Türkiye'nin kaptanları birleşiyor

Ülkeyi derinden sarsan, F.Bahçe’ye silahlı saldırı sonrası futbolcular çözüm için harekete geçti. Kaptanlar bir araya gelip toplantı yapma kararı aldı. Seslerini en tepeye duyurmak için de Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan randevu istediler.

Türkiye'nin kaptanları birleşiyor

Fenerbahçe'ye karşı düzenlenen silahlı saldırı sonrası, Türk futbol ailesi ayağa kalktı...

Sarı lacivertli futbolcuların pazar akşamından beri telefonları susmadı. Tüm futbol ailesi ve profesyonel oyuncular, Fenerbahçeli meslektaşlarını arayıp, geçmiş olsun dileklerini belirtip, destek verdi.

Özellikle milli futbolcular, Emre Belözoğlu, Volkan Demirel, Mehmet Topal, Alper Potuk ve Bekir İrtegün’e dileklerini mesajlarını ilettiler. Telefonlar olayın üzerinden 3 gün geçmesine rağmen devam etti. Herkesin ortak bir sorunu vardı... “Bu şiddeti nasıl önleyeceğiz? Bu olay hepimizin başına gelebilir.”

SORUNLARINI TEPEYE İLETECEKLER

Yaşanman tüm bu konuşmaların soncucunda yeni bir fikir ortaya atıldı...

“18 takımın kaptanı bir araya gelsin ve çözümleri hep birlikte bulalım.”
Bununla da kalmayacaklardı. Devlet büyükleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan randevu istenip, futbolcuların sorunlarını iletmek konusunda da fikir birliğine varıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan aranarak randevu istendi. Kaptanlar, en tepeyle görüşmek istiyorlardı.

18 Süper Lig takımının kaptanları önce kendi aralarında sorunları görüşme, ardından da devlet büyüklerine bu konudaki düşüncelerini anlatma kararında hemfikir oldular. Peki bu toplantıda neler konuşulacak? Futbolcular cuma ya da cumartesi günü büyük ihtimalle bir araya gelecek.

MAÇ İÇİNDE OLAN ORADA KALACAK

Öncelik saha içinde olan hiçbir olayın bundan sonra saha dışına taşınmaması. Kaptanlar bu konuda kararlı. Sahada yaşananın, sahada kalması gerektiği vurgulanacak. Maç içindeki gerginliğin maç sonrasına yansıtılmaması konusu toplantının ana maddelerinden biri olacak.

Bunun yanı sıra futbolcuların yaşadığı diğer sorunlar da ele alınacak ve çözüm önerileri konuşulacak. Toplantı sonrası ise topluca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ya da Başbakan Ahmet Davutoğlu ikilisinden birine ziyarette bulunulacak. Bu oluşumun tıpkı Kulüpler Birliği gibi devam etmesi ve bundan sonra kaptanların sık sık bir araya gelmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
eses eses
eses eses - 4 yıl Önce

hakikaten bizim kaptan kimla necip vay AQyim ben bole isin

talosbjk
talosbjk - 4 yıl Önce

sikerim bu ne la iyice bokunu cıkarttınız sizde haaa amcık olmasınlarda insan gibi karsılansınlar onlarda

pascal
pascal - 4 yıl Önce

emre nin olduğu yere sebep ne olursa olsun bjk kaptanını gönderme yönetim.emrenin yaptıkları unutuldu a.q

atasoyk
atasoyk - 4 yıl Önce

ulan bari direk şamp.luğu febeye verin... bu 20 no sahada her türlü terbiyesizliği yapacak kimse cezalandırmayacak.. bide sahada kalacak diyor.. zaten aziz saha dışı olayları yapan kişi.. aziz yapsın biz izleyelim...

AOK
AOK - 4 yıl Önce

AZIZE ve BLEZCOCUGU istedikleri gibi At kostursunlar diye birde Basbakan ve Cumhurbaskanina gidiyorlar.. Ben bu ülkede Futbolda yapilanlari gördükce midem bulaniyor arkadaslar..Bisey diyecemde Besikasli olmadigim icin degil.. Bu Besiktas sittimsene sampiyon olamaz..Adamlar Dzeko yu almaktan bahsediyor.. Zaten Dzekoyu alan bir takim lige 10 puan önde baslar..Biz OLCAy SAHANLA, OGUZHANLA, VELIYLE , yani YUMURTLAMAYN TAVUKLARLA YAGDA YUMURTA YAPCAZ DIYE DAHA cooookkk bekleriz...

asi kartal
asi kartal - 4 yıl Önce

ben o 20 numarayla beşiktaşın kaptanını aynı yere gönderenin avradını sikerim.suikast fb ye düzenlenmiştir onlar ne bok yerlerse yesinler bizi ilgilendirmez.emre piçi bizim futbolculara küfür ediyoken iyidi şimdi ne oldu adamın amına böyle koyarlar altına işetirler işte

AOK
AOK - 4 yıl Önce

Arkadaslar Bence Besiktasin Baskani Fikret Orman degil, IBRAHIM HACIOSMANOGLU olmalidir.. HACIOSMANOGLU BASKAN BESIKTAS SAMPIYON...

Evrim
Evrim - 4 yıl Önce

balik bastan kokar siz bunu kabul etmedikce ve ona göre oyunuzu kullanmadikca bu cark böyle devam eder 2002 den bu yana ana avrad baci din namus seref bisey birakmadilar sayenizde !