'Trabzon kabul ederse Konya'da oynayacağız'

Beşiktaş Kulübü 2'inci Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair Radyospor'a açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 26.11.2014, 14:05
3779
'Trabzon kabul ederse Konya'da oynayacağız'
Beşiktaş Kulübü 2'inci Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Takımımız her geçen gün daha iyiye gidiyor. İnanmış, birbirini seven futbolculardan oluşan bir takımımız var. Takım ruhu oluşmuş. Şampiyonluk için top oynuyorlar" dedi.    
 
KAZANMAK İÇİN GİDİYORUZ  
Çebi, "Asteras maçı öncesi takımımız moralli. Bu elbette ki bir avantaj, ama biz ne kadar moralli olursan karşı taraf da o kadar hırslı olacaktır. Biz oradaya da kazanmak için gidiyoruz. Hayırlısı olsun. Alacağımız bir puan grupta çıkmamızı sağlayacaktır. Totthenam maçından alacağımız galibiyet lider olarak çıkmamızı sağlayacaktır.
 
TRABZONSPOR MAÇINI BAŞAKŞEHİR'DE OYNAMAK İSTİYORDUK 
 
Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Çebi, "Biz Başakşehir'de oynamayı çok arzu ettik; ancak bize iki maç tahsis edebildiler. Bunlardan bir tanesinin de Trabzonspor maçı olmasını istiyorduk; maalesef bunu Akhisar olarak fix etmek istediler. Zemin açısından üst üste maç oynanma riski nedeniyle maalesef Trabzonspor maçını Başakşehir'de oynayamayacağız" ifadelerini kullandı.   
 
TRABZONSPOR KABUL EDERSE KONYA'DA OYNAYACAĞIZ 
 
İkinci başkan Çebi, "Trabzonspor maçını ya Ankara'da ya da Konya'da oynamayı düşünüyoruz. Beşiktaş'ın her yerde taraftarı var. Onların da gönlünü yapabilmeyi çok arzu ediyoruz. Konya için Trabzonspor'un onayına ihtiyacımız var. Onlar Ankara konusunda mutabıklar; ama Konya için kendi yönetimlerinde bir değerlendirme yapacaklar ve bize cevaplarını verecekler. Kabul ederlerse, değişik bir şey olmazsa Trabzonspor maçını Konya'da oynayacağız. Galatasaray maçının nerede oynanacağını söylemek için henüz erken. Tek tek gidiyoruz" dedi.   
 
ADALET HERKESE EŞİT DAĞITILMALI  
 
Ahmet Nur Çebi, "TFF'nin hakemlere yönelik taciz ve saldırılara yönelik ağır cezalar içeren yeni yönetmenliğini gayet olumlu görüyorum; ama geç kalınmış. Sadece uygulamasında hak ve adalete sadık kalınması gerekir. Temsilcinin veya hakemin vicdanları ve sorumlulukları çok önemli. Herkes için adaletin eşit dağıtılması gerekir. Karar vericiler çok hassas olmalı" şeklinde konuştu.   
 
STOPER İÇİN DÖRT NATİFİMİZ VAR 
 
Ahmet Nur Çebi, stoper arayışında Spartak Moskova'daki Serdar Taşçı ve Laziolu Ciani'nin gündemde olduğu iddiasıyla ilgili olarak ise, "Her ikisi de gündemimizde değil. Kafamızda stoper transferi var. Alternatiflerimiz var. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Üç dört natifimiz var. Üzerlerinde çalışıyoruz. Beşiktaş için en iyi transferi yapmak için çalışıyoruz" dedi.  
 
TARAFTAR ATMOSFERİ İYİYDİ, AMA YETERLİ DEĞİL 
Ahmet Nur Çebi, "Vodofone Arena bittiği gün taraftarımızı orada olacaktır. Ama bizim daha öncesinde onların desteğine ihtiyacımız var. Taraftarın desteğine çok ihtiyacımız var. Kasımpaşa maçında taraftar atmosferi iyiydi; ama daha çok artması gerekir. Yeterli değil. Ama umut verici. Yeterli dersek yanıltıcı olur" diye konuştu.  
Yorumlar (6)
Buyuk Ali, 6 yıl önce
ne konyasi ya? izmir varken, adana varken niye konya? ankara'da oynayalim, izmir, adana, diyarbakir hepsi birer natif. niye ozellikle konya? serefsiz kasimpasa ve enisteleri olmasaydi, en iyi natif oraydi. ama hepsinin dibine. gs, fb, kasimpasa bunlara bundan sonra yagmurlu havada su yok.
bayburtlu 6 yıl önce
nasıl olsun ALLAH aşkına kalkmış ts maçını konyada oynıcan sen uçakla gıtdığın yere peşındne taraftar nasıl arabalarla otobüsle gelsın.. bunun can güvenlığnıd edüşünün salak salk ış görmeyın açıklayınkı sezon sonuna kdar başak şehır bakın ora nasıl ful doluyor..mal mal ışler yapmayın yormayın ızıde yaaa
karakartal 6 yıl önce
arkadaşlar konyanın seçilme nedeni hem lokasyonu hem de stadın harika olması. gerçekten mükemmel bir stadı var, türkiyenin en iiyisi belki de. ankaraya kayseriye hatta antalyaya bile yakın sayılır. anadoluda taraftar kazanmak adına yapılmış bir hareket. kapasite de çok iyi. izmir diyorsunuz da izmirde hangi stadta oynanacak ? ben de isterim 80000 lik atatürk stadını ama uygun mu zemini bir araştırmak lazım. belki de farklı şehirlerde oynayarak sempati toplamak da akıllıca olabilir.
hakan 6 yıl önce
konya istanbuldan gelecek taraftara çok uzak.Ayrıca pasolig nedeniyle ,stadyum dolmaz.Anakara konyanın3 katına yakın nüfus varken,sivas maçında 4000 bilet elde kalmıştı..Ankarada oynayın..
asi ruh33 6 yıl önce
Trabzon maçının konyada oynanması Trabzona avantaj sağlar.Anadolu takımı diye konyalıların Trabzonu destekleyeceği aşikar.
Çakıroğlu 6 yıl önce
Ne İstanbul taraftarı ya...İstanbuldaki maçlara gitmiyorlar taaaaa konyayamı gelecekler gelmesinler zaten...Anlamadığım stad için trabzon--kasımpaşa,ya niye soruluyorki,,,TFF okeylemişse gelmiyen gelmesin,,,çokda memnun oluruz..