Vodafone Arena bitecek!

Beşiktaş Başkanı, Vodafone Arena'nın çatısıyla ilgili yükseklik sorununu İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte aşacaklarını belirterek, “Kadir Topbaş bugüne kadar her konuda bize yardımcı oldu” dedi.

GÜNDEM 03.06.2015, 12:30
1805
Vodafone Arena bitecek!

Vodafone Arena’nın çatı inşaatının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki gün durdurulması, siyah beyazlı camiada büyük yankı uyandırdı. Ortaya çıkan krizin aşılması için hemen devreye giren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile temasa geçti.

Siyah beyazlı camiayı rahatlatacak açıklamalarda bulunan başkan Orman, “Biz bugüne kadar olduğu gibi bu yaşadığımız sorunu da sayın başkan Kadir Topbaş ile birlikte aşacağız” diye konuştu.

‘ANITLAR YÜKSEK KURULU DA YARDIMCI OLDU’

Stadı yıktıkları günden beri İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş ile çok uyumlu bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Orman, şunları söyledi: “Anıtlar Yüksek Kurulu ile de aynı şekilde sorun yaşamadan stadımızı bugüne kadar getirdik. Sayın Belediye Başkanımız Kadir Bey, bize her konuda ve her zaman yardımcı oldu. Şu an yaşadığımız sorunu da birlikte aşacağız. Kadir Bey, Anıtlar Yüksek Kurulu ve biz hep beraber İstanbul’a harika bir stat armağan edeceğiz.”

SORUN DENİZ TARAFINDA

Krize neden olan bölüm deniz tarafındaki kale arkası tribün. Burada direkler dikildi ancak devamı getirilebilmiş değil.

DIŞ KAPLAMALAR DEVAM EDİYOR

Vodafone Arena’nın dış kaplamaları devam ediyor. Yeni açık tarafı tamamlanırken çalışmalar numaralı tribünde sürüyor.

Tadil projesi verilecek
Stat çatısındaki sorun proje tadiline gidilerek çözülecek. Onayla birlikte deniz tarafındaki montaja da kalınan yerden devam edilecek.

Vodafone Arena Stadı’nın çatısındaki kod sorunu proje tadiliyle aşılacak. Krize neden olan deniz tarafındaki kale arkası bölüm için siyah beyazlılar, proje tadili yapıp gerekli izin için başvuruda bulunacaklar. İznin alınmasıyla birlikte bu bölümde de gerçekleştirilen çalışmalar hızlandırılacak.

REVİZYONLAR NORMAL

Çatı tamamlandığında sahanın üzerine düşen bölümlerde belirlenen kodun 1 metre üzerine çıkılacağı için belediye önceki gün çatı inşaatına durdurma kararı vermişti. Söz konusu yüksekliğin nedeni ise yağmur veya kar suyunun akmasını sağlamak için verilen eğim. Her projenin yapım aşamasında revizyonlar olabileceğini belirten stat inşaat yetkilileri, bu yüzden de tadil projelerinin çizildiğini dile getirdi.

Halihazırda eski numaralı tribün bölümünde çatı montaj çalışmaları devam ediyor. 

(Hürriyet)

Yorumlar (9)
asi kartal 6 yıl önce
ya olmazsa ? bugüne kadar karşılıksız hiçbirşey yapmayan bir anlayışa neyi vereceksin de sana izin verecek? açıkla
Deli Ziya 6 yıl önce
Hala yalakalikla, hali tuccari gibi sorunlari cozmeye calisiyorlar. Korkma sen Besiktasin baskanisin be. Arkanda 20 milyon kartal yurekli var. 40 cm icim muhur yiyorsun. 40 cm icin yaygara ediyorlarsa 4 metre daha yukselt. Yiyorsa muhurlesinler. Biz variz burada biz. Unuttularsa hatirlatiriz gezi gunlerini.
black eagle @ black sea 6 yıl önce
Bunları duydukça , Orhan Veli'nin şiiri geliyor aklıma : HİÇBİR ŞEYDEN ÇEKMEDİ DÜNYADA, NASIRINDAN ÇEKTİĞİ KADAR...
fatih 6 yıl önce
aq şu stadın resmine bi bak hele abdi ipekçi gibi ah küçük kafalı orman ah sende başka semte yaptırıp 61.903 kapasiteli yaptırsaydın takımın içine ettin kim
asi kartal 6 yıl önce
bu stad başak şehir stadı gibi;küçücük ama 3 sene oldu ancak yarısını yapabildin..3 sene sonra ancak biter senin ta....
asi kartal 6 yıl önce
bu stat bitsin, açılışta sahanın ortasında domalcam isteyen yapsın çok hoşuma gidiyor.
osman 6 yıl önce
ben onu bunu bilmem bu stat bitmez beşiktaş taraftarına adam gibi konuşun bu statın minumum 1 senesi var fikret başkan bırak hikayeyi sen adam gibi gerçekleri söyle haa unutmadan seçimdeki gibi delikanlılık yapma ama adam gibi ol.seçim var dedin ya seçim içine geri kaçtığı gibi olmasın
REX 6 yıl önce
akpartiye oy vermezseniz stad bitmez pazar günü akpatiye oy versin herkes istikrar için yoksa chp mhp hdp koalisyon yapacaklar buda felaket olur demedi demeyin...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın