Transfer Şifreleri! Resmi...

Beşiktaş'ın dış transfer ve dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları transfer konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Transfer Şifreleri! Resmi...

Beşiktaş'ın dış transfer ve dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları; "Demba Ba'yı şu anda tartışacak değiliz. Çok büyük bir transfer. Göreceksiniz, Demba Ba, Beşiktaş'a büyük başarılar getirecek. Biz Mitroglou'yla da görüştük, ama birinci tercihimiz Demba Ba'ydı. Birinci tercihimiz olduğu için çok mutluyum. Slaven Bilic'in ilk tercihini almamız bizim için de büyük bir başarıdır" dedi.

"10 NUMARA PLAY-OFF KURASINDAN ÖNCE GELECEK"

Radyospor'un konuğu olan Torunoğulları, "Oyun kurucu konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Umarım, Şampiyonlar Ligi play-off kurasından önce bu oyuncuyu alacağız. İsim veremem. 3-4 tane natif var. Görüşmelerimiz devam ediyor. Biz agresif transfer politikası yürütmüyoruz. Bu Beşiktaş'a zarar verir. Demba Ba'yı sabırla nasıl bitirdiysek, 10 numarayı da sabırla alacağız. Taraftarımız endişe duymasın. Amacımız birinci natifi ikna etmektir. Hepsi hocanın istediği oyuncular" diye konuştu.

BELHANDA, RONALDINHO, VALBUENA...

Belhanda'nın ilgi alanlarında olmadığını belirten Erdal Torunoğulları, "Bizimle ilişkilendirilen bütün oyuncuları transfer etsek, dünyada başka takıma oyuncu kalmaz. Valbuena ismini ilk kez duyuyorum. Ronaldinho sayfası bizim için kapanmıştır. Ronaldinho'yla ilgili geçen sezondan bu yana bir ilgimiz yok. Kendisiyle ilgili bir düşüncemiz yok" dedi.

"ALMEIDA KONUSUNDA DOĞRU OLANI YAPTIK"

Almeida'ya 2.5 milyon Euro'luk bir teklifte bulunduklarını belirten Torunoğulları, "Almeida bunu kabul etmedi. Babası 3.5 milyon Euro istediklerini söyledi. Tamam yarısı maç başı yarısı garanti dedik. Almeida bunu da kabul etmedi. Şimdi 800-900 bin Euro'ya takım bulamıyor. Demek ki biz doğru yoldayız" diye konuştu.

"GÖKHAN TÖRE KONUSUNDA SORUN KULÜBÜ"

Gökhan Töre'nin sözleşme meselesini de açıklık getiren Torunoğulları, "Başkanımız kulübü Rubin Kazan'la görüşmeler devam ediyor. Gökhan'la ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kulübüyle ilgili görüşmeler devam ediyor. Bizim önerimizi Rubin Kazan'ın da kabul edeceğini düşünüyorum" dedi.

"MUHAMMED'İN OYNAMASI GEREKİYOR"

Muhammed Demirci'nin oynaması için Gaziantep B.Bldspor'da çok sayıda maç oynamasını istiyoruz, "Kendisiyle konuştuk. Ne kadar çok maç oynarsa kendisi ve Beşiktaş için o kadar iyi olur. Ondan beklentimiz yüksek" ifadelerini kullandı.

"İKİ TANE YABANCI ALACAĞIZ"

İki tane yabancı oyuncu transferi gerçekleştireceklerini belirten Erdal Torunoğulları, "Taraftarımızdan ricam sabırlı olsunlar, forma ve kombinelerini alsınlar. Bunlar çok önemli. İki tane daha yabancı transfer yapacağız" dedi.

"MUSTAFA PEKTEMEK'İ VERMEYİZ"

Fenerbahçe'yle Cristian Baroni - Mustafa Pektemek takası yapılacağı iddialarının da doğru olmadığını belirten Torunoğulları, "Öyle bir teklif geleceğini sanmıyorum. Gelse de kabul etmeyiz. Mustafa'ya ihtiyacımız var. Milli bir oyuncu takımımıza katkısı büyük. Ayrıca çok düzgün bir karakter. Niye kaybedelim ki?" ifadelerini kullandı.

"BİLAL BİZİM GÜNDEMİMİZDEYDİ"

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi Feyenoord'un Heerenveen'den transfer ettiği Türk orta saha oyuncusu Bilal Başakçıoğlu'nun siyah beyazlı takımın da gündemine geldiğini belirten Torunoğulları, "Bilal çok yetenekli bir oyuncu. Bu sezon başında önce alma şansımız vardı. O fırsatı kaçırdık maalesef. Çok yüksek rakamlar istediler. 4 milyon Euro istediler. Bizim o rakamı verme şansımız yoktu. İyi bir yetenek. Çok başarılı olacağına da inanıyorum." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gezgin
Gezgin - 5 yıl Önce

Doğrusu sizden Beşiktaş,a Hollanda,dan bir iki futbolcu alır diye umudum vardı Galiba beni yanılttınız..Tek derdiniz bir mikrafon bulu konuşmak..

Nasri
Nasri - 5 yıl Önce

Boyle beceriksiz bir yonetim tarihte. Yok! Yaziklar olsun!