Video! ''Alman milli takımının santraforu'' Bedelini ödeyecekler

Beşiktaş Avcılar Taraftarlar Derneği, Beşiktaş Beylikdüzü Beşiktaşlılar Derneği ve Küçükcekmece Beşiktaşlılar Taraftarlar derneklerinin bu sabah düzenlediği yemekte siyah-beyazlı kulübün Başkanı Fikret Orman açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 27.03.2016, 14:28 27.03.2016, 14:31
5476

 Beşiktaş Kongre üyelerinin de yer aldığı toplantı da Başkan Orman, “Vodafone Arena son zamanlarına geldik, inşaat çalışmalarında son süreçlerini yaşıyoruz. Yönetim kurulu da bende statla ilgileniyorum. Benim mesleğim de inşaat olduğu için de bizzat ilgileniyorum. 4 yıl evvel 2012’de kongre ile göreve geldik. Camianın morali dip yapma noktasındaydı. Acaba kayyuma mı kalacağız, deplasmanda nasıl gideceğiz, Avrupa’dan men mi edileceğiz böyle bir moral bozukluğu içindeydik. Zor süreçlerdi ve bugün bilgilerimizi taze nereden nereye geldiğimizi hatırlayalım diye söylüyorum. Beşiktaş’tan futbolcular gitmek istiyordu ve o dönemde hoca bulmakta zorlanıyorduk. Camia olarak moral çöküntüsü içindeydik. İlk seneki yönetim kurulu arkadaşlarımdan devam edenler var. Çok önemli işler yaptık. En önemli dönem birinci seneydi. 400 üzeri alacaklı dosyası kulübümüz alacaklılar tarafından sarılmış haldeydi. Fernandes’in haricinde haksız olduğumuz dava yoktu. Bütün bunları çözme süreci yaşadık” ifadelerini kullandı.

BONSERVİS ÜCRETLERİ
İlk göreve geldiklerinde yaşadıkları mali krizleri detaylandıran Orman, “Ersan’ın 4 milyon bonservis bedelini, Sivok’un Quaresma’nın, Ernst’in biz göreve gelmeden önce transfer olmalarına rağmen o futbolcuların bütün paralarını biz ödedik” açıklamasını yaptı.
“BİZİ SABOTE EDENLER”
Beşiktaş görevini devralırken, kulübün maddi olarak erozyona uğradığını ifade eden Başkan Fikret Orman, "Kartalı öldüren okun tüyleri kendi vücudunun tüylerinden yapılmış’ diye bir kızıldereli atasözü var; doğrudur biz çok ok yedik. Rakiplerin 200 milyon dolar geliri varken sizin 80 milyon dolar geliriniz var, nasıl mücadele edeceksiniz? Gelirimizi arttırabilmemiz için yatırım yapmanız lazım, yatırım yapmak için yine para lazım. Fotoğraflar, maket var ortada ama stadı yapmak için izin yok. Ortada bir müracaat yok. Bu Beşiktaş Vodafone Arena’nın yapılmasında izin verilmesi durumu dönemin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanı’nın sayesinde olmuştur. Yıldırım Demirören ikna etmişti. Biz geldiğimizde sıfırdan başlamadık. O süreçte müracaat yok, proje yok. 21 tane kuruldan geçtik. Yine o dönemde camia içinde bizi durdurmak isteyenler, bizi sabote edenler. O stadın oraya yapılamaz olduğunu söyleyenler vardı. ‘Sarayın tünelleri var orada havalandırma bacaları var yıkılıp yapılırsa onlar kapanacak, havalandırmadan dolayı saray zarar görecek.’ Bunu bilim adamları bakanlar söyledi. Biz stadı yıktık.Bize Kadir ağabeyin de destekleri oldu. ‘Burada tüneller, havalandırmalar çıkarsa sakın kapatmayın’ dedi. Bu saray Türkiye’nin sarayı elimizden geleni yapacağımızı söyledik. Bir tüneli bırakın bir parmak boru çıkar. 1 sene sürecinde stadın ruhsatını aldık. Ruhsatını vermek istemeyenler bize engel çıkaranlarda oldu. Nelerle karşılaştık bunlarla alakalı ileride kitap yazacağım, isimlerini zikrederek” dedi.
“KOMPLEKS YAPACAĞIZ”
Siyah-beyazlı kulübün Başkanı Fikret Orman, “Pendik Tesislerimizi bu yaz açıyoruz. 15 bin kişilik spor salonu için çalışmalara başlıyoruz. Stat ile birlikte çok kaliteli bir takımda inşaa ettik. Bizim alman Milli Takımı’nda goller atan çok değerli bir oyuncumuz olan Mario Gomez, A Milli Takım’da goller atan Cenk Tosun gibi forvetlerimiz var. Bu oyuncular sokaktan geçerken kapıdan içeri girmediler. Biz bu takımı değerli bir takım haline getirdik. Taraftarımız Alman milli takımının santraforunu, milli takımımızın santroforünü görmek istiyorsa bunun da bedelini ödeyecekler. Geçen sene liderdik ve stadımız bitse şampiyon olurduk ama olamadık. Galatasaray’ın stadı yapılırken işçiler yolları kestiler para almıyoruz diye, siz hiç duydunuz mu Vodafone Arena’da para ödenmiyor, işçiler iş bıraktı diye. Biz bu stadı şampiyon olmak için yaptık, UEFA kupasını almak için yaptık. Vodafone Arena bittikten sonra tüm amatör şubeleri kapsayan bir kompleks yapacağız. Planlarını yakında paylaşacağız. Beşiktaş rakiplerinden daha fazla gelir elde eden bir kulüp haline gelmiştir” diye konuştu.
“ADALETLİ OLACAĞIZ”
Vodafone Arena’nın yapılmasıyla birlikte stada gelecek taraftarlara hatırlatmada bulunan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, şöyle konuştu:
“Lider takım Başakşehir’de oynarken 5 bin kişiye oynadı. Tribünlerin büyük bölümü boştu. Sonuçta biz orada oynuyorsak oraya gelmek zorunda taraftarlar. Biz Vodafone Arena’yı açıyoruz deyince talep geldi. 2 buçuk yıl önce parasını yatıran, bizim stadımız yokken başka statlarda oynarken destekleyen ile son dakika gelen seyircinin biletin fiyatı bir olur mu? Biz o açıdan bakmadık ama adaletli olacağız. Son süreçte yeniden bir değerlendirme yaptık. 32 - 33 bin kişiye geldi kombine sayısı. Eski stadımızın bir senelik loca VIP tribün gelirlerinin toplamı 27 milyon TL seviyesindeydi. Şu üç maçın getirisi 40 milyon TL’dir. Demek ki işinizi doğru dürüst yapınca sizin yaptığınız ürünü beğenen, hakkını veren bir taraftarımız var bizim. Öyle bir talep var ki biletle alakalı. Çok yakın arkadaşlarım arıyor, beni açılış maçına gireceklerini söyleyip, bize bilet var mı diye soruyorlar. ‘Daha önce maça geldin mi’ diye soruyorum; ‘yok gelmedim’ diyor. ‘Gelme o zaman evinden izle.’ Boğazın yakınında yalıyı yapmışız kahve içmeye gelecekmiş, gelme evinde iç. ‘Kombineyi ben bugüne kadar almadım şimdi almak istiyorum’ diyor, kalan biletleri almalarını söyledim. Bu 2 buçuk senede kim maça gelmiş onlara öncelik hakkı verelim. Onlar gelsin öncelik sağlasınlar” şeklinde konuştu.
11 Nisan’da stadın açılış gününde deplasman takımı taraftarlarının olmayacağını hatırlatan Orman, “Üniversite öğrencileri mesaj atıyorlar. Bursaspor taraftarı açılış maçına gelmiyor. Bu bölümü genç kardeşlerimize tek maç bileti olarak ayarlayacağız” dedi.
Diğer iki rakiplerine bakarak bilet fiyatlarının aynı seviyede olduğunu dile getiren Başkan Orman, “Bakarsanız makul seviyede. Kimseyi mecbur tutmuyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.KAYNAK:İHLAS HABER AJANSI
Yorumlar (6)
Marco 5 yıl önce
Seni sevmeyen bizden degildir buyuk baskan
Doğru diyor adam 5 yıl önce
Başkanı arayan da askeri ücretle çalışan arkadaşı ya bilet varmı diyo ya bi siktrin malak malak yorum yapıyosunuz..dağru söylüyo gitsin normal bilet alsın izlesin taşak kafalı şimdiye kadar gelmemiş maçlara
Kartal Baba 5 yıl önce
Evet gırtlağa kadar borçla yapılan muhteşem bir stadyum .) Ve hala sayın Başkan'a yapılanlar yazıklar olsun sizlere.( Merak etmeyin şikeçi adalı gelirse bedavaya girersiniz stada..
herife bak 5 yıl önce
ulan sen kimsin taraftara stada gelme evinde izle diyorsun...bu klübün sahibi taraftarıdır..hadisiz..kime posta koyuyorsun..açılışta istifa sesleriyle göbek attıracaz sana bekle bakalım..
fikret orman 5 yıl önce
yıllardır aynı hikayeleri anlata anlata kusmuk geldi yaaa. yeeter be kardeşim..stadı yaptın diye nedir bu firavunluk..localardanda alsana erkeksen 3 maçlık para onlara da sat 3 maçlık bilet..kendi büzükteşlerine yemiyor ama dimi..asgari ücretle bilet alamaya çalışan insanlara senin borunun sesi..sakın beşiktaşlılık duruşundan bahsetme halkın takımı masalı anlatma..bu herif ruh hastası olmuş..herkesi düşman görüyor kedine..
kartal 5 yıl önce
başkan haklı sıfır stad parası olmayan gelmesin . Atatürk olimpiyatta oynayan takımda Beşiktaştı kaç kişi gitti boş tribüne oynadı takım . biz halkın takımıyızda gs fb devletin takımımı . birde gözden kaçan bir durum var ne hikmetse halkın takımıyız ama halk gs fb yi daha çok destekliyor demekki halkın takımı degiiliz taraftar sayıları bizden fazla olduguna göre . demekki neymiş şampiyon takımın taraftarı oluyormuş halk . nu söylemler ile hep kaybeden beşiktaş olacaktır .belediye otobüsleride halkın parasız binemiyorsunuz ama fiyatı neyse verip biniyorsunuz gidip diyomusunuz halkın otobüsü nedir bu fiyat saçma saçma konuşmayın . sıfır stad yapmış adam ona görede fiyat biçecek kimse kusura bakmasın parası olmayan evden desteklesin nasılki olimpiyatta evden desteklediniz yine aynı mantık