Torunoğulları'ndan dikkat çeken Babel ve Robben açıklaması

Beşiktaş eski yöneticisi Erdal Torunoğulları, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak gündemdeki konularla alakalı dikkat çeken açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 04.12.2018, 21:51 06.12.2018, 10:09 kartalbakışı.com

Bir dönem Robben ile görüştüklerini ancak transferi bitiremediklerini ifade eden Torunoğulları Ryan Babel'in gitmesi gerektiğini söyledi. İşte o açıklamalar...

Ryan Babel fayda sağlamaz

Babel büyük bir oyuncu ama sezon sonu gidecek gibi görünüyor. Sözleşmesi bitiyor zaten, oyuncu istersen  ve kulüple anlaşırsa devam eder. Ama paylaşımından ötürü devam etmesi doğru olmaz. Babel'in gitmesi gerekiyor, zaten Beşiktaş'a fayda sağlayacağını düşünmüyorum.

"Keşke Beşiktaş'ta kalsa..."

Tolgay Arslan'ı anlamak gerekiyor, onun Beşiktaş'a faydalı olacağını düşünüyorum. Beşiktaş'ta mutluydu ve sözleşmesini uzattılar. Hem sözleşme uzatıp hem kadro dışı bıraktılar. Tolgay'ı kazanmakta fayda var. Tolgay oynamak istiyor. Gideceği takımın Beşiktaş ile anlaşması gerekiyor. Keşke Beşiktaş'ta kalsa.

Pepe, Beşiktaş'ta hizmet verdi. Sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Bu konuda pek bilgim yok. Alınırken ben ona karşıydım. Tavrım netti. Toplam maliyeti 13 milyon Euro gibiydi.

"Genç oyuncular transfer edilmeli"

Yaya Toure gibi oyunculara Beşiktaş'ın yönelmemesi gerekiyor. Daha genç oyuncuların transfer edilmesi gerekiyor.

Hakem konusu...

Yabancı hakem gelse biz onu da bozarız. VAR sistemini otutturmamız gerekiyor. VAR'ın bir işe yaraması gerekiyor.

Robben ile görüşüldü...

Robben büyük bir oyuncu. Dünya starıdır. Yaşı 32'yi geçince defteri kapatmak gerekiyor. Birçok transfer bitme aşamasına gelir ama Beşiktaş'ın bütçesi önemli. Biz Robben ile görüştük ama olmadı. O zaten çok büyük paralar alıyordu kulüp değiştirmesi için bir sebep yoktu.

Şampiyonluk yarışı hakkında...

Çok çetin bir şampiyonluk olacağı belli. Ama daha çok su akar. Beşiktaş, Galatasaray ve Beşiktaş şampiyonluk yarışında sonuna kadar gider. Taraftarlar rahat olsun, güzel günler gelecek.

Quaresma'nın ödemelerinin yapılıp yapılmadığını bilmiyorum ama o taraftarın onu sevdiği kadar kulübü seviyor. Yürekten bir Beşiktaşlı.

Ajansspor

Yorumlar (0)