı sıra yurt içi ve dışından önemli konser, eğlence ve moda aktivitelerine de ev sahipliği yapacak. Vodafone Arena'nın akıllı stadyum uygulamaları da inşaat aşamasından itibaren planlı ve entegre bir biçimde hayata geçiriliyor. Taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri uçtan uca dijital deneyim yaşatacak Vodafone Arena’da tüm sistem ve ekipmanlar 4G teknolojisini destekleyecek şekilde tasarlandı. Vodafone Arena, mobil ve sabit iletişim altyapısıyla, hem dijital hem de çevreci bir stat olacak.

VODAFONE ARENA İNŞAAT EKİBİNDEN TARAFTARA “SABRET” MESAJI

VODAFONE ARENA İNŞAAT EKİBİNDEN TARAFTARA “SABRET” MESAJI

VODAFONE ARENA İNŞAAT EKİBİNDEN TARAFTARA “SABRET” MESAJI

VODAFONE ARENA İNŞAAT EKİBİNDEN TARAFTARA “SABRET” MESAJI

VODAFONE ARENA İNŞAAT EKİBİNDEN TARAFTARA “SABRET” MESAJI

Yorumlar (20)
Recai 6 yıl önce
Ufak ve uyduruk stadin nesine sabir edicez. Hadi oradan sende. Sanki 60 binlik stad yapiyorsunuz. Bu kadar banka kredisiyle kulubu borclandirarak herkes bu kadarini yapardi zaten!
kkk 6 yıl önce
ne demek lan sabret. dalga mi geciyorsunuz? gecmisler halay cekiyorlar foto cekiyorlar sonrada sabret diyorlar
zafert 6 yıl önce
basın la totolar görende onca yıl mimarlık yapmış sanırlar yorum yapanları, kolay öyle eski stadı yıkıp 40000 kişilik stadı oraya dikmek dimi tuğla harç çimento versinler umumi tuvalet dikemezsiniz gelip burda şekilli şüküllü yorum yaparsınız..
Fyyz..yazık 6 yıl önce
Bu taraftara yazık ,bize yazık bu kadar sürede bitmezmi bi stad her gün önünden geciyorum cat catlasa 20 kişi calısıyo koca stadda bide sabret diolar
Fyyz..yazık 6 yıl önce
Bu taraftara yazık ,bize yazık bu kadar sürede bitmezmi bi stad her gün önünden geciyorum cat catlasa 20 kişi calısıyo koca stadda bide sabret diolar
hozatlı 6 yıl önce
rakip tribünle guvenlik boşluğunu çıkar,butun şov 35bin kişilik stat içinmi?:)) buyuklerinize sorun inönü 30 sene once 40 bin kişi alıyodu.kimi kandırıyosunuz
canim ya.... 6 yıl önce
renkliler nasil paniklemis.....hergün gelip büyük abiniz Besiktas´i ziyaret ettiginiz icin tesekkürler kücük fbli ve gsli ergenler....Hadi simdi dagilin abinizin cok isi var...
değiştir kafayı hozatlı 6 yıl önce
inönü herkes ayakta 40 bin kişi alırken komşudaki kablolu telefondan randevulaşıyor, tv de özalın icraatın içindeni oynuyordu. kurallar değişti, koltuklar girdi, 25 bin zor giriyordu. Stad 1.5 katına çıkıyor, kalitesi arttığından gelir 3-5 katına çıkacak. Ayrıca kombineli taraftar artınca 2-3 bin kişiye maç oynama devri kapanacak. Bak bakalım fb stadı yeniledikten sonra iç saha galibiyeti ne olmuş? %90 kazanıyorlar. Senin gibiler uyurken...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın