Vodafone Arena'da önemli gelişme!

Beşiktaş'ın yapımına devam ettiği Vodafone Arena Stadı'nda çatı inşaatının iskeleti tamamlandı.

 Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena'da çalışmalar devam ediyor. BJK TV'nin canlı yayınla duyurduğu haberde çatı inşaatının son durumu hakkında bilgiler sunuldu. Statik Proje Mühendisi ve çatı inşaatını yapan firmanın genel müdürü Selçuk İz, şu bilgileri verdi:

 
"Çatı inşaatının iskeleti tamamen kapatıldı ve monte edildi. Çalışmalarımız bayramda da devam etmekte. Şu anda çatıyı germek için kullanılan krikolar yerleştirilmekte. Bayramın ertesinde kontrollerimiz devam edecek. Çatı gerildikten sonra krikolar kaldırılarak arka bölüm için çalışmalar yapılacak ve kaplama için hazır hale getirilecek. Çatıyı kaldırdıktan sonra iskeleleri kaldıracağız ve koltuk montajları ve saha çalışmalarına başlanacak. Kale arkalarında 2 tane çok modern skorboard olacak. Onların da çalışmalarını hazırlıyoruz. Yapmakta olduğumuz çatı dünyanın en zor çatılarından bir tanesi. Bir rekor deniyoruz. Anıtlar Kurulu’nun aldığı karar nedeniyle kotu yükseltemediğimiz için 200 metre açıklığı 8-9 metreyle geçiyoruz. Bu da bir dünya rekoru ve ilk defa Vodafone Arena’da uygulanıyor."


Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2015, 23:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
şeyhmus
şeyhmus - 4 yıl Önce

ey yavrum ey bu muhşem stad açıldıgında desibel rekoru kıracagız vay haline renkli takımların şampiyonluklara amborgo koyacagız Allahın izni ile