Transferi resmi imzaya kaldı

Beşiktaş ve Everton kulüpleri, Cenk Tosun için anlaşmaya çok yaklaştı, dev transfer resmi imzaların atılmasına kaldı.

GÜNDEM 31.12.2017, 03:25 31.12.2017, 19:27 kartalbakışı.com
426

İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi dün Everton Futbol Direktörü Steve Walsh ile bir kez masaya otururken, 30 milyon pound bonservis bedeli istediklerini bildirdi. İlk olarak 20 milyon euro öneren İngilizler rakamı daha sonra 25 milyon euroya kadar çıkarıp, bonusların yanı sıra satıştan yüzde 10 pay vermeyi de kabul etti.

***

Beşiktaş’ta golcü oyuncu Cenk Tosun’un, İngiltere Premier Lig ekibi Everton’a transferi resmi imzaya kaldı.

Transferde tüm enerjisini Cenk Tosun üzerine yoğunlaştıran siyah-beyazlılar, Everton Futbol Direktörü Steve Walsh ile dün ikinci kez bir araya geldi. Siyah-beyazlı kulüp adına görüşmeleri yürüten İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi 30 milyon pound istediklerini tekrarlarken, İngiliz ekibi 20 milyon euro teklif etti. Aradaki fark nedeniyle Çebi görüşmeleri kapatmak üzereyken, Everton Kulübü bonservis rakamını 25 milyon euroya kadar yükseltti.

***

Beşiktaş’ın 30 milyon pound ısrarı üzerine, İngilizlerin bir dahaki satıştan yüzde 10 pay ve Cenk’in forma giyeceği maç sayısı ile atacağı gollere göre belirlediği bir bonus paketini de sözleşmeye dahil ettiği bildirildi. Kıran kırana pazarlıklar sonunda tarafların anlaşmaya çok yaklaştıkları belirlendi. Cenk Tosun’u dün götürmeyi planlayan ancak henüz anlaşmanın kesinleşmemesi nedeniyle İngiltere’ye yalnız dönen Steve Walsh’ın, en kısa sürede Beşiktaş’ın kararını beklediğini Ahmet Nur Çebi’yi bildirdi.

***
 
Dubai’ye gitmedi

Bu arada farklı kulüplerden Cenk Tosun için Beşiktaş’a gelen tekliflerin, Everton’ın sunduğu öneriye yaklaşmadığı ortaya çıktı. Cenk’in dün anlaşmanın tamamlanacağını düşünerek Dubai tatilini iptal ettiği de ortaya çıktı. İngiltere’ye transfer olması halinde hemen forma şansı bulması beklenen başarılı futbolcunun bu nedenle tatilde antrenmanlarına devam ettiği de aktarıldı.

***

Kaynak: Milliyet / Serdar Sarıdağ

Yorumlar (0)