TFF hükmen vermezse Beşiktaş maça çıkmasın!

Beşiktaş Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Eski Yöneticisi ve Eski PFDK Eski Başkanvekili Ahmet Akpınar, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan ve tamamlanamayan derbiyi değerlendirdi.

GÜNDEM 24.04.2018, 16:23 25.04.2018, 10:13 kartalbakışı.com
1224

Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Akpınar'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şöyle; 

Aykut Kocaman iftira atıyor

Aykut Kocaman, “Şenol Güneş içeriye girerken sağlamdı. Daha sonra öyle çıktı” diyor. Maçın tatil edilmesine sebebiyet verdiler dedi. 50 senedir futbolun içindeyim böyle bir şey görmedim. Aykut Kocaman’ın çaresizliğinin tezahürüdür. Aykut Kocaman şampiyon olamayacağını anladı. Aziz Yıldırım, şampiyon olmayan teknik direktörü görevde tutmuyor. Kocaman, kovulmamak için yalanlar, iftiralar atıyor. Kendisine yakışmıyor. Açıklamaları üzüntü verici.

Karar almak için TFF neden bu kadar bekledi?

Normal kurallar uygulanırsa Beşiktaş’ın hükmen galip gelmesi, Fenerbahçe’nin de ceza alması lazım. Bu normal olan şey. Maçın kaldığı yerden devam etmesi gibi saçma bir karar çıkarsa, Beşiktaş’ın sahaya çıkmaması gibi bir şey olabilir. TFF basiretsiz bir şekilde görünüyor. Karar almak için neden bu kadar bekliyorlar? Yönetim Kurulu’ndaki hepsi arkadaşı zaten. Zamanında Toraman’ı göndermek için hemen toplantı yapmıştı. Herkese yaranmaya zihniyeti içindeler. Şu anda ne karar verileceği tartışılıyor. Bu TFF’nin hatası.

Kadıköy'de bunlar olmuyor dediklerinde yüzleri kızarmıyor mu?

Kulüp zarar gördü diye Tolga’yı şikayet edebilirler. Ama biz sportif olayı konuşuyoruz. Hakem tarafından derbi maçı tatil edildi. Fenerbahçe, “Bizim stadımızda bunlar olmuyor” diyor. Bunu söylerken insanın yüzü biraz kızarır. Kadıköy’de daha önce neler oldu? Güvenlikçilerin yaşadıkları, araçların yakıldığı, ters çevrildiği görüntüler unutuldu mu?

Güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyorlar

Aziz Yıldırım, rakip başkanı tokatlayıp ceza almadı mı? Güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyorlar. Hasan Çetinkaya’nın başının yarılmasına üzüldük. Tolga’nın da oraya gitmemesi lazımdı. Fenerbahçeliler gibi kafamızı kuma gömmüyoruz. Pepe’nin yaptığı da kırmızı karttı. Biz bunları söyleyecek kadar dürüstüz. Biz Hakkı Yeten, Süleyman Seba gibi isimlerin kültüründen geldik. Her şeyi açıkça söylüyoruz.

2024 adaylığımız tehlikeye girebilir

Birileri bazı şeyleri dikte edecek, daha sonra da kararlar açıklanacak. 2 ay sonra seçim var, Fenerbahçelilere şirin görünelim derlerse bundan sonraki olayların önüne geçemezler. Yoksa Türk futbolunu kimse kurtaramaz. 2024 adaylığımız var. O adaylığımız da tehlikeye girer. Daha önce bunları yaşadık.

Beşiktaş Divan Kurulu toplantısında neler konuşulacak?

Divan Kurulu üyesiyim. Gündem son gelişen olaylar. Karar açıklandıktan sonra nasıl bir aksiyon alırız konusu görüşülebilir. Eğer ters bir karar çıkarsa, Beşiktaş’ın maça çıkmamasıdır. Beşiktaş maça çıkmazsa Türkiye Kupası’na katılamaz. Zaten Türkiye Kupası da tamamen yüktür. Boşuna kulüpler yoruluyor. Ya Türkiye Kupası’nı cazip hale getirsinler ya da B takımlar katılsın. Maç, hava şartlarından ötürü tatil edilse kaldığı yerden maç devam eder. Ama cana kast vardı.

Divan Kurulu da istedi o yüzden maça çıkmıyoruz derlerse şık bulmam

Beşiktaş’ın en önemli organı Genel Kurul’dur. Divan Kurulu’nun alacağı hiçbir karar, yönetim kurulunun alacağı kararlara etki etmez. Sadece istişare açısından önemlidir. Yönetim kurulu bir karar verdiğinde o genel kurul kararını temsil eder. Divan Kurulu da istedi, maça çıkmadık derlerse çok ucuz bir davranış olur. Ben bunu şık bulmam. Divan Kurulu ancak görüş verir. Bakın, Divan da maça çıkmayalım diyor derlerse, sorumluluğu oraya atarlarsa şık bir davranış olmaz.

Galatasaray - Beşiktaş maçı nasıl biter?

Beşiktaş son 3 maçta 11 gol attı. İstim üstünde. Bazı oyuncular sakin oynarsa maçı kazanırız. Orada da tahrikler olacak, gerginlikler olacak. Bu çok belli. Yerlerde yuvarlanan isimler var. Beşiktaşlı futbolcular tahriklere kapılmazsa maçı rahatça kazanabilirler. 

Ajansspor

Yorumlar (0)