TFF'den skandal karar!

TFF, Beşiktaş'ı saha olayları, Konyaspor ise saha olayları ve çirkin tezahürat gerekçesiyle PFDK'ya sevk etti. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da sportmenliğe aykırı açıklamaları gerekçesiyle PFDK'ya sevk edildi.

TFF'den yapılan açıklama:

Hukuk Müşavirliği'nce 08.08.2017 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

***

1- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 06.08.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - ATİKER KONYASPOR Türkcell Süper Kupa müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

***

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü başkanı FİKRET ORMAN'nın basın toplantısında yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca 08.08.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

***

2- ATİKER KONYASPOR Kulübü'nün 06.08.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - ATİKER KONYASPOR Türkcell Süper Kupa müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Süper Kupa Müsabaka Statüsü'nün 10/D maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 12:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki
Zeki - 2 yıl Önce

Beşiktaş saha olayları diyor maç boyunca ben tek bir saha olayi gormedim bu *** *** kimlerden talimat aliyor. Bir ceza gelirse varya iste o zaman olaylari biz gostericez onlara simdilik izliyoruz. Yakarız her yeri tupcu *** dahil.