Transfer devam edecek mi?

Siyah-beyazlı yönetim, başka oyuncu almayacak. Ayrıca şampiyonluğa yürürken oyuncularını satmama kararı da alan ve bu yüzden gelen tüm teklifleri reddeden Kartal, sadece Aras’ı kiralayıp transferi noktalayacak.

 Beşiktaş’ta devre arasındaki transfer operasyonları tamamlandı. Siyah-beyazlılar, ocak ayında Ramon Motta’yı Antalyaspor’a gönderirken Pedro Franco’yu da Arjantin’in San Lorenzo takımına kiraladı. Kartal, ara transferde bir kaleci, bir de stoper almayı hedefliyordu, bu doğrultuda da Dnipro’nun file bekçisi Denys Boyko ve Getafe’nin savunmacısı Alexis Ruano Delgado takıma kazandırıldı. 

BU isimlere ek olarak ayrıca Spartak Moskova’dan Aras Özbiliz’le sözleşme imzalandı ancak siyah-beyazlılar 25 yaşındaki kanat oyuncusunu önümüzdeki sezonun kadrosuna dahil edecek. 
 
Ara transfer dönemi 1 Şu-bat’ta sona erecek. Kartal, bu tarihe kadar başka oyuncu almayacak. Alexis ve Boyko takviyesiyle bu sezonun 2. yarısında mücadele edecek kadro belirlendi. 1 Şubat’a kadar yapılacak tek hamle Aras’ın yarım sezonluğuna başka bir takıma kiralanması olacak. 
 
‘OYUNCU SATIŞI SEZON SONUNDA’
 
Geride kalan süreçte Beşiktaş yönetiminin aklını en çok karıştıran, ilk 11’de sürekli oynayan futbolcularına gelen cazip teklifler oldu. Özellikle Sosa, Gökhan ve Ersan için ciddi teklifler alan siyah-beyazlılar, şampiyonluk hedefine yürürken takımın kilit futbolcularını satmama kararı aldı. 

Gelen tüm teklifleri reddeden yöneticiler, bu konuya ilişkin olarak, “Takımımız ilk yarıda çok iyi bir performans sergiledi. Evet, biz artık Beşiktaş’ın sadece oyuncu almayacağını, artık oyuncularını satacağını, bu sayede gelir elde edeceğini söyledik fakat şu dönemde böyle bir risk alamayız. 
TAKIMDA çok güzel bir hava var. Oyuncuların uyumları, arkadaşlıkları çok iyi. Önümüzde 17 final maçı var. Kadroyu oluşturduk. Oyuncu satışını sezon sonuna bıraktık” ifadelerini kullandılar.
 

VATAN
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 03:05
YORUM EKLE