Tur güzel ama “Neler oluyor!”

Rıdvan Dilmen kaleme aldı.

Tur güzel ama “Neler oluyor!”

Kazanarak çıkmak daha güzel olacaktı Beşiktaş için tabii ki. Hele hele 2-0'ı yakaladıktan sonra skorun beraberliğe gelmesini hiç istemezdik. Ancak son maç oynanmadan gruptan çıkmak da başarıdır.
Rezalet bir zemin, hatta oyunun devamında daha da kötüleşen bir zemin (her iki takım için de geçerli diyeceksiniz ama) Beşiktaş'ın daha büyük handikapıydı. Çünkü öyle enteresan bir zemin vardı ki rakip hep aynı zeminde, zaman zaman yağmurda oynadığı için Beşiktaşlı oyuncular rakiplerine göre daha fazla kaydılar ve düştüler. Ayrıca öndeyken Beşiktaş hızlı hücum yapan bir takım. Siyah- Beyazlılar, zeminden dolayı da istediği kontratakları yapamadı.

 


İlk 10 dakika kötü başlamıştı Beşiktaş, bir iki de pozisyon vermişti rakibine ardından toparlanıp bir kaç pozisyon üst üste bulduktan sonra Demba Ba'nın şahane ayak içiyle öne de geçti. Rakibin gardı düştü ama Asteras takımı oynamaya çalışan bir takım. Alıştığı zemini avantaja çevirmeye çalışan bir takım. İkinci yarıda penaltıyla gardı iyice düştü. "Artık bu maç dönmez" dediler.

 

 

 

Enteresandır Bilic de dönmez diye düşündü. Oyuncu değişikliğinde oyun durmuşken bir ara uyudu Beşiktaş savunması. Klasik duran top krizini yaşadılar ve golü yediler. Bunun üzerine bir de Atiba'nın ikinci sarıdan atılması, birinci golde gardı hafif düşmüş, ikinci golde iyice düşmüş Asteras takımını kendine getirdi. 10 kişi kalmanın verdiği psikolojik baskıya, rakipteki motivasyon eklenince oyun Beşiktaş yarı alanına yığıldı ve Beşiktaş ikiyi de yedi. 2-0'ken orta sahayı ele geçirmek için Necip'in oyuna girmesini beklerken, bu saha ve zeminde Kerim Frei tercihi doğru değildi. Atiba atıldıktan sonra da yine Necip'i alınmayınca savunmayı yapamadı Slaven Bilic'in öğrencileri. Böylesine kötü bir zeminde rahat top oynamaya çalışan Asteras deplasmanında Beşiktaş'ın turu geçip dönmesi tabii ki önemli. Oyun içindeki performanslara baktığımızda Gökhan Töre, Olcay, Oğuzhan, Kerim öne çıktı. Kötü zemine rağmen bir puan iyidir.

 

 


Bu arada penaltıyı yapan Goian'ın hakemi tebrik etmesi ders alınacak bir davranıştı. Es geçmemek gerek. Penaltıyı Gökhan Töre'nin atması da gol olmasına rağmen Bilic'e "Neler oluyor" sorusunu getirmiştir, getirmeli de...

YORUM EKLE
YORUMLAR
alpay ates
alpay ates - 4 yıl Önce

Sayın lan Rıdvan, "Gökhan penaltı attı"neler oluyor diye sormuşsun???? Bunun altında bile bir sorun aramak ne kadar mal biri olduğunun göstergesidir. Sen git siyaset ve yalakalık yap, sana yakışan o!!!!

reşatbjkbakü
reşatbjkbakü - 4 yıl Önce

böyle yazilarla her kesi kendinden imrendirmeyin,sayin Dilem!Penaltini Gökhanin atmasinin sebebini de anlatdilar!Adam kibarcasina Demba Ba'dan atabilirmiyim diye sormuş,Demba Ba atbilirsin demiş!Bu kadar yani!Ne var burda yani?takilicak bir şey bulamadiniz mi?Tur atladik diye gözünüzemi girdi?Sayin Dilmen,cesaretiniz varsa,bu soruyu canli yayinda bi de Güntekin Onaya sorun!

Maçı iyi izlememişsin Rıdvan E
Maçı iyi izlememişsin Rıdvan E - 4 yıl Önce

"Oyun içindeki performanslara baktığımızda Gökhan Töre, Olcay, Oğuzhan, Kerim öne çıktı" Kerim ile Oğuzhan sonradan girdi. Ve 2 gol yendi. Çok öne çıkmadılar yani. Nasıl bir yorum bu? Anlayamadık açıkçası...

murat
murat - 4 yıl Önce

Boş yazı.

İlker357
İlker357 - 4 yıl Önce

penaltıyı gökhan attı diye neler oluyor diyeceğine , Caner hocasına posta koyuyor , peki ona cevap ver "neler oluyor" ?

Recep
Recep - 4 yıl Önce

O atti,bu attiyi birakin. Besiktas bu 2. Sinif kadrosuyla, bu turda kesin elenir ve ligde de 3. olur. Iste hersey bundan ibaret, saf arkadaslar!

sencer
sencer - 4 yıl Önce

ilker357 yorumun bu konuya noktayı koymuş helal olsun kardeşim. bide emre palazoğlu f.off dedi ona da yorum yapmadan rıdvan hoca?

recep hadi canım..
recep hadi canım.. - 4 yıl Önce

hadi canım renkli sayfana hadi canım arkana bakma