Ve Kartal yuvasına iniyor!

Süper Lig'in lideri Beşiktaş, göçebe hayatına en erken mayıs ayında son verebilecek.

GÜNDEM 21.10.2014, 13:23
3920
Ve Kartal yuvasına iniyor!

Stadını yeniden yapan Siyah-Beyazlılar, bu sezon şu ana kadar maçlarını Olimpiyat Stadı ve Osmanlı Stadı'nda oynarken, kış hava şartlarına göre de hazırlık yaparak, Antalya ve İzmir'de de maç yapmak için başvuru yapmaya hazırlanıyor. Özellikle Ocak, Şubat ve Mart aylarında bu iki şehiri düşünen Beşiktaş, derbileri ise Olimpiyat Stadı'nda oynayacak.

DHA, VODAFONE ARENA'NIN SON HALİNİ HAVADAN GÖRÜNTÜLEDİ

Son olarak Ankara'da Sivasspor ile Osmanlı Stadı'nda karşılaşan Kara Kartal, yeni yuvasına ise Mayıs ayından önce inemeyecek.
Peki, yeni stadın, yani Vodafone Arena'nın son hali ne durumda ?
İnşaası hızla ilerleyen Kartal'ın yeni Yuvası bu sezonun sonuna ancak yetişebilecek.

Doğan Haber Ajansı (DHA) stadın son halini havadan görüntülerken, inşaatın hızla yükseldiği görüldü.
Dolmabahçe'de yapımına devam edilen Beşiktaş'ın yeni stadında kaba inşaat bölümü bitmek üzere. Havadan yaptığımız çekimlerde artık ortaya çıktığı görülen iki katlı ve 41 bin 903 kişi kapasiteli modern stadyumun 2015 senesi içinde tamamlanması bekleniyor.

Mayıs ayında tamamlanması hedeflenen Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena'nın inşaatını üstlenen firmanın Genel Müdürü İhsan Coşkun, stadın 2015 yılının Haziran ayından önce tamamen bitirmeyi hedeflediklerini söyledi. Bu durumda Beşiktaş 2014-2015 sezonunun son haftalarını yeni stadında oynayabilir.
Gerek firma yetkilileri gerekse Beşiktaş Yönetimi stat ile yakından ilgileniyor. Başkan Fikret Orman ve Başkan Yardımcısı Ahmet Nur Çebi, akıllı stat için elbirliği ile çalışıyor. Önemli inşaat malzemelerinin tedariki konusunda üstlenici firmaya yardım da ediyorlar. Hedef iyi başladıkları ve lider olarak sürdürdükleri sezonun son haftalarını kendi statlarında oynamak.

İŞTE YENİ STADYUMUN ÖZELLİKLERİ

Dolmabahçe'de 1947 yılında yapılarak hizmete açılan Beşiktaş stadyumunun yıkılarak yerine yapımına başlanan yeni stat projesinde kaba inşaat bitme aşamasına gelindi. Havadan yaptığımız çekimlerde daha önce bir inşaat sahası görünümündeki şantiye alanında artık stadyum yükselmeye başladığı görüldü. Eski tarihi stadyumun bazı bölümlerinin korunarak devam edilen stadyumun kaba inşaatının bitmesinin ardından ince işçiliğe geçileceği belirtildi. Şantiyesinde 24 saat aralıksız çalışmanın devam ettiği 41 bin 903 kişi kapasiteli ve iki katlı olarak planlanan yeni stadyumun birinci kadı yüzde 26 eğimli , ikinci katının ise yüzde 36 eğimli olacağı belirtildi. Yeni stadyumda kapalı ve açık otopark alanları, kapalı localar, engelliler için açılan bölümler var.

VODAFONE ARENA'NIN ÖZELLİKLERİ ŞÖYLE:
Tamamı kapalı tribünler
C90 görüş açısı
Açılır kapanır koltuklar
Alttan ısınma

İki kat tribün yapısı
600 araç kapasiteli Kapalı ve açık otopark
Loca-Vip tribün
Koltuk kapasitesi: 41.903
Loca sayısı: 147
Loca koltuk toplam sayısı: 1903
VIP koltuk sayısı: 2100
Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi (toplamda 162 koltuk)
Saha çizgisi ile tribün arasındaki uzaklık: -Kale çizgisi tribün arası 795 cm -Taç çizgisi tribün arası 615 cm
Ali AKSOYER, İlhan PARÇALI/İSTANBUL, (DHA)

Yorumlar (0)