"Umarım Türk futbolu Ozan'ı kaybetmez"

Usta yorumcu Mehmet Demirkol, gündemdeki Ozan Tufan transferini değerlendirdi.

GÜNDEM 11.08.2015, 14:23
3014

Beşiktaş'ın Bursaspor'lu futbolcu Ozan Tufan transferi için ısrarı sürerken, her iki cepheden de sert açıklamalar gelmeye başladı. Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ile Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş sözlü atışmalar meydana geldi. Bölükbaşı, Güneş'in futbolcuların kafasını karıştırdığını iddia ederken, tecrübeli hoca da Yeşil Beyazlı takımın başkanına kendisine böyle suçlamalarda bulunanın alnını karışlayacağını ifade etti. Bu konu hakkında gazetemiz yazarlarından Mehmet Demirkol, değerlendirmelerde bulundu. 

"Umarım Türk futbolu Ozan'ı kaybetmez"

NTVSpor'da yayınlanan 'Spor Servisi' adlı programa bağlanan Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı'nın Ozan Tufan transferi hakkındaki açıklamaları değerlendiren Demirkol, "Resmen oyuncuyu vermem demek bu. Şenol hocayla bu duruma gelip daha sonra Beşiktaş'a satmak enteresan olur. 'Ozan'ın maaşını biz diğer oyuncuların seviyesine çıkaracağız' demiş. Başkan belki demiştir. Umarım Türk futbolu bu sebeplerden ötürü Ozan gibi bir futbolcuyu kaybetmez." yorumunu yaptı. 

"Bayern'e alsa şaşırmam"

Değerlendirmelerine devam eden Demirkol, "Ozan'ın hızlı bir olgunlaşma sürecine ihtiyacı var. Tabii bunu başarabilir mi bilmiyorum. Şöyle bir şey var. Bütün bunları Bursa'da yaptığınız zaman Bursa taraftarı, Bursa medyası çok kızıyorlar. Ama büyüklerden birinde böyle bir şey başınıza gelirse bütün Türkiye'nin gündemine gelirsin. Büyük kulüpler zordur. Beşiktaş'ta 3 defa deneyip olmazsa, yapacaksın deneyeceksin. Çok iyi bir oyuncu. Bence yeteneğinin sınırı yok. Bayern Münih Ozan'ı alsa şaşırmam. Ama olgunlaşma sürecinin bir an önce gelmesi lazım."

"Serdar Aziz'i de istemiş"

Usta yorumcu, "Recep Bölükbaşı'nın söylediği sözler arasında Şenol hocanın Serdar Aziz'i de istediği vardı. İma etmedi, söyledi." diyerek Beşiktaş'ın Serdar Aziz'i de istediğinin başkan tarafından açıklandığını söyledi.

Yorumlar (5)
zekeriya kor 5 yıl önce
sayin bursanin baskani adam senin takiminda artik oynamak istemiyor arti senol gunese iftira atiyorsun peki sen niye burujli futbolcunun kulbunun haberi olmadan sen niye ayartiyorsun aynaya bak ondan sonra tirasa basla okadar.
kurmaykartal 5 yıl önce
Brugge başkanı Bursa başkanına seviyesizlik yaptılar demiş oynayan oyuncumuzu bizden habersiz ayarttılar diyerek..peki buna ne diyeceksin çok şerefli Bursa başkanı?sen Ozan diye bir tarafını yırtarken arka tarafta de suttere kulübünden habersiz teklif götürmek ne oluyor?terbiyesiz herifler.gören de adam zanneder bunları..Şenol hocanın dediği gibi harbiden adam değilmiş bu herif.
BJK 5 yıl önce
Almayin arkadas gökhan inler gibi tecrübe varken ne gerek var 7 8 9 milyon euro vericeksin. Zaten hutchinson var tecrube yanina gokhan inler ve genc veli ve tolgay, yap iki tecrube iki genc yetiskin kafan rahat olsun. Ozan yetenek evet ama tecrube sifir. Bizi sampiyonluga goturemez gokhan inler hem yurt disi hemde kisa surede yurt icine yetenegiyle tecrubesiyle seni iliriye tasir, yasinin verdigi olgunlukla tam ihtiyacimiz olan oyuncu.
MEHMET İNCE 5 yıl önce
bu yazar zaten ozan, ın kartala gelmesini istemez,tevizyonda bile harbiden ortaya bomba atıyor diyorki bu konuşmalardan sonra ozan beşiktaşa giderse ne olacak diye soru atıyor .yazarlar öncespor medyasına hitap ettiklerini unutmamalılar.açıkca beşiktaş alırsa çok güçlenir demek istiyor.
mehmet ince 5 yıl önce
BURSA spor kulüp başkanışenol güneş bizde ikende böyle sallamıştı diyor,peki ozaman neden çıkıpta dur kardeşim sen ne yapıyorsun neden demedin.O zaman hakkını savunuyordu öylemi degesiz adam.