Transfer Bununla Bitmesin

Kara Kartal'ın hocası Slaven Bilic, Demba Ba'nın transferi hakkında ilk kez konuştu. Hırvat teknik adam, üst düzey bir hamle yaptıklarını söyleyerek, “Kesinlikle Almeida'yı aratacağını düşünmüyorum. Takım ve taraftar için moral kaynağı olacaktır” ifadelerini kullandı

GÜNDEM 18.07.2014, 04:07
2927
Transfer Bununla Bitmesin

Beşiktaş’ın Hırvat hocası Slaven Bilic’in, Yalçın Ayhan krizinin ardından bozulan morali, Demba Ba transferiyle düzeldi. Yeni sezon hazırlıklarını İngiltere’nin Leeds kentinde sürdüren Siyah-Beyazlılar’ın dünkü takım çalışması sırasında oldukça mutlu olduğu gözlenen Bilic’in, yönetime A Takım’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mete Vardar aracılığıyla teşekkür ettiği bildirildi. Hugo Almeida’nın yeni sezonda takımda yer almayacağının kesinleşmesinin ardından yapılan Demba Ba transferini çok doğru bir hamle olarak niteleyen Bilic, “Almeida iyi bir insan ve karakterli bir futbolcuydu. Ama Demba Ba’da bunların dışında birçok farklı özellik var. O bir dünya yıldızı. Kesinlikle bize Hugo’yu aratacağını düşünmüyorum. Sadece saha içinde takıma değil, tribünlerdeki binlerce taraftar için de önemli bir moral kaynağı olacaktır” dedi.

‘Transfer bununla bitmesin’

Yeni sezon öncesinde yapılan Demba Ba transferinin ardından hücum hattındaki eksikliğin giderildiğini söyleyen Hırvat hoca, şimdi savunma ve orta alanda yeni isimlerin kadroya kazandırılması gerektiğini söyledi. Bu konu hakkında yönetici Mete Vardar’la sık sık görüş alışverişinde bulunan Bilic’in, “Yönetimle beraber belirlediğimiz hamlelerin yapılmasını bekliyorum. Forvet transferinin ardından şimdi savunma ve orta alanı takviye etmeliyiz. Transfer Demba Ba’yla bitmesin” dediği öğrenildi.   

Yorumlar (0)