''Töre Hüngür Hüngür Ağladı''

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, son günlerde gündemi oluşturan Gökhan Töre olayını doğrularken, konunun farklı ve zamansız aktarıldığı gerekçesiyle basına yüklendi.

GÜNDEM 09.10.2014, 17:16
1750
''Töre Hüngür Hüngür Ağladı''

Milli Takım'ın Riva'daki kamp alanında gerçekleştirilen toplantıda Terim'in oldukça gergin olduğu göründü. Tecrübeli teknik adam, anlatılan olayın yaşandığını ancak kamp sırasında değil maçtan sonra gece kulübünde patlak verdiğini ve otel odasında devam ettiğini belirtti. İşte Fatih Terim'in açıklamalarından satırbaşları:

"Maçtan 24 saat önce daha başka şeyler konuşmayı arzu ediyorum. Türk halkı veya kendini Türk hisseden herkesle bir şeyler paylaşmak istiyorum. Ben oyuncularıyla diyalogları kimseyle paylaşan biri değilim. Bir hata yaptım. Herkesten 21 yaşındaki bir çocuğa sahip çıktığım için özür diliyorum. Gökhan-Hakan-Ömer arasında olay bir gece kulübünde başladı. Ama bunlar hiç yazılmıyor. Biz Hollanda maçında ne hata yaptık, neleri değiştirebiliriz diye düşünürken bu olay yaşandı. Almanya'ya gittiğimde olayı Ömer Toprak'tan duydum ve hiç tasvip etmiyorum. Olayı öğrendikten sonra Gökhan Töre'yi 1 senedir kadroya almadım. Ben Hakan'a da, Ömer'e de sahip çıkarım. Siz hasta mısınız? Çek maçından önce anneleri konuşturdunuz. Bu sefer de babayı çıkartıyorsunuz, konuşturuyorsunuz. Her şeyi izledim, okudum, dinledim. Allah'ım sen beni dostlarımdan korusun. Düşmanlarıma karşı zaten hazırlıklıyım. Şu an Gökhan Töre diye biri kalmadı. Ruh halinden hiç memnun değiliz. Kampa da çok da istekli gelmişti halbuki. Kampta 12 tane sakat oyuncu var, kritik bir maç oynayacağız. 40 senedir bu zihniyetle mücadele ediyoruz. Bu formayı haketmeyenlere bundan sonra şans vermeyeceğim. Açık konuşuyorum. Gökhan Töre, minimum 3'er defa arkadaşlarından özür diledi. Bu yazılanlar bende tahribat yapmaz, beni güçlendirir. Ben oyuncuya üzülüyorum. Beni getirmek için uğraştınız. Şimdi de gitmem için elinizden geleni yapıyorsunuz. Allah aşkına sevindiklerinize bakın. Hem kulüp bazında, hem de milli anlamda sevindiklerimize bakın. Sevinince hepimizin Milli Takım'ı."

 

Yorumlar (0)