Ünlü spor spikeri...

Katarlı BeIN Sports'a satılan Digiturk bünyesindeki Lig TV kanalı, spor dünyasının deneyimli ismiyle el sıkıştı.

GÜNDEM 04.06.2016, 16:49 04.06.2016, 16:53
10711

 Katarlı BeIN Sports şirketine satılan Lig TV, ünlü Spor Müdürü ve Spikeri İlker Yasin'i kadrosuna kattı. Uzun yıllar görev yaptığı Kanal D Spor Genel Yönetmenliği'nden geçtiğimiz aylarda ayrılan İlker Yasin, Spor Toto Süper Ligi'nin yayıncı kuruluşu Lig TV ailesine katıldı.

Spor yazarı Atilla Gökçe ile "Turnuva Fatihleri" adlı bir program yapan İlker Yasin bir süredir ekranlardan uzaktı. 65 yaşındaki usta spiker, mesleğe ilk olarak Son Havadis gazetesinde başladıktan sonra TRT'de anlattığı efsane maçlarla zihinlere kazındı.

1992'de Show TVnin başına geçen İlker Yasin, spor karşılaşmalarının dijital platforma taşındığı kanal olan Cine5'e geçişte de başroldeydi. 1996 yılının sonu itibariyle Kanal D'de Spordan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan İlker Yasin, kurumun D-Smart adlı dijital platforma geçiş sürecinde de önemli rol oynadı.

İlker Yasin'in "Turnuva Fatihleri" programı pazar saat 21.15'de Lig TV ekranlarında olacak. Kısa bir süre önce Katarlı BeIN Sports şirketine satılan Lig TV üst yönetiminin İlker Yasin'in transferiyle nasıl bir yol haritası çizeceği merak konusu oldu.


Medyatava
Yorumlar (4)
özgur g 5 yıl önce
bu ne kepazelik bize ne bu adamdan bu sıtede sadece beşiktaşın haberi yapılsın başkası bize ha yapacaksanız kartalbakısı demeyın
asi kartal 5 yıl önce
habere bak çay demle
marwelyukon 5 yıl önce
bu haberın bız besıktaslılarla ne ılgısı var
Muratt 5 yıl önce
Rezaleet. Bu adam kadar itici bir insan yok dünya üzerinde.