UEFA'dan Beşiktaş'a ağır yaptırım

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi tarafından Beşiktaş'a UEFA Mali Fair Play Kriterleri kapsamında yaptırımlar getirdi. Siyah-beyazlı kulüp Kamuyu Aydınlatma Platformu(KAP)'na bir açıklama yaptı.

UEFA'dan Beşiktaş'a ağır yaptırım

Beşiktaş'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi tarafından Şirketimiz hakkında yürütülen UEFA Mali Fair Play Kriterleri; başabaş hesap durumu soruşturma süreci sona ermiş olup, Şirketimiz ile UEFA Mali Kontrol Komitesi arasında yapılandırma anlaşması imzalanmıştır.

Yapılan anlaşmanın detayları şu şekildedir:

* Yapılandırma anlaşması, 2015/16, 2016/17, 2017/18 ve 2018/19 sezonlarını kapsamaktadır.

* Şirketimiz, 2018/19 izleme periyodunda (2015/16, 2016/17, 2017/18 ve 2018/19 sezonları) UEFA başabaş hesap kriterlerine uymayı taahhüt etmektedir.

* Şirketimiz, 2015/16 sezonu için azami 20 milyon avro, 2016/17 sezonu için azami 10 milyon avro başabaş hesap açığı vermeyi taahhüt etmektedir.

* Şirketimiz 2015/16 ve 2016/17 sezonlarında personel giderleri/toplam gelirler oranında ve futbolcu haklarına ait amortisman giderlerinde getirilen sınırlandırmalara uymayı taahhüt etmektedir.

* Şirketimiz, 25 kişilik UEFA A listesine 2015/16 sezonunda 22 oyuncu, 2016/17 sezonunda 23 oyuncu dahil edebilecektir. Önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan operasyonel ve mali kriterlere uyum gösterilmesi durumunda, 2017/18 sezonundan itibaren bu sınırlandırma sona erecektir.

* Şirketimiz, bu anlaşma süresince, UEFA A Listesine dahil edilebilecek yeni oyuncu transferlerinde belirli bir sınırlandırmayı kabul etmektedir. Bu sınırlama, sezon bazında net transfer gelirlerinin (transfer gelirleri-transfer harcamaları) pozitif olması şartını içermektedir. Bu sınırlama, önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan operasyonel ve mali kriterlere uyum gösterilmesi durumunda 2017/18 sezonunda kaldırılacaktır. Halihazırda UEFA 2014/15 A listesinde yer alan oyuncular ile, sözleşmesi bitmiş ve serbest oyuncular ile imzalanacak sözleşmeler bu sınırlama kapsamında değildir.

 

* Şirketimiz toplam 5.5 milyon Avro tutarındaki UEFA Katılım gelirlerine tedbir konulmasını kabul etmekte olup, bu tutarın 1.5 milyon avroluk kısmı 2015/16, 2016/17 ve 2017/18 sezonlarında 3 eşit taksit halinde UEFA'ya ödenecektir. Kalan 4 milyon avro üzerindeki tedbir şarta bağlı olup, önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan operasyonel ve mali kriterlere uyum gösterilmesi durumunda UEFA tarafından kaldırılacaktır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 4 yıl Önce

a

fatih
fatih - 4 yıl Önce

aq bende seneye gene men cezası var sandım

erkan
erkan - 4 yıl Önce

Allah tez zamanda kurtarsın. Besıktası fıkret orman dan, Turkıyeyı de R.T.E ve ak partılılerden Amım.

Madida
Madida - 4 yıl Önce

Bu habere göre yönetim Atiba ile anlaşmak zorunda.Birinci nedeni;bonservis maliyeti yok,ikinci nedeni ise takıma uyum sağlamış ,buna eşdeğerde bir oyuncuyu bu tutara alamazsın.Bence iyi haber,hayırlı olsun...

kartaca kartalı
kartaca kartalı - 4 yıl Önce

az kaldı 7 haziranda bu haramilerden yine haziran ayında hükümet yalakası orman ve saz ekibinden kurtulacaz..

eses eses
eses eses - 4 yıl Önce

hic kurulari yine cikmis akp Fikret sallamis babasi belli olmayanlar iste nediyecen

yalçın
yalçın - 4 yıl Önce

kuzey ormanlarını bi rant uğruna bitiren,,havaalnı yapıcam deyip kuzey ormanlarındaki dere yataklarını kurutup göçmen kuşlarının yol akışını değiştiren 3. köprüyü fay hattının üstüne kuran.!istanbulu ve türkiyenin büyük bölümünü rant cennetine çeviren..bu akp lilerden ve beşiktaşı bitirme noktasına getiren,,hükümete yalakalık olsun diye beşiktaşın en büyük taraftar kitlesi çarşıya sırtını dönen yalaka orman ve hayatlarında maça gitmemiş,,sadece beşiktaşta akpli ak trollerin olduğuna dair algı yaratmaya çalışan..bir avuç tulumbacı ve biatçı hamam böceklerinden kurtulacaz az kaldı azz.

mahir
mahir - 4 yıl Önce

ee onların işleri algı yaratmak arkadaşım..rte demedimi metropol araştırma şirketine sen yüzde 40 algı yarat ben onu 48 e tamamlarım diye..nerde tamalıyacan onu..trafoya kedi sokup mu halledicen.zavallı orman ve yönetimide onların izinde gitmeye devam etsin..ama gittikleri at izi değil it izi..bunu bi anlayabilseler..