VELi’DEN DAHA iYi BiR PASÖR

Güntekin Onay, Kartal’ın Tolgay Arslan hamlesini yorumladı

VELi’DEN DAHA iYi BiR PASÖR

3 sezondur Bundesliga’da düzenli forma giyiyor. Orta sahada oyunun iki yönünü gerektiği gibi oynayan modern futbola çok uygun bir isim

Derinlemesine ve defans arkasına pas atabilen bir futbolcu. Şutu da var. Hamburg’un Dubai kampına katıldığı için İstanbul’a hazır geldi

BEŞİKTAŞ, Tolgay Arslan transferiyle çok isabetli bir nokta atışı yaptı. Son 3 sezondur Bundesliga’da Hamburg’da düzenli olarak forma giyen bir futbolcu. Orta sahanın ortasında oyunun iki yönünde gerektiği gibi oynayabilen, modern futbola uygun bir orta saha oyuncusu. Sağ ayağı iyi.

Oyun vizyonu ve pas bilgisi son derece yeterli. Oyunun yönünü değiştirebiliyor. Önünde alan bulduğu zaman driplinglerle dikine gidebiliyor. Ayrıca sol ayağı da var. Çalışkan ve ikili mücadelelerden kaçmayan bir oyuncu. Almanya U20 ve U21 takımlarında forma giymiş olması da kalitesini kanıtlıyor.

TRABZONSPOR iLE GiRiLEN YARIŞ SON DERECE DOĞAL

BEŞİKTAŞ’A ihtiyacı olan bölgede -box to box- katkı sağlayacak, çok isabetli bir transfer. İngiliz medyasında Arsenal’ın Tolgay ile ilgilendiği haberleri de yazıldı. Beşiktaş bu transferi sadece 450 bin Euro ödeyerek bitirdi ki maliyet açısından da harika.

TRABZON ile girilen transfer yarışı son derece doğal. Her transferde teklifler ve kararsızlıklar olacaktır. İki kulüp arasında yaşananlar bence çok abartılıyor. Ayrıca Tolgay Hamburg’un Dubai’deki kampına da katıldı ve İstanbul’a fit bir şekilde geldi. Ancak ilk etapta Biliç mecbur kalmadıkça Atiba-Veli ikilisini bozmayacaktır.

SELÇUK’TAN DAHA ÇALIŞKAN VELi’DEN DAHA iYi BiR PASÖR

TOLGAY derinlemesine, savunma arkasına pas atabilen bir futbolcu. Şutu da var. Ancak gol sayısı düşük. 4-2-3-1’de savunmanın önündeki ikilide oynayabilecek bir futbolcu. Beşiktaş’ın son dönemlerdeki akılcı ve düşük maliyetli transfer hamlelerinden birini daha yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

OYUNCULARI kıyaslamayı veya birbirine benzetmeyi sevmem. Ancak ille de bir tanımlama yaparsak Veli kadar çalışkan olmasa bile ondan daha iyi bir pasör. Selçuk İnan kadar iyi bir pasör olmasa bile, ondan daha çalışkan...

Güntekin Onay / Vatan

YORUM EKLE
YORUMLAR
izmirli
izmirli - 4 yıl Önce

töre,kerim,oğuzhan,cenk tosun,tolgay,miloseviç,pedro frnco,atınç,yaş ortalaması19-24arası,olcay,serdar,ersan,motta birnebze abi olanlar,dembaba,sosa yıldızlarımız,atiba,tolga abiler.şimdilik 16 kişi saydım.kaleci cenk,gelişim gösteremeyen ismail,necip,genç ama yedeklik ötesinde zorda kalındığında elde tutulabilecek genç oyuncular.kiralık golcümüz ömeri ekleyince takım kadrosunda 20kişi oluyor.(uğur,sivok vb.saymadım bile)lider özellikli ernst/gunti karışımı önlibero,sağbek,ofansif ortasaha(forvetardı oynayabilecek)kaliteli maçkurtaracak kaleci ve forvet alındımı seneye takım bomba olur.

AOK
AOK - 4 yıl Önce

1-)Tolgay potansiyeli iyi olan bir futbolcudur. Besiktasimizin yeni ZEKI ÖNATLISI olacaktir..
2-)Atinc mutlaka ama mutlaka ön-liberoda oynatilmalidir. Atiba- Atinc ikilisi Besiktasa sampiyonlugu getirir..
3-)Eskisehirsporlu ANDAC potansiyeli cok yüksek olan bir oyuncu, gelecegin IHAN MANSIZI olmaya aday..

bjk23
bjk23 - 4 yıl Önce

beşiktaş sezon sonunda, sosa-dembaba kalitesinde 2-3 tane oyuncu alsın.
tüm kupalara ambargo koyar.
vodafon arena ile taraftar ile bütünleşince neler yapabileceğini düşünemiyorum.

maf
maf - 4 yıl Önce

Adam hala Atınç'tan önlibero diyor. La olm git kumda oyna sen. Futbol senin neyine.

AOK
AOK - 4 yıl Önce

maf unutmaki Brezilyalilar kumda oynaya oynaya Dünya futboluna damga vurdular.
Düsünmeden agizdan laf cikmasi neysede. Senin gibi düsünmeden yazanida neyse..

maf
maf - 4 yıl Önce

AOK denen şahsiyet kumda oynamak bir deyimdir, çocukça hareket edenler,konuşanlar için söylenir.Ama senin gibi gerizekalılar gider Brezilyalıların kumda top oynadığına getirir konuyu. Senin harbiden kumda oynaman lazımmış. Bu zeka yaşı seviyesiyle anlayamazsın sen burda konuşulanları.

- 4 yıl Önce

İşkembeden atma güntekin.Sen 4 sene önce de Veliye anca alternatif olur dedin ama Fb Veliye 2€ ve 1€ imza parası ,Trabzonda yıllık 2,5€ Veliye teklif etti Veli o taraflı bile olmadı.Al Sana bir Gerçek daha :Hamburg Bjk a Veli için 3€ +Tolgay ı Teklif etti Bilic Kesinlikle olmaz dedi.

AOK
AOK - 4 yıl Önce

maf denen uydurma Tip
Kumda oynamak bir DEYIM midir, Yoksa senin gibi uydurma Tiplerin uydurdugu bir sözmüdür.. sen önce onu ögren ondan sonra burda yazi yazmana izin veriyorum..