"Topu Gomez'e atın gerisine karışmayın"

Ligdeki Fenerbahçe derbisi öncesinde takımda endişe vardı. Öyle ya Bilic ile son sezonda bırakın derbi kazanmayı, Beşiktaş gol dahi atamamıştı. Maç toplantısında şifreyi veren Güneş: “Gomez’e top atın, gerisine karışmayın!” dedi. Gomez’in dublesi şampiyonluğun habercisiydi.

GÜNDEM 22.05.2016, 10:11 22.05.2016, 10:12
276

Fanatik gazetesi yazarı Orhan Yıldırım’ın kaleminden şampiyonluk öyküsü: 3. Bölüm

Yönetimden geri vites 

Başkan Fikret Orman, sezon başında yönetimdeki kurmaylarıyla yaptığı toplantıda, “Biz galiba geçen yıl hata yaptık. On maç, beş maç diye ortaya hedef koyduk. Bu da stres yarattı. Artık tek tek bakacağımızı medya ile paylaşalım..” diyerek sistem değişimine geçti.

Taktiği belirledi

Ligdeki Fenerbahçe derbisi öncesi endişe vardı. Öyle ya Bilic ile son sezonda bırakın derbi kazanmayı, Beşiktaş gol dahi atamamıştı. Maç toplantısında kaptan Tolga, “Arkadaşlar, yüreğimizi ortaya koyacağız. Buradan puan alarak çıkacağız. İnanmayan var mı?” diye sordu, çıt çıkmadı. Güneş ortamı daha da pratiğe bağladı, “Gomez’e top atın, gerisine karışmayın..”

Q17’den Osmanlı tokatı

Beşiktaş’ın idmanlarındaki hırs, şampiyonluk isteğinin ne kadar tavan yaptığının göstergesiydi. Bir idmanda kaleci Günay ile Quaresma’nın arasındaki tartışma büyüdü, birbirine giren iki oyuncuyu arkadaşları güçlükle sakinleştirip ayırdı. Çalışma bitiminde ise teknik ekip hiç müdahale etmeden ikili sarılıp barıştı. Günay, eşi doğum yapan yıldız oyuncuyu hastanede ilk ziyarete giden kişi de oldu.

Devrenin ilk primi

Mali akıştaki sıkıntı yüzünden ilk yarı yönetim sadece 2 kez prim ödemesi yapabildi. Fener derbisi sonrası ve Bursa maçlarının ardından dağıtılan iki prim bu yarıya damga vurdu.

Bir tek ona serbest

Güneş’in tesislere kendi ekibi, futbolcular ve yönetim kanadı dahil misafir giriş çıkışlarını sıkı denetime tabi hale getirdi. Fakat bir istisna vardı. Cenk Tosun’un babası... 7 yaşında futbola başlayan oğlunun hiçbir idman ve maçını kaçırmayıp yerinde takip eden Şenol Tosun aynı geleneği böylece sürdürme imkanı buldu.

Kemal Sunal fanatikleri

Malzemeci Süreyya Soner ile Quaresma’nın aralarının ne kadar iyi olduğunu bilmeyen yok. İkili özellikle dinlenme vakitlerinde odaya kapanıyorlar. Peki ne mi yapıyorlar... Sıkı durun... Kemal Sunal filmlerini izliyorlar. Portekizli yıldız pek anlamasa da, Soner’den daha fazla kahkaha atıyor.

Ayrıntı sofrada 

Takımın hocası Şenol Güneş, teknik ve taktik dışında beslenme programına da el koydu. Nevzat Demir Tesisleri’nin mutfağına; bal, tereyağı ve balıklar özel dostlarına verilen siparişler ile memleketi Trabzon’dan getirildi.

‘Bak evlilik yaramadı’

Takım arkadaşları, sezon ortasında evlilik kararı alan Mustafa’ya takıldılar. “Olcay sezon başında evlendi. Geçen yıl ki performansından uzak. Ersan evlendi, aramıza dönemedi, bak kimseye yaramıyor son kararın mı Mustafa...” diye tecrübeli oyuncuya ironi yaptılar.

Baba oldular, coştular

Querasma ve Sosa art arda baba oldular. Arjantinli’nin ikizleri, Portekizlinin ise kızı oldu. Her iki futbolcunun baba olduktan sonra performansları da zirve yaptı.

Boyko’nun yüzüne bakmadı

Güneş’in istediği kaleci Ospina ya da Costil’di. Ancak 3,3 milyon Euro karşılığında Boyko alındı. Güneş Ukraynalı kalecinin yüzüne bakıp tek kelime etmedi. Tolga’ya, “Kalede ilk tercihim sensin” dedi.
Yorumlar (0)