TFF’den Gökhan Gönül açıklaması! Beşiktaş maçında

TFF’den Gökhan Gönül açıklaması geldi! Basın sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, Gökhan Gönül’ün kullandığı yasaklı maddenin Fenerbahçe tarafından federasyona önceden bildirildiğini açıkladı.

GÜNDEM 30.03.2016, 16:05 30.03.2016, 16:07
4665

 Fenerbahçe forması giyen milli futbolcu Gökhan Gönül’ün Beşiktaş maçından sonra alınan A numunesinin pozitif çıkmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’ndan ilk resmi açıklama geldi.

 
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, sarı lacivertli kulübün söz konusu maddeyi Beşiktaş maçından önce federasyona bildirdiğini söyledi.
 
Mete Düren’in açıklamaları şu şekilde;
 
“Şu anda gelen rapora istinaden hukuk kurulu rapor verecek biz de onu takip edeceğiz. Bu tür durumlar sözlü olarak bildirilmez zaten. Fenerbahçe kulübü bize yazılı olarak durumu bildirdi. Dopingli ilaç kullanım listesi var. Fenerbahçe bize bunu bildirdi. Bunun iki tane listesi var dopingli ilaç listesi ve futbolcu ilaç kullanım listesi. Yasaklı madde olarak listede yer alıyor ama bu lokal olarak kullanılabiliyor. Kaburga kırığının etrafına ağrı kesici olarak yapılmış. Kullanılabilir bir madde bu. Bunun normal olup olmadığına hukuk karar verecek. Eğer hukuk ‘karar veremem’ derse PFDK’ya sevkedilecek. Onlar doping kurulundan bilgi isteyecekler ve sonrasında karar verilecek.”
 
(Yeni Şafak)
Yorumlar (4)
Yalnizkartal 5 yıl önce
Yildim Demirörenin köpekleri
Recai 5 yıl önce
BJK takma isimli kisi,seni buralarda gormek istemiyorum.defol git.
Serkan T. 5 yıl önce
Erteleme macinin tarihine tek basina karar veremeyen embesil TFF ve YD, konu FB olunca bir Saat icinde olasi bir cezayi önlemek icin nasil da gögsünü siper ediyor. MHK, TFF, YD, RTE. Hepinizi üstüste koyup sampiyon olacagiz. Seref yoksunlari sizi...
BJK 5 yıl önce
Yasaklı madde listesinde ama kullanılabiliyor. Yahu nasıl oluyor bu bana bir izah edermisiniz?