Türkiye Pazarına İnanıyor

Vodafone Arena'da Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman ile görüşerek incelemelerde bulunan Vodafone Grubu CEO'su Vittorio Colao, Vodafone Arena'nın akıllı stadyum özellikleriyle bir çekim merkezi olacağını belirterek, “Bu sayede Türkiye, devrim niteliğindeki dijital dönüşümde en önlerde yer alıyor” diye konuştu.

GÜNDEM 05.09.2014, 17:25
Türkiye Pazarına İnanıyor

 Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşması kapsamında inşaatı devam eden Vodafone Arena’nın çalışmalar hakkında Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’dan bilgi alan Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, sponsorluktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yürütülen özverili çalışmalardan ötürü Orman’a ve Beşiktaş Kulübü yetkililerine teşekkür etti. 

Colao: Türkiye pazarına inanıyor ve güveniyoruz 
Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: 
“Vodafone Türkiye’nin ülkenin dijital dönüşümüne liderlik edecek, yatırım odaklı yeni stratejik programı ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’nin önemine inanıyoruz. Vodafone’un büyüme unsurlarından biri, gelişmekte olan pazarlar ve heyecan verici bu ülkelerde önemli yatırımlar yapıyoruz. Önemli bir potansiyel barındıran bu pazarlarda, uygun fiyatlı akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla mobil veri kullanımı hızla artıyor. Vodafone Türkiye’nin ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’ kapsamında yapacağı yatırımlar için önümüzdeki iki sene toplamda 2 milyar TL’nin üzerinde kaynak sağlayacağız. Bu ek yatırımlar içinde en büyük payı da teknoloji yatırımları alacak.” 

Vodafone Türkiye’nin kendileri için devler liginde bir operatör olduğunu belirten Colao, inşaatı devam eden Vodafone Arena ziyaretinde sözlerine şöyle devam etti: 
“Vodafone Arena ve Beşiktaş JK sponsorluğumuz, Vodafone Grubu olarak Türkiye’de bugüne kadar yaptığımız en büyük yatırımlardan birini oluşturuyor. Vodafone Arena projesine büyük değer veriyor ve  bir teknoloji abidesi olacak bu stadyumu heyecan ve merakla bekliyoruz. Tüm dünyada artık ‘akıllı stadyum’ denilen bir trend var. Bu global trendin Türkiye’deki öncüsü olan Vodafone Arena, inşaat aşamasından itibaren uygulanan akıllı stadyum özellikleriyle misafirlerine dijital bir dünyanın kapılarını açacak. Aynı zamanda bir dünya metropolü olan İstanbul’un yurtdışında tanıtımına da önemli katkılar sağlayacağına inandığımız Vodafone Arena’nın açılışını heyecanla bekliyor, stadın bir an önce hayata geçmesi için özveriyle çalışan tüm ekipleri gönülden kutluyorum.”

Öğüt: Dijital dönüşümün abidesi
Vodafone Grubu’nun Vodafone Arena’ya verdiği destekten büyük mutluluk duyduklarını ve Colao’yu önümüzdeki yıl gerçekleşecek Vodafone Arena açılışında da ağırlamayı arzu ettiklerini belirten Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ise şöyle konuştu: 

‘Akıllı Stadyum’ vizyonuyla en ileri teknolojilerle donattığımız Vodafone Arena, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir dijital deneyim yaşatacak ve dijital dönüşüm hareketi vizyonumuzun hayat bulduğu görkemli bir örnek olacak. Vodafone Arena’nın teknolojisi yalnızca Wi-Fi teknolojisi ile sınırlı kalmayarak dünyada örnek gösterilen stadyumlarda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri, genişbant mobil şebeke, mobil aplikasyonlar ve servisler ile zenginleştirilecek. Vodafone Arena’nın toplam sponsorluk değeri 150 milyon doları buluyor. Hayata geçireceğimiz akıllı stadyum uygulamaları stadyumun inşaat aşamasından itibaren inşaat planı ile entegre bir şekilde planlanıyor. Teknolojik altyapısının yanısıra, çok amaçlı kompleks olarak İstanbul’un futbol, müzik, kültür-sanat, moda, eğlence ve diğer etkinliklerine ev sahipliği yapacak ve eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da kullanılacak. Beşiktaş Müzesi ve Kartal Yuvası stattaki yerlerini yenileyerek korurken, en son mobil teknolojilerin yer alacağı Vodafone Cep Merkezi de taraftar ve ziyaretçilere benzersiz bir teknoloji deneyimi yaşatacak.”

Vodafone CEO’su Vittorio Colao’ya Vodafone Arena ziyaretinde “Colao” yazılı bir forma ve kaşkol da hediye edildi. 

Futbol coşkusunu geniş kitlelere taşıyacak
Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao ve Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt'ü inşaat çalışmaları devam eden Vodafone Arena'da ağırlayan Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman: 
"Beşiktaş ailesi olarak bir ilke imza atarak, Vodafone ile Türkiye'de daha önce eşi görülmemiş bir stadı hayata geçiyoruz. İnanıyorum ki Vodafone Arena Türkiye'nin spor arenasında dünyaya tanıtılmasında büyük rol oynayacak. Stadımız sadece maçlara ev sahipliği yapmayacak. Teknolojik özellikleriyle beraber bir yaşam merkezi olacak. Ülkemizin en köklü ve en önemli futbol arenalarından birinin yerine yapılan  Vodafone Arena, futbol ruhunu ve coşkusunu, teknolojik alt yapısı sayesinde daha geniş kitlelere taşıyacak. Modadan sanata, eğlenceden spora kadar sosyal alandaki tüm ihtiyaçlara da Vodafone Arena ile hizmet edeceğiz. Stat çalışmalarına başlamadan önce tek bir hayalimiz vardı o da tüm alt yapısı ve üstün özellikleriyle sporseverlere eşsiz bir deneyim sunmaktı. Vodafone ile tüm bu hayallerimizi gerçeğe dönüştürüyoruz." 

Hem spor hem yaşam alanı
Vodafone Türkiye ile Beşiktaş JK arasında 20 Ağustos 2013’te imzalanan 15 yıllık sponsorluk anlaşmasıyla Vodafone Arena adını alacak çok amaçlı kompleks, İstanbul’un futbol, müzik, kültür-sanat, moda, eğlence ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapacak. Vodafone Arena, dünya genelinde yeni stadyumlarda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri ile genişbant mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılacak. Beşiktaş Müzesi ve Kartal Yuvası stattaki yerlerini yenileyerek korurken, en son mobil teknolojilerin sunulacağı Vodafone Cep Merkezi de taraftar ve ziyaretçilere benzersiz bir teknoloji deneyimi yaşatacak. 

 

Kaynak : FANATİK

Loading...
Yorumlar (10)
çarşı43 5 yıl önce
büyük BEŞİKTAŞK taraftarını güncel hayattada yapacağınız yeniliklerle unutmamanızı isteriz vodafone
Umut 5 yıl önce
Bir kere bu anlattiginiz sekilde mac izlemek hic zevkli olmaz! Atlayip,ziplamadan,coskulu tezahurat yapmadan,hatta ayaga kalkmadan mac izlenirmi? Burasi Sinemami,tiyatromu yoksa Opera salonumu? Taraftari kacirmak icin hersey yapiliyor.bakalim o kucuk 40 binlik stadi bile nasil dolduracaksiniz!
mete 5 yıl önce
Umut. stadın dijital olmasıyla ayağa kalmanın, atlamanın ve zıplamanın ne alakası var hiç anlamadım (çok fazla matrix izlemeyle alakası vardır belki, bilemiyorum). hani insan soruyor: inönünün eski halinde her taraftar koltuğunda bunun için mancınık mı vardı diye. kısacası: görüşünü belirtmişsin saygıyla okudum; ama görüşüne görüşüm: derdin sadece laf etmek gibi olmuş.
Recep 5 yıl önce
Mete, sen hayatinda kac kere maca gittinde konusuyorsun.klavye basinda iyi got buyutuyorsunuz!
be_wild 5 yıl önce
eğer vadofone ş.ligi sponsoru olsaydı arsenali elerdik.başkanın bu stadı gezen cesoyu maça götürmüş olsaydı bu bile etki ederdi.artık bu işler lobi işleri.vadofone dünyadali en büyük şirketlerden biri.bunları kullanacan arkadaş.
mete 5 yıl önce
Recep. ben hiçbir yorumumda senin gibi abuk subuk küfürlü konuşmadım. bana kaç maça gittin diyen sen de yurtiçinden yazmıyor. şöyle yapalım hem sen rahat edersin hem de ben: hangi iç saha maçında olimpiyata geldiğini yaz. ben seni kapılardan birinde karşılayayım, benim kaç maça gittiğimi söyleyecek en az 20 kişiyle. sen önce git de almanlarla döner atışması yap ama beşiktaştan uzak dur.
mete 5 yıl önce
ya da daha iyisini yapayım çok daha rahatla diye. bu sayfayı tamamen ve aynen forzaya kopyalayayım. böylece oradakilerle tanışmış da olursun.
Cezmi 5 yıl önce
Mete,seni adam yerine koyan yok. Bosuna cirpinma, o. Sacma yazilarini da yazma!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın