Türk Takımlarına Statü Darbesi! Olmuyor!..

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2009-10 sezonunda yapılan değişiklik sonrasında Türk takımları ön elemeleri geçmeyi başaramadı.

Türk Takımlarına Statü Darbesi! Olmuyor!..

2009-10 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi gruplara kalma statüsü değişmişti. Şampiyon olmayan takımların ayrı kategoride, şampiyon olan takımların ayrı kategoride ön eleme turu oynadığı ve play-off ile gruplara katılımın sağlandığı statüde Türk takımları gruplara kalamadı.

2014-15 sezonunda Beşiktaş, 2013-14 ve 2012-13 sezonlarında Fenerbahçe, 3.ön eleme turunu geçerken play-off turunda elendi. 2009-10 sezonunda Sivasspor, 2010-11 sezonunda Fenerbahçe ve 2011-12 sezonunda Trabzonspor ise henüz 3.ön eleme turunda elenmişti. Trabzonspor aynı sezon Fenerbahçe’nin yer alamaması nedeniyle gruplarda mücadele etmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
talha
talha - 5 yıl Önce

teşekkürler sayenzde fazldan para kazndık ş.liginden

çetin
çetin - 5 yıl Önce

Talha ne kullanıyorsun cok merak ettim

kurmaykartal
kurmaykartal - 5 yıl Önce

bir de bu yemeyip içmeyip Beşiktaş sitelerinde yorum yapan karaktersiz tipler var.hayır o değil de ben hayatımda bu şerefsizlerin hiçbir sitesine girip yorum yapmadım bunlar Beşiktaş sitelerinde fink atıyor.ayrıca tek başına aldığın 7 milyon euroyla ancak yakın kredi borçlarından birini bile ödeyemez olduğunu hiç düşünmüyorlar bile.gaysarayın bizden çok borcu var eleman seviniyor.ne şerefsiz ahlaksız adi bir camia bu gaysaray.

bekir
bekir - 5 yıl Önce

@kurmaykartal. bunların "kolpa" yorumları için: ekinler dize kadar. denyolar yine gruplarda sonuncu olup avrupa ligine bile gidemeyecek.

muzo
muzo - 5 yıl Önce

bekir hangi dünyada yaşıyorsun adamlar 2senedr gruplardan çıkıyor laf sokarken araştırıp öle yap bari

bekir
bekir - 5 yıl Önce

@muzo. ben son 2 sene ile ilgili yazmadım zaten. züper kupa hallerini görmedin galiba. ben gördüm. sana da tavsiye ederim. buna "algı yönetimi" derler. birileri 8-0'ı medya destekli her daim öne sürer ama 0 çekeni hiç söylemez. haydin bakalım bu sene gruptan çıksınlar sonra gelip buraya yazarsın.

Can
Can - 5 yıl Önce

Talha'ya kızmayın beyler daha doğru düzgün Türkçe yazmayı öğrenemeyecek kadar kafasız adamı sitemizi bulacak zekayı gösterdiği için tebrik etmek lazım.