Ve Adalı Konuştu! Başkanlık için...

Başkan Fikret Orman'ın kararını bekleyen Serdal Adalı, "Ortada seçim ile alınmış resmi bir karar yok" dedi.

GÜNDEM 27.05.2015, 15:33
Ve Adalı Konuştu! Başkanlık için...

Beşiktaş Kulübü'nde başkan Fikret Orman'ın olağanüstü seçim kararı alacağını açıklamasından sonra kongre rüzgarları esmeye başladı.

Kongrenin hemen ardından yurt dışına giden ve bu hafta yönetim kurulunu toplantıya çağırmayan Fikret Orman'ın, konu ile ilgili kararı ne zaman vereceği de heyecanla beklenmeye başlandı. Yapılması muhtemel erken seçim için camiada hareketlilik hemen başlarken, gözler geçen seçimde Fikret Orman ile yarışan Serdal Adalı'ya çevrildi.

 

''YÖNETİM KONGRE KARARI ALMADAN 'ADAYIM' DEMEK ETİK BİR DAVRANIŞ OLMAZ''

Aday olup olmayacağı tartışılan Serdar Adalı ise bu konuda kesin kararını henüz vermiş değil. Resmi olarak açıklanmış olağanüstü kongre kararı olmadan konuşmanın doğru bir hareket olmadığı açıklayan Adalı, yaşanan ortamı DHA'ya şöyle anlattı:

''Şu an beklemedeyiz. Yönetim kurulu ve başkan hangi kararı alacak henüz belli değil. Açıklanmamış bir karar üzerinden aday olacağım veya olmayacağım diye konuşmak çok yanlış bir tavır olur. Her zaman söylüyorum, söz konusu Beşiktaş ise ben her zaman göreve hazır birisiyim. Ama mevcut bir başkan ve yönetim varken çıkıp 'ben adayım' demek etik bir davranış olmaz. Bekleyelim, Fikret Orman yönetimi toplansın, konuşsunlar, bir karar alsınlar. Biz de çıkacak karara göre tavrımızı belirleriz."

''GERÇEK HEDEFİM 2016 SEÇİMLERİ''

Serdal Adalı, seçim ortamının çok iyi analiz edilmesi gerektiğini ve aceleci karar almayacağını belirterek, "2016'da olağan seçim var, şimdi de erken seçim kararı alınırsa bir yılda iki seçim olacak. Benim gerçek hedefim 2016 seçimleri. Bir yıl sonrasına hazırlandığımız doğrudur ve herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bunları enine boyuna düşünüp çok iyi bir analiz yapıp, ona göre karar vermek lazım. Öncelikle olağanüstü seçimin ortamını ve oluşacak şartlarını değerlendirmemiz lazım. Dediğim gibi kesin kararımı 'Serdal Adalı aday olacak veya olmayacak' diye henüz açıklamadım, çünkü ortada bir seçim yok. Beklemek lazım'' dedi.

''GİDİŞAT İYİ DEĞİL''

Mali kongrede yaşanan olayların hoş olmadığını sözlerine ekleyen Adalı, düşüncelerini, ''Yaşanan ortam hiç hoş değildi. Başkana yapılan eleştirilerin dozu, belden aşağı vurmalar, başkanın çıkıp 'el mi yaman bey mi yaman' diye konuşması hoş görüntüler değildi. Beşiktaş'ın kongre ortamı bunlar olmamalı. Kavgalar, bağırmalar, hakaretler, çok kötü bir ortam yaratılmıştı. İnanılmaz bir gerginlik vardı. Önce bunların bir düzeltilmesi lazım. Gidişat iyi değil'' şeklinde açıkladı.

Yorumlar (52)
yunus 5 yıl önce
vizyon sahibi bir başkan,temkinli ve etik,beşiktaşın kurtuluşu bu adamda saklı
Ersin 5 yıl önce
İtiraf etmek gerekirse Serdal Adslı ya karşı olanlardan biri de bendim. Ancak Fikret Orman yönetiminin başarısızlığı dolayısıyla önümüzdeki dönemde kesinlikle Serdal Adalı ya şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
SERDAL ADALIN TEK ÇARE 5 yıl önce
AZİZ YILDIRIM YİNE ADAY,HODRİ MEYDAN DİYOR,FİKRET EZİLİR ONUN ALTINDA ADALI GELMELİ
VİZYONSUZ FİKOCULAR OKUYUNUZ 5 yıl önce
BEN SİZE KAN VE GÖZYAŞI VAAD ETMİYORUM;SERDAL ADALI
siyah1903 5 yıl önce
fikret orman ve ekibine karşıydım başlarda tam ısınmaya başlamışken,son 4 haftadaki şampiyonlukta lobisizlik ve katlanan borcu duyunca şok oldum,600 trilyon artmıştı,futbol şubesinin başında cebi olan kulupten ne beklersin.SİNAN ENGİN MENAJER
SERDAL ADALI BAŞKAN
asi kartal 5 yıl önce
duruşun yeter başkanım ;gel artık bizi bu zülümden kurtar...ADAMIN KIRALI diye yazlır; SERAL ADALI diye konur. ÇOK SEVİYORUZ SENİ BAŞKANIM
AHMET 5 yıl önce
SİYAH 1903 E KATILIYORUM,SİNAN ENGİNİN BİR SÖZÜ VAR RASİM OZANA,ABDURRAHİMİN KARŞISINDA SİNAN ENGİN OLMADIĞINDAN ŞAMPİYON OLMUŞTUR
Nedim 5 yıl önce
3 senede sportif anlamda hiç başarısı olmayan Fiko'nun bırakması camia açısından en doğru
davranıştır.Serdal Adalı Beşiktaş armasını yüceltecek donanım ve birikime sahiptir.SERDAL BAŞKAN,BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON!...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın