Trabzonspor'un Yeni Hedefi Beşiktaş

HaberTürk gazetesi yazarı Meriç Müldür kaleme aldı.

GÜNDEM 31.01.2015, 12:18
2714
Trabzonspor'un Yeni Hedefi Beşiktaş

Futbolda yöneticilerimiz baktılar ki işler yolunda gitmiyor kendilerine yeni cepheler açarlar, düşmanlar yaratırlar. Bu düşmana yönelik eylemleriyle, söylemleriyle gündem oluşturup, o gündem üzerinden spekülasyonlara, dedikodulara çanak tutarlar, bu yöntemle de sezon sonunu bulurlar. Çünkü bunun alıcısı her zaman vardır, taraftarda hemen karşılık bulur. Taraftar derdi tasayı unutur. Bu kulüp nereye gidiyor diye sormaz, senelerdir kayda değer bir başarı yoktur ama sorgulamaz. Oluşturulan algı taraftarı da yeni düşmana kilitler.


Bu yöntemin yeni uygulayıcısı Trabzonspor. İbrahim Hacıosmanoğlu şike davasında çok sert bir politika izledi. Bu agresif tavrının rüzgarıyla da başkan oldu. O rüzgar uzun süre aynı şiddette esti. Öncelikli cephe Fenerbahçe ile mücadele sürüyor. Sürmesine sürüyor da başkanın o sert söylemlerinden son aylarda eser yok. Şimdi yeni bir cephe açmak istiyor sanki. Bu kez düşman Beşiktaş!


Öncelikle belirtmeliyim ki Tolgay Arslan transferinde masadan kalkıp sözleşmeyi yırttıysa ve bu tavrı koymasının yegane nedeni gerçekten de karşı tarafın etik dışı davranışıysa bravo.

 


Peki ya sonrası..


Fikret Orman sizi rencide edecek bir şey söylememiş ki sözlerini çarpıtıp da “Trabzon’u ezmek senin haddine mi?” diyorsunuz.

 


Ahmet Nur Çebi ile aranızda iddia ettiğiniz gibi bir konuşma geçtiyse bile bu gizliliği ilk ihlal eden de sizsiniz, karşı tarafa hakaret eden de.

 


Ve Bilic’in Tolgay’a attığını iddia ettiğiniz o mesaj. Bilic’in “Gel İngiltere’ye beraber gidelim” demesi kadar normal bir söz mü var? Şunun şurasında Beşiktaş 20 gün sonra İngiltere’de Liverpool ile oynayacak.
Konuşmanın içeriğine sadık kalıp anlatmak var, çarpıtıp aktarmak var. Önemli bir kulübün başkanıysanız ve her açıklamanız yalanlanıyorsa burada oturup düşünmek lazım.

 


GURURLAN BEŞİKTAŞ


Beşiktaş açısından Tolgay Arslan transferinde gurur duyulacak önemli bir detay var. Tolgay 4.5 yıl boyunca 6.6 milyon Euro kazanacak. İmzayı Trabzonspor’a atsaydı kazanacağı ücret 11 milyon Euro olacaktı. Aradaki fark az buz değil. Demek ki Beşiktaş artık tercih edilen kulüp oluyor.

 


Trabzonspor’un düşünmesi gereken nokta çok. Bu transferi sadece mali boyutuyla değil, çok yönüyle irdelemeleri gerekir. Parayı dökmelerine rağmen futbolcuyu ikna edemediler. Elbette futbolcunun farklı gerekçeleri, Trabzonspor’un haklı nedenleri vardır. Ama en azından şurasından bakalım.


Beşiktaş Gökhan Töre’yi, Olcay’ı, Veli’yi almış yıldız yapmış, sen almışsın Serdar Gürler’i, Ferhat Yazgan’ı, Deniz Yılmaz’ı, Fatih Atik’i ne yapmışsın? Beşiktaş’ın gurbetçilere verdiği şans da ortadayken Tolgay niye sizi tercih etsin?


Ya başkanın Hamburg dönüşü sözleri. “15 milyon Euro’muz gidecekti” diyor. Yani iyi ki olmadıya getiriyor sözü. Peki bir başkan hesabını kitabını yapmadan, bir transferin getirisini götürüsünü hesaplamadan masaya mı oturur? Bu mantıkla borç elbette 400 milyonları bulur.


DEPLASMAN YASAĞI KUPADA UYGULANAMAZ


Kupada Fenerbahçe-Beşiktaş eşleşmesi gündemde. Bu ihtimal gerçekleşirse statü gereği derbi tek maç üzerinden ve Kadıköy’de. Acaba bu durumda Beşiktaş seyircisi stada alınacak mı?


Ligin ilk yarısındaki derbi öncesi iki kulüp yöneticileri deplasman yasağının kalkması konusunda anlaşsa da emniyetten izin çıkmadı. Ancak o rövanşı olan bir maçtı. Fenerbahçe seyircisi Olimpiyat’a gelemedi, Beşiktaş seyircisi de Kadıköy’e gitmez.


Ama kupa farklı. Tek maç ve elemeli. Rövanşı yok, telafisi yok.


Son sözü yine İl Güvenlik Kurulu söyleyecek. Bence bu kez izin verilmeli, Beşiktaş taraftarına Saracoğlu’nun kapıları açılmalı. Statü de bunu söylüyor, eşitlik ilkesi de bunu gerektiriyor.

Yorumlar (9)
tema 16 6 yıl önce
müdürüm kalemine saglık tşk.çok güzel bi yazı yazmışsın bu yazdıgın yazıyı betaz tv beyaz futbol programındaki yorumculara iletirseniz çok sevinirim nasıl olsa onlar ts başkanının avukatlarıdırlar ertem şener ve ekibi tabiki fb li sinan engin bide nevarki yazmadıgını söyledi biliç ama kim istemez inglterde futbol oynamak hocalık yapmak kime sorarsanız sorun hayalım ingiltere der bide ersunoş hoca ya sorun bakalım o nedeyecek ama pardon orada teşvik pirimi hocalar dagıtıyor mu diye sorar ilk önce
erhan 6 yıl önce
bravo başka söze gerek yok.
asabi 6 yıl önce
harika bir yazı. üzerine hiçbirşey söylenemez. çook teşekkür ediyoruz sayın yazar.. özellikle futbolcu karşılaştırması ve takım karşılaştırması harika olmuş. bunu bende düşündüm. önceden "paramı alamıyacağım, bende gavurum banada paramı verin, ben beşiktaşlı değilim paramı istiyorum" deyip (egemen) takımdan uzaklaşmağa çalışanlar varken. birkaçyüzbin euro için kulübü şikayet edip beşiktaşımı bırakmak istemekte olan futbolcular varken! şimdi milyonlarca euroya tekme atıp beşiktaşımı seçen var. olcay, tolgay gökhan gibi cenk gibi veli gibi. yani denildiği gibi "istenilen, aranılan takım " olduk buda çok hoş..
Murat karali 6 yıl önce
Senin gibi bir adamdan ancak böyle bi yazı beklenir yala oğlum yala
gadar halıyev 6 yıl önce
beyaz tv deki ertem şenel denen eziğe acilen Beşiktaş külübu müdahale etmeli .
10ur 6 yıl önce
benim anlamadığım BJK tolgay'ın klübüyle görüşüyor daha sonra ''resmi'' menajeriyle görüşüp anlaşıyor.hamsispor ne yapıyor? tolgay'ın menajerinin türkiye temsilcisiyle görüşüyor.sonra tolgay'ın annesi-babası-eşi-kardeşi kim varsa onlarla görüşüyor.sonra kalkıp başkan-ceo-teknik drektör-çakma menajer-fotoğrafçı-şöför-uçak pilotu otele gidiyorlar.tolgay'la görüşüyorlar.toplamda 11Meuro teklif ediyorlar.onuda peçete'ye yazıp veriyor(!).tolgay'da ben böyle bir sözleşme görmedim, peceteye yazılı sözleşmemi olur amk.almanyada bunu A4 kağıdına yazıyorlar hacı diyor ve ekliyor ''söz verdim beşiktaş'ta oynayacağım.madem benim hayranımsınız sizinle bir hatıra foto çektireyim buraya kadar gelmişsiniz diyor.otelden ayrılıyor.tolgay'ın italyan menajeri(gerçek) otel parasını hacıya kösünçe ortalık karışıyor.türk menajerin boğazına sarılıyor.2 günde ne yiyip içtiniz lan bu kadar hesap mı olur diye.parası çıkışmayan uşaklar tr den yardım istiyor.Kaptan Çebi tlf edip arkadaşları salın borç benim diyor
10ur 6 yıl önce
otelden ayrılan uşaklar havaalanında beklerken hacı dönüp menajere: tolgay'ın hanımına yaptırdığımız 2 trabzon burması nerde diye soruyor.menajerde ben onu komisyon olarak kendime taktım başkan diyor.ortalık gene karışıyor.uçağa zar zor binen uşaklar sakin olmaya çalışırken ersun'un başkan menüde hamburger varmış yermisin? demesi üzerine tekrar birbirine giriyor.o arada yolculuk boyunca telefonu olan tek kişi(fotografı çeken kişi) beyaz tv'yi arayıp ortamı yumuşatmak istiyor.beyaz tv'ye habire ödemeli cağrı atmaya başlıyor.durumdan bi haber olan ertem: bu ne amk. gece gece biri dadandı.yayına bağlayında kurtulalım şu sapıktan diyor ve başkan yayına bağlanıyor.ardından malum açıklamalar geliyor.Alman spor medyası bu transfer olayını böyle yorumluyormuşmuş.hatta hakan çalhanoğluy'la canlı yayında bu konuyu tartışmışlarmış.tolgayın babasının hakanın babasından etkilenebileceği alman bilimadamları tarafından bulunmuşmuş.
Sebahattin Eğriçayır/ Erzurum 6 yıl önce
Türkiyede Ersun yenal gibi lavuklar ; Kampa karı attığı halde, teşvik aldığı kanıtlandığı halde ( Gebçlerbirliği futbolsısı CAFER Tv.kanallarında ve medyada söyledi) çıkıp karekterden bahsedecek en son kişidir.
Ayrıca sahte çürük raporu alıp Askerden kaçan Azize ise yüreklilikten ve cesaretten bahsedecek en son kişilerdir Türkiyede. Ey Beşiktaş yönetimi ; Bunları dile getirseniz ya. susmatın ya. Haksızlık karşısında susan DİLSİZ ŞEYTANDIR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın