TFF'den GÜNDÜZ devrimi!

Ligin ikinci yarı programını bugün kamuoyuyla paylaşacak olan TFF gündüz maçları konusunda ilk adımını atarak 4 büyüklerin bazı maçlarını da gündüze çekti...

TFF'den GÜNDÜZ devrimi!

Sezon başında Türk futbolunda bir ilke imza atarak Süper Lig'in ilk yarı programının tamamanı ilk haftadan açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu ikinci yarı öncesi de bir ilke imza attı.

TFF, son yılların en büyük tartışma konularından biri haline gelen gündüz maçları konusunda ilk adımını atarak Spor Toto Süper Lig 2014-2015 sezonu ikinci programında bir çok maçı gündüze aldı.

Ligin son haftası hariç 33. haftaya kadar olan tüm maçların gün ve saatlerini bugün öğleden sonra kaumoyuna duyuracak olan futbol federasyonu Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un kendi evlerinde oynayacakları bazı maçları da gündüze çekerek Türk futbolunda 2014-2015 sezonuyla birlikte "gündüz maçlarına geri dönüşün" ilk adımını atmış oldu.

Ligin ikinci yarısında dört büyüklerin de maçlarını gündüze çekerek bir nevi test yapacak olan futbol federasyonun bu uygulamadan olumlu dönüş alınması halinde 2015-2016 sezonuyla birlikte bunun içine derbi maçlarını da katarak gündüz devrine geçiş yapacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
deniz
deniz - 4 yıl Önce

çeker tabi ... kış bitiyor.. beşiktaş maçlarını artık olimpiyatda oynamayacak çekerler tabi gündüze... ilk yarı o soğuklarda gecenin körü olimpiyatta yeteri kadar oynattılar beşiktaş'a

sezer
sezer - 4 yıl Önce

Hafta sonu maçları zaten gündüz oynanmalı... pazar akşamı olimpiyata gidiyoz o yorgunlukla gelip ertesi gün bide işe gidiyoz.

Levent
Levent - 4 yıl Önce

Demirören ve TFF'nin tümü Beşiktaş Düşmanıdır bu hareket bizi durdurmak için tezgahlanıyor

Realist
Realist - 4 yıl Önce

resmen 90li yillarin baSINDA ki döneme dönüs yaptik. Milli takim 4.sinif takim görümünde. ligimiz 1 sene icinde 13. en degerli ligden 37. siraya geriliyor. tarih seni affetmeyecek YD. birdahaki $ok uygulama gol oldugunda gazetecilerin aninda sahaya girip röportaj yapma imkanina sahip olmalari diye düsünüyorum.

Serdar Yılmaz
Serdar Yılmaz - 4 yıl Önce

Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu - 16:00
Beşiktaş - Bursaspor - 16:00
Galatasaray - K. Karabükspor -16:00
Fenerbahçe-K. Erciyesspor - 16:00

Neden biz iki defa, Ortam Çocukları birer gündüz maçı oynuyor? Yıldırım, ben senin.....

ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

bursa maçının gündüz oynanması demek bu maça gece gelecek taraftar sayısının en az 3 e katlanması demektir.Çok iyi oldu.